Beslenmekten korkuyorum, zehirlenirsem ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hurkanyy tarafından 28 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba öyle bir diyetim var ki, içerisinde tüm vitamin ve mineraller %100 veya +%100 karşılanıyor, be biliyosunuz ki bazı vitamin ve mineraller zehirleme yapabiliyor yada kanser ve ya ölüme neden oluyor. çok korkuyorum. her gün şu şekilde besleniyorum ;
    Yediklerim şunlar --->
    5 litre su
    100g tavuk göğsü
    100 g ciğer ( deli gibi vitamin mineral ve kolestrol özellikle demir,vitamin a, b12 , spordan önce +10 kg bn-ench press yapmamı sağlıyo)
    1 litre yağsız süt = %100 calcium , % 100 b12 ve % 100 fosfor
    200 gram ıspanak ( veya 200 gram pazı, roka, fesleğen) = deli gibi vitamin A,C ve K ( ayrıca temel reisin de anlatmaya çalıştığı gibi felaket bi güç artışı sağlıyo)
    sarımsak,soğan , brokoli
    2 yumurta
    yulaf kepeği ( aşırı yüksek lif, mangan vs.)
    1 kurubaklagil( soya fasulyesi, nohut, fasulye,kırmızı ve ya siyah fasulye vs. ) özellikle yesşil mercimek = deli gibi b vitaminleri ,demir ve çoğu mineral
    100 gram patlatmalık mısır haşlaması :D = deli gibi selenyum
    50 gram ayçekirdeği ( deli gibi omega 6 + vitamin e + b1,b9 , bakır vs)
    50 gram fıstık ( yüksek seviye Biotin, vitamin mineral)
    üzerine her gün 5 gram keten tohumu ve ya ceviz ( %100 bitkisel omega 3)
    ayrıca balık yağı takviyeside alıyorum , eksik kalan tek bir vitamin ve ya mineral türü yok günlük almadığım. zehirlenip kanser olmaktan korkuyorum, ama bunu yapmamın bi nedeni var, bu şekilde beslenince antreman performansım çok yüksek seviye artıyo, klasik bir günlük öğünle karşılaştırdığımda yaklaşık squatta 30 kg, bench press te is 10 kg fazla ekleyebiliyorum kilom ise 60. yani beni baya güçlendiriyo bu şeyler.hesaplarıma göre, mangan, potasyum, b9 ,b1 selenyum vitamin A ,E ,b12 ve çinko aşırı yüksek derecede günlük ihtiyacımı geçiyo.. hepside ölümcül.

Sayfayı Paylaş