Beslenmem cok iyi ama yeter.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Diamonte tarafından 16 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Diamonte

Diamonte Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaslar yaklasik 4aydir salonda duzenli calisiyorum daha onceden de gecmisim var fakat bu sefer tam bir bomba olarak basladim. 4ayda ideal supplement takviyeleri ve beslenmeyle gercekten buyuk degisim gordum diyebiliriz. Fakat beslenmemden o kadar sikildim ki tavuk yemekten gidaklamak uzereyim. Ben izmirde tek basima yasayan bir ogrenciyim bunun icin her yemegi yapmasinida bilmiyorum. Size beslenme programi gostermek istiyorum boylece ne demek istedigimi anlarsiniz.

Sabah: 4 yumurta, bir kase yulaf, 1muz
    Spor oncesi: bir adet tavuk gogsu, 200gr kadar kepekli makarna, 1olcek (5gr) bcaa supplement
    Spor sonrasi direkt: 1muz,protein tozu,1olcek(5gr) bcaa supplement
    Spordan sonrasi yemek: 2 adet tavuk gogusu, bir tabak salata, 1konserve 125gr barbunya
    Yatmadan once:1kase yulaf

Boyum:1,85. Kilom:84. Yag oranim:%14

Programim bu sekilde ve inanilmaz degistirdi beni arada cikip aksamlari antrikot da aliyorum veya somon. Ama genelde hep bunlar arkadaslar cildiricam. Yag yakimi saglamak icin yagi cok az zeytinyagi kullaniyorum artik patlicam yani tavuk yiye yiye canim cikti. Bunlari lezzetli hale nasil getiririm veya yapabilcegim baska yemekler varmi kolay sekilde olan? Suanki gelisim beni cok tatmin ediyor fakat yani bu da can benimde canim cekiyor hamburger vs. Ben cok direncliyimdir kesinlike yemem dayanirim kafama koyduysam ama baska bir yoluda olmali. Her aksam antrikot alsam lezzetli tamamda oda cok pahali.. Ogrenciyiz sonucta butcemin tamamini disarda arkadaslarimla bira icmek yerine beslenmeme harciyorum zaten. Gozunuzu seveyim bana yardimci olun. Simdiden tesekkurler.

2. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Arada bir kendine ödül ver, vucuda zararı olmaz ve psikolojik olarak seni kendine getirir. Mesela belirli aralıklarla bir gün diyete uyma. Tavuğun göğüs kısmı cidden adamı bayıyor, sosları dene, sote şeklinde yap, fırınla. Sebzelerle tüketmeyi dene, ülkede kırmızı et fiyatları bu düzeyde iken beyaz et öğrencinin maalesef ilk tercihi, ama ben artık göğüs tüketmemekte buldum çareyi

Bodyyci bunu beğendi.
  3. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Haftada 1 gün cheatmeal yap .. Her hafta sonu mesela 3 öğünde istediğin ne varsa tüket ;)

4. erenburak01

erenburak01 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Tavuk göğüslerini sade tüketmene gerek yok, YouTube'da spor yemekleri tarifi veren bir çok yerli Kullanıcı var. Hem tavuk göğsü için hem de diger yiyeceklerini lezzetlendirecek tarifler bulabilirsin

doxux bunu beğendi.
  5. Huseyin24

Huseyin24 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Ayni konudan magdurum ben de, utuberlarin linklerini paylasirsaniz biz de yararlanmak isteriz yemek tarifleri konusunda. :)

6. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    IIFYM araştırın .

doxux bunu beğendi.
  7. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar Baran Kalaycı nin tariflerinede bakabilirsiniz .. Hem çok iyi vucudu var hemde yemekleride lezzetli yapıyor

8. erenburak01

erenburak01 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
  9. Flynn

Flynn Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Niye sürekli tavuk göğsü abi? Gidin nohut yiyin, mercimek yiyin, fasulye yiyin. Ya en basitinden şu mercimek dediğin şey nimetlerin en güzeli ya hayvan gibi karb protein lif var içinde. Şimdi biri gelip bitkisel protein yaramaz diye mızmızlanır gerçi. Yıl 2017 olacak geçin bunları. Tavuk-pilavla ömür geçmez. Çeşitlilik ekleyin hayatınıza.

Nanza, Bodyyci ve SoldiersOfGod bunu beğendi.
  10. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Aynen öyle,ağırlığının x 1 gr hayvansal protein tüketsen yetiyorda artıyormuş.. Extravaganza hocam ile bu konuyu konuşmuştuk, kendisine sormuştum bilgilendirme açısından başkalarıda görsün diye yazıyorum..

" AA = aminoasit.

Bitkisel proteinlerin AA profilinde eksik olan kısım ağırlıklı olarak BCAA'lar. Özellikle de leucine. Sen gün içerisinde bir ton hayvansal protein tükettiğinde zaten ciddi anlamda BCAA almış oluyorsun.

Mesela 200gr et yanında fasulye/nohut. Çok güzel bir öğün. Bitkisel proteinden gelen aminoasitleri de etten gelen bcaa'lar ile tamamlıyorsun. Bunu demek istedim.

Birde bazı arkadaşlar sanki bitkisel proteinler çöpmüş gibi saymıyorlar beslenmelerinde. Oysa hiç de öyle değil. Öyle olsa vegan bodybuilder'ların hiç gelişememesi gerekirdi.

Özet, bitkisel proteinler gayet faydalı. Özellikle beslenmede yeterince hayvansal protein kaynağı varsa daha da faydalı.

http://www.ergo-log.com/added-leucine-makes-wheat-protein-as-anabolic-as-whey.html

Diyorki, wheat proteinine (buğday/tahıl) leucine aminoasiti eklenirse aanbolik etkisi whey proteini kadar yüksek oluyor. Yani bitkisel bir proteinin yanına yeterli miktarda BCAA aldığında, yediğin bitkisel proteinleri de hayvansal protein kadar etkili bir seviyeye taşıyorsun. Yukarıda da bunu anlatmak istemiştim. "

Flynn, Bodyyci ve Nanza bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş