Beslenmem için yardım bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 54kadir tarafından 19 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 54kadir

54kadir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 8 ay vg yaptım ve Mayis ayında bıraktım. Beslenmem düzgün olmadığı için pek bir gelişim gösteremedim. Yakın bir zamanda başlamayı düşünüyorum. Yaşım 17 boyum 179 Kilo 65. Öncelikle hedefim 70 kg olmak daha sonra şöyle bir Program uygulucam gün içinde okulda olduğum için yorum yorum bekliyorum.
    Sabah 10 kahvaltı 5 yumurta Lor peynirli süt yulaf vb
    Saat 13 100 gr pilav ve tavuk gögüsü
    Saat 3 ekmek arası 100 150 gr tavuk
    Saat 5 ekmek arası 100 150 gr Ton Balığı
    Saat 7 evde hazırlanan Protein barı toz ile yapılmış
    Saat 8.30 antreman
    Saat 9.30 150 fr tavuk ve pilav ayrıca idmandan sonra Protein tozu.
    Sizce programım nasıl? Gün içinde içinde okulda oluyorum. Vücudum kolay kolay yaglanmıyor

2. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    5 kilyu en fazla 2 ayda alabilirsin düzgün bir beslenme ve antreman ile. Şöyle ki ; beslenme programına biraz fazla makarna , pilav ve yulaf ezmesi koy . Şuan ki programın da protein ağırlıklı var hayvansal proteinlerde fazla kalori olmaz bu yüzden karbo ve kalori eksiğin var kilo alman cok cok zor olur. Bir tavsiye ;

Sabah : 100 gr yulaf ezmei + 1 bardak süt
    Omlet : ( 2 Yumurta , 100 gr lor peyniri , 6-7 adet zeytin , 1 kaşık un , yeşillik , baharat )

Öğle : 1 Porsiyon makarna , 1/2 dilim tam tahıllı buğday ekmeği dilersen yanında taze sıkılms meyve suyu

akşam yemeği : 1 Porsiyon pilav , 100 gr tavuk göğsü ,1 diim tam tahllı buğday ekmeği

Yatmadan önce : 100 gr lor peyniri.

Bu diyetle farkı görüceksin ki ben gördüm. Ara öğünlerle birlikte öğününü en az 6 öğün yap ve ara öğünlerde kalorili yiyecekler tüketmeye bak kraker olabilir kuruyemiş olabilir vs.
    Spordan önce yüksek kompleks karbonhidratlı yyıyecek tüket örneğin : Makarna
    Spordan sonra da muz tüket 1 adet bununla beraber ihtiyacını karsılamıs olcaksın. ve Spor bittitkten 1 saat içersinde protein ve karbonhidrat tüketmen yeterlidirt.

3. 54kadir

54kadir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Aksam saat 9 gibi idmanim bitecek ve idmandan hemen sonra protein tozumu içeceğim. Ardından evde pilav tavuk falan yesem bi zarari olur mu ?

4. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Bir zararı olmaz ama bir öğünde en fazla 40 gr protein al.Fazla alırsan bir işe yaramaz fazlasını atar vücut. Protein tozun bittikten sonra almanı tavsiye etmem tavuktan alabilirsin protenini.

5. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Beslenme programın fena değil fakat karbonhidratı ekmekten sağlamanın sana çok bir faydası olmayacaktır. (Umarım beyaz ekmek kullanmak gibi bir yanlış yapmıyorsundur.)
    mrkaya nın da bahsettiği gibi kompleks karbonhidratlara yönel; makarna, bulgur gibi.
    ayrıca fazla karbonhidrat fazla kilo demek değildir. ha sen ben yağlanacam tartıda 70'i görsem yeter diyorsan bas karbonhidratı güzelce bi yağlan.
    sonra onları yakmak için başka konu açarsın.

6. 54kadir

54kadir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Vücuduum kolay yağlanmıyor. Zaten okulda makarna pilav vb yiyemem. 70 kilo olup protein ağırlıklı beslencem

7. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Biz doğru bilgiyi vermeye çalışıyoruz. Madem amacın sırf 70 kg olmak.. O zaman sana önerilerim şunlar:
    Basit karbonhidrata aban, bol bol kola iç, abur cuburun sınırını bilme, çaya 2 şeker atıyorsan 5 at. Kahvaltı etme.
    Öğünleri sık yeme. Günde 2 sağlam öğün yeter. 70 kg olman fazla uzun sürmez.

8. 54kadir

54kadir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    65 kiloda ne kadar geniş hacimli kaslar yapılır ki

9. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    54kadir bilgiye kapalı bi arkadaşsın sanırım sen. Haddimi aşmak istemiyorum ama öğrenmeye kapalı insanlara da tavrım sert.
    Sen o kiloları yağ olarak aldığın zaman kas gelişimin daha mı iyi olacak sanıyorsun ? Sanıyorsan devam et yağları katlamaya...
    Belki yağları kasa çevirirsin (Bizim cahil toplumun tabiriyle böyle deniyor.)

10. 54kadir

54kadir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Sen benim ne demek istediğimi anlamadın. Benim boyuma göre kilom az olduğu için öyle birşey dedim ben.

Sayfayı Paylaş