Beslenme ve Gainer Kullanımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 0xygen tarafından 19 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 0xygen

0xygen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba. Ben yaklaşık 5 aydır spor yapıyorum. Kendime ait bir beslenme programım var,elimden geldiğince ona uymaya çalışıyorum. Fakat metabolizmam çok hızlı çalışıyor ve gerekli gelişimi gösteremediğimi düşünüyorum. Özellikle kol kaslarımda. Genetikten kaynaklı olacak ki göğüs kaslarım ve bacak kaslarım gerçekten muazzam bir gelişme gösterdiler. Ben kol gelişimim için beslenmeme ek önerileriniz varsa öğrenmek istiyorum. Ayrıca spor salonundaki bir arkadaşım gainer tercih etmemi söyledi. Boyum 177 kilom ise 70. Kol kaslarımın, özellikle tricepslerimin gelişmesi gerek. Gainer kullanımı hakkında tabir-i caizse hiç bir şey bilmiyorum bana bunu açıklayabilir misiniz ? Yani servislerine falan baktım 10 gün falan gider o kullanım şartları altında. Bir kere kullanmam yeterli olacak mıdır? Teşekkürler.

2. 0xygen

0xygen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yok mu arkadaşlar bilgilendirebilecek birileri?

3. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Vücudun da tek gelişmeyen yerlerin kolların ise programında bir hata olabilir. Gainere gelecek olursak diyelim ki günde 300 gr karbonhidrat alman lazım kilo almak için bunun 200 gramini besinlerden kalan 100 gramini gainer den alabilirsin üstünde yazdığı gibi 300 400 gram kullanmak zorunda değilsin.

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. 0xygen

0xygen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki sürekli bir kullanım içerisinde olmam mı gerekir yani süresi nedir bunun ? Sonra normal whey protein tozuna dönebilir miyim ?

5. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Dönersin tabi hocam ideal kilona ulaşınca protein tozuyla devam ediceksin zaten.

6. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Ben de senin geçtiğin yollarda geçtim ve ben çareyi şu şekil buldum ;
    Antremanlarda ağır kaldırdım set sayısnı bazen 10 bazen 8 yaptım 3 set şeklınde ama cok zorladım kendimi.
    Bunun yanında , öğünlerimde doğal karbo ve protein tükettim sabah yulaf ezmesi vazgeçilmezdir. her 2-3 saatte bir yemek 50 gr 50 gr makarna bile yesen kafi. Sporda kendini yırt mahvet hemen sonra yiyebiliyorsan tavuk ye yulaf ezmesi süt karstır tüket.

Ben 1.5 ay boyunca falan dymatize mass gainer kullanmıstım onunda etkii olmustu ama dogaldakı etkı tartılslmaz. Bu arada gainerlarda besin takvıyesı tavsıye etmem ıcındekılerın basıt karbo olmadıgını bılemeyız kı oyle soylentıler var:

Sayfayı Paylaş