Beslenmem uygun mudur?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve LikeJaggeR tarafından 10 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar ben 1.80 boyunda 66 kilo ağırlığındayım. Biraz zayıfım ama vücudum yağlı. Bu yüzden biraz yağ yakmak amaçlı bir beslenme yaptım. Evimde net olmadığı için kafedeyim bu yüzden çok ayrıntılı ve kapsamlı araştırma falan yapamıyorum. Sizden ricam beslenmeme yorum yapmanız (ekleme-çıkarma falan). Şimdiden teşekkür ediyorum.
    Kahvaltı 7.00-7.30
    1 tam, 2 yumurta beyazı
    1 bardak light süt
    100 gr lor peyniri
    1 dilim kepek ekmeği

Öğlen 12.30-13
    Yarım su bardağı bulgur veya pirinç pilavı
    1 kâse yulaf ezmesi eğer yulafı bulamazsam 1 kâse müsli (nesfit falan)
    1 bardak yeşil çay
    + Olarak tavuk eklememi önerir misiniz?

Ara öğün 14.00 ????
    Saat 15.00' da antremana gideceğim için ne önerirsiniz? Ben eti form falan düşündüm ama bilemiyorum.
    Spordan eve dönüşte
    Biraz lor ve meyve suyu

Akşam 17.00
    Tavuk
    Salata
    1 dilim kepek ekmeği

Ara öğün 19.00
    Biraz kuruyemiş (badem,fındık,fıstık)

Yatmadan 2 saat önce 21.00-22.00
    Bir kâse yoğurt

Sizden ricam biraz göz atmanız ve yardım etmeniz. Biliyorum hazıra konmak gibi oluyor ama pek vaktim yok. Genelde üni sınavına çalışırım ve evde net yok, net kafelerde arada bir giriyorum.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    O boy ve kiloda yağ yakmakla uğraşmanızı tavsiye etmem, bir deri bir kemik kalırsınız. Bulka girip kas kütlesini arttırmaya bakın, sonra yağ yakarsınız. Gene de yağ yakacam derseniz öğle yemeğine protein takviyesi lazım.

LikeJaggeR bunu beğendi.
  3. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Tavuk almamı önerir misiniz öğlen? Ben zayıf ve fit bir vücut istiyorum aslında o yüzden kilo almaya niyetim yok. Çok kaslı olma gibi bir hayalim de yok.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Tavuk da olur, kırmızı et veya balık da olur. Zayıf ve fit vücut için de belli bir kas kütlesi lazım. Kas zaten az yer kaplar ve ağırdır. 180 boyla 75 kilo %10-12 yağ oranında istediğiniz zayıf ve fit görüntüye kavuşursunuz (tahminen). Ama bunun için de kas kütlesini arttırarak kilo almanız, sonra yağ yakmanız lazım. Önce yağ yakıp sonra kas kütlesini arttırmak da tercih edilebilir ama o arada bir süre çok zayıf olacaksınız. Bir de, kas kütlesi yüksekken yağ yakmak şu anda yaktığınızdan daha kolay olacaktır çünkü kas daha çok kaloriye ihtiyaç duyarak günlük ihtiyacınız olan kalori miktarını yükseltir. Bu da daha çok yiyerek yağ yakmanızı, midenin daha çok doluluk hissi yaşamasını sağlar.

5. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Kilo almaya hiç niyetim yok ama bir düşüneyim dediğinizi. 70 e falan çıkarsam sorun olmaz benim için ama 80 leri asla görmek istemiyorum. Şu halimle bile göbek var :S

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Direkt 80'e çıkarak değil de mesela 72'ye çıkıp 68'e düşüp, 76'ya çıkıp 72'ye düşmek gibi, 4-5 aylık bulklardan sonra 2'şer aylık yağ yakma dönemleri şeklinde olabilir. Neyse, sonuçta sizin yaptığınız da aynı kapıya çıkar. Bir süre çok zayıf gezmekle bir süre yağlı gezmek arasındaki tercih meselesi. Sizin için sorun olmayacaksa, sorun yok demektir, uzun vadede olacak olan şey iki tercihte de aynı.

LikeJaggeR bunu beğendi.
  7. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bende Güvercin göğsü hastalığı var. Bu yüzden de zayıf olsam bile göğüs dolgun yani hafif kilolu görünüyorum. Ve biraz asosyal olduğum için belim de geniş. Bu yüzden direk yağ yakmak benim için daha iyi olacak. Öğlene tavuk ekliyeceğim bunun dışında var mıdır önerileriniz?

8. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Başka arkadaşların da fikrini almak isterim.

9. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    1-) 2-3 yumurta yiyip bunların sarılarını israf etmek hiç mantıklı gelmiyor
    2-) Eti form yerine Eti Burçak Yulaflı tavsiye ederim
    3-) Light süt olayına hiç girme yarım yağlı idealdir
    4-) Ara öğün olarak biraz kuruyemişi ezip yoğurda katarak yiyebilirsin hem farklı bir tat olur hemde besin değeri daha yüksek
    5-) Yatmadan önce bir kase Lor veya süt + whey (tabi varsa direk kazein)

10. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yumurtaların sarılarını ne yapmamı önerirsiniz? Neden yarım yağlı sür öneriyorsunuz? Ara öğün olarak bahsettiğiniz spordan önceki ara öğün mü? Hiç takviye kullanmadım ve kullanmaya da niyetim yok. Bu yüzden whey işlerine hiç girmeyeceğim lor veya yoğurt iyi bir seçim olabilir yatmadan önce.

11. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    1-) 3 sarıya kadar yemeni öneriririm
    2-)Direk yağsız sütü hemen hiçbir uzman tavsiye etmiyor, bazıları yarım yağlı bazıları ise tam yağlı tavsiye ediyor ben uzun süredir yarım yağlı kullanıyorum(antrenman sonrasında proteini bile) ne kilo açısından nede başka herhangi bir açıdan şikayetim olmadı , bana en verimli ve sağlıklı bu şekildeymiş gibi geliyor.
    3-) Ara öğün dediğim spordan önce veya sonra değildir off gün veya antrenman günü farketmez ama antrenmana yönelik değil tabiki
    4-) Yaklaşık 4 ay öncesine kadar bende senin gibi whey , amino gibi takviye işlerine hiç girmem diyordum , seçimlerine sonuna kadar saygılıyım yanlış anlama ama kendi tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki eğer salonda çalışıyorsan ve gerçekten antrenmanlarının hakkını veriyorsan ve en az 3 ay gibi bir süreyi geride bıraktıysan kullanmayı düşünebilirsin ama dediğim gibi seçim senin kullanmam diyorsan sen bilirsin, başarılar.

LikeJaggeR bunu beğendi.
  12. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Peki antrenmadan önce belirttiğim saatte ne almamı önerirsiniz?

13. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Forumda çok detaylı bilgiler bulabilirsin, antrenman öncesi ve sonrası beslenmeyle ilgili gerçekten çok iyi paylaşımlar mevcut onları okuman, benim buraya yazacağım iki üç satırı okumandan daha fazla fayda sağlayacaktır, başarılar

Sayfayı Paylaş