Beslenme ve antrenman

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kaleargon tarafından 8 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kaleargon

kaleargon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba. Ben 20 yaşımdayım çok zayıfım ektomorf vücut tipindeymişim . Zor kilo alıyorum, mesela daha geçen sene 48 kiloydum bu 19 yaşıma kadar böyle gitti, bu sene 53.5 kiloya çıktım ama hala vücudumda yağ yok kemik ve deri. Geçen sene diyetisyene gittim 1 kg yağ varmış vücudumda. Çocuk gibi görünüyorum. Şimdi benim boyum polislik mülakatında 168 çıktı diyetisyen 172 ölçtü diyetisyene çok güvenmedim boy konusunda boyu benden kısaydı nasıl ölçtü anlamadım. Belirli bir beslenme programın yok bir temelli hem beslenme hemde antrenman programı uygulamak istiyorum.

Boy 168
    Kilo 53.5
    ne önerirsiniz?

2. Chronoz

Chronoz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Kaleargon öncelikle şunu belirtmek isterim ki kendini beğenmiyorsun :) bu çok güzel bir şey çünkü senin spora başlamak için artık bir nedenin var ve bunun bilincindesin. Önerebileceğim çok şey var sana binlerce sayarım ama öncelik olarak senin araştırma yapman gerekiyor vücut tipini bildiğine göre araştırmalara başlamışsın belliki. . . ben sana burada clean bulk önerebilirdim ama çok inceyim cılızım kendimi çocuk gibi hissediyorum dediğinden dolayı bunu önermem çünkü baya zamana ihtiyacın olacak peki en hızlı şekilde nasıl gelişebilirsin ? gelelim bu sorunun cevabına senin acilen hacimlenmen lazım hacim için kilo başına en az 1.8 gram protein lazım ilk ay 1.8 ikinci ay 1.9 ve 3. ay 2.0 a çıkarıp 2.0 seyrinde devam edebilirsin yavaş yavaş arttırmamın nedeni şu vücudun anladığım kadarıyla sporla daha doğrusu ağırlıkla tanışmamış eğer bir anda kilo başına 2.0 protein alıp spora başlarsan bu 108 gram protein eder (günlük) karaciğerin bir anda bunu kaldıramaz ciddi sıkıntı yaşarsın şimdi bazal metabolizma hızının 3.000 kcal olduğunu varsayalım (günlük) senin artık 3.500 kalori alman gerekir kilo alıp büyümen için bu bir gerçek . . . Benim sana tavsiyem dirty bulk başlaman Neden ? çünkü dirty bulk clean bulka göre daha güçlü olmanı sağlar bunu araştır. . .sen incesin kassızsın doğal olarak güçsüzsün senin kasa ihtiyacın var kas için proteine proteinin sentezlenmesinin hızlanması ve depolanması için karbonhidrata ve proteinlerin ikili bağ kurması için yağa ihtiyacın var tabi en önemlisi çok iyi bir programa ihtiyacın var maalesef ben bu programı verebilecek kadar profesyonel değilim forumda araştırabilirsin eğer ikna olmassan belki forumdaki profesyonel arkadaşlarımız sana program önerebilir ama şunu unutma araştırarak her bilgiyi elde edebilirsin . iyi forumlar . . .

kaleargon bunu beğendi.
  3. kaleargon

kaleargon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevabın için teşekkürler. Aslında kendim vücut ölçülerimi aldım kolum 25cm. bilek 16-17, omuz 100, göğüs 85. Ama kendi ölçmemle ne kadar doğru çıkar bilemem. Bir de ben önce beslenme programını oturtup öyle mi antrenmana başlamalıyım ki ben önce beslenme programını oturtup başlamanın daha iyi olacağını düşünüyorum. Tekrar Teşekkürler.

4. Chronoz

Chronoz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Vücut geliştirmenin %1 i sporsa %49 u beslenme %50 si de uykudur :) zaten başladığında sana çat diye split program vermezler önce ilk 1 veya 2 ay adaptasyon dönemi için bir program verilir ondan dolayı sporla birlikte beslenmenide oturtursun bu kadar takma :)

5. kaleargon

kaleargon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki teşekkürler. İyi akşamlar.

Sayfayı Paylaş