BESLENMEMDEKİ ÇÖZEMEDİĞİM ANORMALLİK

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mustafat tarafından 8 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mustafat

mustafat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    öncelikle merhaba,yaklaşık olarak 5 aydır bu sporu yapmaya çalışıyorum.yaşım 36,kilom 74,boyum 172 cm.ilk başladığımda 78 kg geliyordum.72 kg ye kadar düştüm fakat 5 günlük bir tatilde 2,3 kg kadar aldım.spora arada bir kaç aksaklık hariç düzenli olarak gidiyorum,şu an haftada 4 gün olarak çalışıyorum.6.ayıma girmeme rağmen gözle görülür bir değişikliğim yok,buda beni bu işten soğutmaya başlattı.birşeyleri yanlış yapıyorum ama neyi,bunun için sizlerin yardımınızı ve fikirlerinizi rica ediyorum.beslenme şeklim şu şekilde sabah uyandıktan 1 saat sonra kahvaltımı işyerinde yapabiliyorum.
    SABAH:5 yumurta(2 si tam) ÖĞLEN:150 gr tavuk göğsü(fırında pişmiş) ÖĞLEDEN SONRA:150 gr tavuk(fırında pişmiş)
    200ml layt süt 50 gr bulgur plavı 50 gr bulgur plavı
    2 dilim dana jambon 200ml ayran 1 kase yoğurt
    1 dilim t.buğday ekmek
    1 dilim layt kaşar
    1 tatlı kaşığı calve fıstık ezmesi
    AKŞAM(spor sonrası):150 tavuk veya ton balığı ARALARDA:muz,meyve.ceviz içi vb.. SPOR SONRASI :1ölçek whey protein (su ile )
    50 gr bulgur plavı
    ufak tefek değişiklik hariç ve bazen hafta sonları kaçamaklar haricinde 5 aydır bu şekilde besleniyorum,yaptığım iş masa başı sayılır fiziksel bir aktivitem yok.asıl sorunum şu bu yediklerimi tek tek hesapladım(diyetkolik.com sitesinden)toplamda aldığım kalori yaklaşık olarak 1700 kcal.işin tuhaflığı şu bazal metobolizmam 1600 ise normal günlük ihitiyacım 2100 kcal ,spor yapıyorsam 2500,2600 kcal olduğu söyleniyor(forumlardan bakarak belirlediğim rakamlar).ben bu yediklerimle neredeyse bazal kalori ihtiyacım kadar kalori alıyorum,hesaplıyorum yaklaşık 150 gr protein oluyor bunun içinde.ama karbo eksik kalıyor.hadi kas yapmayı geçtim iyide ben 5 aydır bazal hızım kadar kcal alıyorsam zayıflamam lazım değilmi ? 3,4 kg haricinde bir değişiklik yok ve göbek çevremde halen yağlanma var eğildiğimde öne sarkan hafif bir göbek durumu var.sizden ricam neyi yanlış yapıyorum,beslenmemdeki hatalar nedir,eğer delindiği gibi 2500 kcal alırsam bu sefer aşırı yağlanmaktan ve kaslı bir görünümden ziyade şişman bir görünüme dönüşübileceğimden şüpheleniyorum.arkadaşlar ne yapmam lazım ne yemem,neyi değiştirmem,günlük kaç kalori almam lazım bu spor yaptığım günler ve yapmadığım günler arasında fark olacakmı yediklerimde.

Sayfayı Paylaş