Beslenmede Kafa Karışıklığı, Boy ve Hacim Artışı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Awarlith tarafından 22 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Awarlith

Awarlith Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, abilerim ve ablalarım. 16 yaşındayım. Boyum 1.90 ve kilom 73.5. Geçen yıl 3 ay yapmıştım bodybuilding. Bu yıl da bırakmadan devam etmek istiyordum ve başladım. 2 aydır yapıyorum bu yıl da. 4 gün gidiyorum. 3 gün karın çalışıyorum. Kollarımın, göğsümün, omzumun ve sırtımın geliştiğini hissediyorum fakat sanki karında ilerleme 0. Hocama sordum oradaki. Ekmek yeme, makarna,pilav,patatesi çok ye dedi hacim almak istiyorsan. Şimdi;
    1-Ekmek de karbonhidrat dolu makarna da. Neden ekmek yasak da makarna öneriliyor?
    2-Bu beslenme antrenmandan önce mi olmalı sonra mı yoksa özel bir zamanı yok mu?
    3-Gücümün arttığını hissediyorum ve sıkınca pazularımı eskisinden çok daha fazla sertleşiyor ama normal sıkmadan halinde yine çok hacim artışı yok gibi. Bu doğal mı? Düzenli ve iyi çalışıyorum çünkü. Biliyorum sabır işi bu spor ama insan üzülüyor hafiften sert halinde çok da gelişme olmayınca.
    Değerli cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler, iyi sporlar.

2. perseverance06

perseverance06 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Kardeşim öncelikle karın kası zor iştir hacimli karın kasına sahip olan profosyonel vücutculardır. Oyuzden zamanla olan şeyler fazla takma kafana sorularına geliceksek.
    1-ekmek basit karbondihrattır yavaş sındırılıyor beyaz undan hamurlanıyor, makarna buğday unundan yapılıyor ve daha sağlıklıdır liflidir ve yavaş sindirilir oyuzden daha cok tercih edilir.
    2-insan günlük enerjinin %55-65 ini karbonhidratlardan alıyor oyuzden antraman öncesi alınan besin genellikle karbonhidrat ağırlıklı olur yanında birazda protein alınır. Antraman sonrası ise beslemek için protein yüklenilir. Bunu gün içinde antramn saatine vs göre uyarlanır.
    3-ilk önce şunu diyebilirim sakın olmuyo diye üzülüp morelin bozulmasın zamanla olan şeyler 3ay 6ay la olacak şeyler değil yani devamlılık çok önemli. Sende benim gibi boyun uzun bende 1.95 boyundayım ve uzun boylu ınsanlar kısa insanlardan daha zor vücut yapar çünkü kas uzunluğu fazladır ve doldurması zordur daha çok enerji harcar ve her insanın vücut tipi farklıdır dediğim gibi kimseye bakma kimseyi takma sporunu yapmaya devam et. :)

Barbell Training bunu beğendi.
  3. Awarlith

Awarlith Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler hocam, öyle yapacağım. Bu yıl okul devam ederken de gitmeyi düşünüyorum. Başka fikirleri de bekliyorum.

Sayfayı Paylaş