Beslenme ve Antrenman Saat (Gece İşcisi)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Oguz3850 tarafından 17 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Oguz3850

Oguz3850 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selamlar,
    Vücudumla alakalı bilgi almak istemiştim saolsun çok yardımcı oldunuz teşekkürler.
    Şimdi de beslenme ve antrenman saatleriyle alakalı birşeyler sormak istiyorum.
    Ben sürekli gece çalışan birisiyim dolayısıyla uyku düzenim farklı oluyor. Akşam 8 gece 4 gibi bi düzen var ve ben bu şekilden devam ederek 8-9 saat uyursam öğleni görmeden uyanmam pek mümküm olmuyor. Buna bağlı olarak beslenme ve antrenman saatlerimi nasıl ayarlamalıyım ?

2. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Öğlen kalktığınız zamanı sabah olarak farz edin. Örneğin ben sabah 8'de kalkıyorum 9'da salona gidiyorum. 10:30'a kadar kalıyorum. Eğer spordan çıkıp işe gidebilecekseniz kendinizi ona göre ayarlarsınız. Kendinize zor olmayacak şekilde ayarlamanız yeterli yoksa özel antreman saatleri yok. Zaten vücudunuz biyolojik saatini ayarlamıştır kendine göre. Keza beslenmenizi de buna göre ayarlayabilirsiniz. Öğlen kalkınca hafif bir öğün hemen ardından çalışacaksanız ama aradan 2-3 saat geçtikten sonra çalışacaksanız da normal bir öğün yeter. Çalıştıktan sonra da mümkünde protein ağırlı bir beslenme. Arada küçük öğünler olabilir eğer çalışırken arada mola veriyorsanız.

3. Oguz3850

Oguz3850 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki antrenmandan sonra işe gidersem antrenman verimsiz mi olur ?

4. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Sizi zorlamayacaksa bir sorun olmaz.

Sayfayı Paylaş