Beslenme Uzmanı Hakkında bir Soru

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve HUMOR tarafından 5 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    ketojenik diyete başladım fakat yarın itibariyle bulunduğum bölgede kendi alanında çok iyi bir diyetisyene gidicem fakat merak ettiğim şu

diyetisyen anlar mı protein tozundan falan ?
    yani kadına sorupta rezil olmak istemiyorum kullanmalı mıyım ne zman kullanmalıyım tarzında ve bodye gidiceğimi sölücem kas yakmamam için ona göre besin verir mi yada spordan kaç saat önce şunu almamalısın tarzı der mi?

Sordugum soruları cevaplayan arkadaşlara şimdiden tskkrler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:15 ----------

zaten 2 aydır body ile ugraşıyorum Bunların ilgi alanlarına giriyor mu carnitin protein bla bla..

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ben olsam o beslenme uzmaninin kapisindan iceri adim atmazdim :)

Ketojenik diyet nedir hayatlarinda duymamislar ki :) gelsinler tip egitimi almamiza ragmen otursun bize anlatsinlar :)

Onla ugrascagina tas devri diyeti ile karatay hanimin kitabini al yeter :)

Gorus bakalim sora anlattiklarini bize yaz simdi baslar cok sagliksiz falan diye :)

HUMOR bunu beğendi.
  3. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    yapma ya :) gitmeme gerek kalmadı hayallerim yıkıldı zaten ya benim forumdan öğrendiğim çok şey oldu fakat bunca yazılan şey olnca pskilojik yaptıgım programdan vs. tatmin olmucam bu konuda ilginç bi zaafım var.okul yıllarıda böleydi biri şu kitap daha iyi derdi onu almadan edemezdm vs.

ya peki bu kıvanç tatlıtuğa vs. kas yapımı için beslenme listesini diyetisyen vermemiş miydi . yani kısacası mr.olympianın bir beslenme uzmanı yokmuydu ?biraz ilginç bi soru oldu ama hayatımda hep bişey yapıcaksam en iyisini yapmalı ve en iyisini almalıyım diye düsünyrum

4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    tabi beslenme uzmani sana verecektir bir program ama ketojenik olmayacaktir

Karbonhidrat agirlikli yag yeme dedigi bir program olacak

Diyeti kendin sekillendir alman gereken kalori miktari protein yag karbonhidrat i kendin ayarla beslenme uzmani napacak ki

HUMOR bunu beğendi.
  5. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    peki sizden son bir yardım isticem . Kitap okuyarak başlym diyorum işe bana hangisini önerirsiniz.

Amaç ilk başta fazlalıgım olan 15 kgı yakmak ve yağı yakmak ardındann yüksek ağırlık antremanları vs.

Dukan,Taş Devri , Dr.Atkins hangi diyet kitabıyla işe başlıyım.2 aylık body geçmişmde pek bi kg verme belde incelme vs. olmadıgından yazıyorm düzenli kardiyo ve ağırlık antremanları yaptm(düşük ağırlık cok tekrar) ama beslenme hep pizza fastfood olunca normal tabi. öğrenci adamım nihayetinde özel yurtta kalıyorm yumurta pişirme aleti(25tl) ve ızgara aldm ikisi toplam 250 tlye maloldu ama kafaya koydum diyet yapıcam artık .okuldada malum 2.öğretimim pek bi sıkıntı olmucak ders 5ten 9a kadar antremanlarımı sabah 10da yapıyorm.
    yormlarnz içn teşekkür ederm
    boy:180
    kg:89(hedef 75)
    omuz:120
    bel:100
    gögüs:100

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 06:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 06:47 ----------

taş devrini önermiştin daha önce yanlış hatırlamıyorsam yinede sorym istedm :)

6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    iclerinde en iyi paleo yani tas devri ama dukan da daha hizli kilo verilebilir cunku yag da cok az aliniyor ama ne kadar saglikli yagsiz beslenme insani depresyona sokabiliyor psikolojik olarak daha gucsuz olabiliyor

Tas devri diyeti hastaliklardan korunma kalkani

Ahmet Aydin beyin kitabi okuyabilirsin

Beslenmebulteni.com buda profosor doktor ahmet aydin beyin sitesi

Beyindoktoru.com buda beyin doktoru guclu ildiz beyin sitesi

Paleocafe.org guzel bir kaynak

Yenidenbeden.com burda da bilgiler var ama site guncellenmiyor

Kitap yerine bu sitelerdeki makalelere bakabilirsin

Ketosis de kalmak istersen en hizli yag yakimi ketosis de olur

Forumda turkceye cevrilen makaleler bolumunde vardi cep telefonundan girdigim icin linkini veremiyorum ketojenik diyet ve ketosis olarak acilan bir baslik var onu inceleyebilirsin

HUMOR bunu beğendi.
  7. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    sana yüzlerce kez teşekkür ediyorum.Daha önceki çevirdiğin makaleyi okumuştum tekrar okycam bu sefer kısa not çıkararak .Daha önceki konumda paylaştıgın fotograf ketosisi çok net anlatmıs Gerçekten gitgide bu iş hoşuma gitmeye başladı paleo yogunlaşıyorum artık verdiğiniz siteleride incelemeye baslıcam. tekrardan tşkr edyrm en kısa zamanda beslenme günlüğü acıcam

8. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    rica ederim arkadasim tesekkure gerek yok gunluk ac iyi olur orayada birseyler yazabiliriz :)

Sayfayı Paylaş