BESLENME ve BÜTÇE

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bodyekrem tarafından 27 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. enaunkark

enaunkark Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    vallahi düzenli yeme olayına başladım 2 haftadır, düzenli ve yağsız yemek çok masraflıymış onu keşfettim.. sömürüyor meret resmen :)

2. eXo

eXo Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    asıl önemli olan kg başına almamız gereken protein bence
    bunu neye göre belirlicez kimisi 1.5gr kimisi 2gr bazısı 3-4gr alıyor
    burda esas ölçü nedir

3. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    3-4 gr alanlar genelde steroid kürü yapan sporcular. Kür yapmayan biri için kg başına 2gr iyi bir rakam iken 1.5 gram genelde yetersiz bir rakamdır. 2gr dan daha fazla protein alındığında genelde gelişimde çok bir fark olmayacaktır. Çünkü ihtiyaçtan fazlasını alınmış olur ve alınan bu fazlalıkların yağ olarak depolanması ya da dışarıya atılması ihtimali yüksektir.
    Hatırlatma: Burada geçen rakamlar kg başına alınması gereken hayvansal protein miktarıdır.

eXo bunu beğendi.
  4. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    selam ,sanırım burda en önemli iş biraz fırsatları dğerlendirmek tek başına yaşamıyorsan evdeki yemek düzenine bi bak akşam et türü bir yemek varsa yemekten evel sporunu yapabilirsin eğer yoksa ve antremandan sonra 6-7 tane yumurtada alamıcaksan ogün off geç ertesi gün yap.yoksa stressli bir işe döner.saygılar

5. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    konuyu biraz offtopic e çekecegim..MT nin dedigi genel olarak dogru, yani kg başına 2 gr protein alımı..benim düşüncemi sorarsanız, bu sayı ortalama bir değer olup, gelişim için yeterli olduugnu düşünmüyorum..

eger, bir vg ci başlangıc sev,iyesindeyse, fazladan alacagı her protein onun gelişimi üzerinde oldukça etkili olacaktır..peki orta seviyelilerde böyle midir?..cevap: öyle oldugu pek söylenemezdeğişken degerler alabilir

fazladan alınan protein miktarları, vücut tarafından hemen atılmıyor aslında..eger kullanılmaa gerek görülüyorsa, amino asitlerine ayrılarak, gerekli olanları kullanılır veya bir kısmı vücutta glikoz olarak çevrilir..

yine protein alımı konusunda bir düşünce..sizce her protein türü için bu protein miktarları aynı mıdır?..bence değil...varsayalım ki; günde 4 ölçek whey kullanan birisyle, 30 yumurta yiyen birisini karşılaştıralım..sizce, hangisi daha cok proteini vücuttan atar?..bence yumurta yiyen..neden mi?...24 saatlik bir zaman dilimimiz var, vücut her sabah bir döngü içine girer, ve saat başına belli bir miktarda protein sindirimine izin verir..mesela, günde 20 yumurta yediniz minimum 60 gr pro aldınız, her saatte vücuttan 2 gr protein emildigini düşünürseniz, bir kısmını dışarı atmayacak mı 24 saatin sonunda?..ama whey daha hızlı sindirildiği için vücut daha fazlasını kullanacak..şunu da belirteyim; bu varsayımımı kas kütlesini işini içine katmadan açıkladım..bu değerler değişebilir..kısacası, bu sindirim olayının daha cok besin türleriyle+ yapacagınız biyolojik degeri yüksek olan besinleri tüketmekle de alakası oldugunu düşünüyorum ben..bu yüzden, degerler, aşırıya kaçılmamak suretiyle rahatlıkla yukarıya cekilebilir..

Son düzenleme: 10 Aralık 2008
    slymnasye bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş