Beslenmem Doğru mu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve russell34 tarafından 8 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. russell34

russell34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Değerli forum üyeleri. Fitness'a yeni başladım. Sizlere tüm bilgilerimi çok açık bir şekilde verip görüşlerinizi almak istiyorum.
    Boyum: 170
    Kilom: 64
    Yaşım: 23

Göbeğim var. İnternette araştıra araştıra bir hal oldum. Skinny fat dediler. Öncelikli amacım göbeği eritmek. Bunun için kalori hesabı yaptım. Diyetkolikte kalori ihtiyacım 1600, diğer sitelerde 1900 çıktı. Şimdi oldukça basit bir soru sormak istiyorum.
    11 civarında kalkıyorum. Kalkınca bir kase yulaf ezmesi yiyorum. (Yoğurtla, sütle vs. değişiyor). Yarım saat sonra bir elma yiyorum. Elmadan bir saat sonra antremana gidiyorum. Ortalama 60 dakika kadar antreman yapıyor, antremandan yarım saat sonra tavuk şiş, bulgur pilavı, salata, ayran, ezme yiyorum. Daha sonra eve geliyor, 8, 9 arası da meyve yiyorum. (Elma, portakal)

Yani ortalama 1000 kalori alıyorum. Az aldığımın farkındayım. Ama canım çok fazla istemiyor yemek yemek. Şimdi ben yağ yakar mıyım, yani göbeğim erir mi? Sağlık açısından tehlikeli bir işlem mi yapıyorum? Neler önerirsiniz?

2. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Kahvaltına yumurta da eklesene protein alımın az. Göbek için kardiyo yapıp ter atman lazım. Kardiyosuz sırf ağırlık kaldırarak da yağ yakarsın ama göbek gitmez kolay kolay

3. russell34

russell34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    değerli hocam, kardiyodan kas yıkımı için korkuyorum. Dediğiniz gibi artık günde iki yumurta da ekleyeceğim. Kardiyoyu da arttıracağım. Ben kalori eksiği yöntemiyle kilo vermeye çalışıyorum. Kilo verdikçe yağ yakarım diye düşünüyorum. Ortalama 1300 kalori civarına getirirsem 1 ayda ortalama 4 kilo kadar veririm diye düşünüyorum. Doğru mu düşünüyorum?

4. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Kalori eksiği ile kilo verirsin ama kastan da verebilirsin ki bu istenmeyen kilo verme seklidir. Kardiyo ile kas yıkımı olmaz cok uzun tutmadıgın sürece. Antrenman sonrası veya çalısmadıgın günler yarım saat yapsan yeter. Benim düsüncelerim bunlar. Forumda flexorun yeni baslayanlar icin programı var onu da yapabilirsin. Dambıllarla 4 hareket daha yapıyorum demişsin. Fullbody antrenmanda on-arka kollara birer hareket yazılır genelde

5. EmreBeastPower

EmreBeastPower Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    skinny fattan kurtulmak icin internette olan cardio yag yakımlarınıda kullanmalısın ve yumurta yulaf muz badem ceviz tüketmelisin

russell34 bunu beğendi.
  6. russell34

russell34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kesinlikle yarından itibaren kahvaltıda iki yumurta yemeye başlayacağım. Fakat yavaşta olsa yavaş yavaş erir mi göbeğim hocam?

7. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Enerji gereksiniminde hata var gibi görünüyor. Spor yapan biri için 1600-1900 kalori gereksinim az. Tekrar hesaplamalısın. Fiziksel aktivite düzeyin hakkında bilgi verirsen(öğrenci misin genel olarak oturuyor musun günlük kaç adım atıyorsun, kaç dk hangi içerikte antrenman yapıyorsun gibi) ben de hesaplayabilirim.

Erkeklerde ağırlık kaybı sürecinde 1500 kalorinin altına düşülmesini önermiyoruz. 1000 kalori alım ile kas kaybının da olması olası.

russell34 bunu beğendi.
  8. russell34

russell34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hocam yeni başladım. ilk günüm geçti. o yüzden az aktivite yapan kişi olarak hesapladım. ilk ay iki günde bir gideceğim. antreman programım da şu konuda yer alıyor. https://www.bodyforumtr.com/posts/1194833/ Sabah kahvaltısına ekleme yaptım hocam. şu şekilde yapacağım artık. yukarıda tavsiye veren hocamla konuştum.
    Saat 11 civarı: önce iki yumurta, iki dilim buğday ekmeği, 1 tabak domates ve salatalık (umarım fazla değildir), bir iki dilim örgü peynir, ardından yarım saat sonra bir kase yulaf ekmeği.
    Muhtemelen antreman yaptıktan 40 dk sonra sonra ki 1 2 gibi yaparım. tavuk şiş menü, akşam yemeği için de evde ne pişerse az porsiyon. spora gitmediğim günler ise öğlen yemeğinde makarna ve domates.
    nasıl hocam? ekleme ya da çıkarmam gereken şeyler var mı? kilo almaktan korkuyorum. ben geçen yıl başladığımda kilo vermek yerine almıştım tam tersi. sanırım sebebi kahvaltı da iki kır pidesi gömmek, spordan sonra bir porsiyon tavuk yemeği, akşam da döner yemem etkili oldu galiba. moralimi çok bozmuştu vermek yerine almak. her şeye rağmen bu yıl kalori hesabıyla devam ediyorum. çok teşekkürler ilginiz için bekliyorum cevabınızı.

Sayfayı Paylaş