Beslenmem ne kadar kötü?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Umut Onan tarafından 30 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Umut Onan

Umut Onan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    2 aydır spor salonuna gidiyorum ve beslenmem aşağıdaki gibi. Ne kadar kötü ve neleri değiştirip yerine ne koyabilirim önerileriniz alabilir miyim?
    -Sabahları Çay,Nutella,Zeytin,Peynir,Ekmek yiyorum.
    -Öğlenleri okulda olduğumdan 2tlye satılan hamur işi pizza şeklide şeyler var onlardan.
    -Okuldan gelince genelde ya makarna ya da bulgur pilavı yiyorum ve 30 dakika sonra spora gidiyorum.
    -Spordan geldikten 1 saat sonra akşam yemeğim patates kızartması ile beraber klasik zeytin,peynir,nutella kahvaltı tarzı oluyor.

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    baya kötü bir beslenme. Nutella yağ oranını yükseltir. Hiç bir protein kaynağın yok. Akşam tavuk hindi balık gibi bir protein kaynağını eklemeni tavsiye ederim. ekmek de çavdar ekmeği ya da tam buğday ekmeği olmalı. Spora gitmeden bir türk kahvesi iç. enerji verir.

omer_celik bunu beğendi.
  3. veyselcete

veyselcete Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kalitesiz karbonhidrat alımın tavan yapmış durumda ayrıca şekerden uzak dur zira şeker vücutta bulunan kanser hücrelerinin besin kaynağıdır. Ayrıca spordan sonra proteinli gıdalar yemeyi tercih etmelisin. Amacın ne olursa olsun kaliteli beslenmeni tavsiye ederim.

4. Umut Onan

Umut Onan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Farkındayım ama annem ve babam akşam geç saatlerde geliyor oyüzden yemekleri benim yapmam lazım oyüzden pek bir şey yapamıyorum. Yapımı basit sağlıklı besin önerilerin varsa yapmayı öğrenebilirim. Aklıma alternatif yiyecekler gelmiyor oyüzden buraya sormak istedim.

5. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Mikrodalga fırında pişirilecek tavuk butlar,fletolar satılıyor piyasada. 2 dakikada hazır oluyor. Onlardan alabilirsin. Mikrodalga yoksa tavada 15 dakikada hazır oluyor.

Sayfayı Paylaş