Beslenme Tavsiyesi - Skinny Fat sanırım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve tekilsahis tarafından 11 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. tekilsahis

tekilsahis Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba,

Boy kilo 198 - 105 göbek çevresi ve göbek yağlı ve sıkı değil ancak profilden bakınca flat bir görünüm var. Kol bacak omuz vs. normal görünüyor, kalça da normal sayılır. Dolayısıyla skinny fat kategorisine giriyorum sanırım. 1.5-2 aydır fullbody çalışıyorum ancak beslenme konusunda hiç dikkat etmiyorum. Önümüzdeki 3 ay boyunca ice cream 5x5 uygulamaya karar verdim, dolayısıyla beslenmeme de olabildiğince dikkat edip düzgün sonuç almak istiyorum. Ana hedefim temel olarak güçlenip, kas hacmi kazanmak. Yan hedefim de yağ oranımı 10-15 seviyelerine çekmek.

Birinci sorum:
    Kalori hesabı yapılan siteler aşağı yukarı doğru sonucu verir mi yoksa diyetisyen şart mı?
    Hedefime uygun olarak makroları ne şekilde dağıtmalıyım?
    Clean bulkta yanlışım yoksa ihtiyacın olan kaloriden fazlasını alman gerekiyor. Bu durumda benim yağ kaybetme hedefime etki etmez mi?
    Clean bulk vs. bi şey uygulamama gerek var mı yoksa "sen daha yeni başladın kardeş önce bi düzgün beslen düzgün spor yap platoya girersen yaparsın" mı diyorsunuz?

Genel tavsiyelere de açığım teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş