Beslenme sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MrStern tarafından 1 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. MrStern

MrStern Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese selamlar ,
    Arkadaşlar spora yeni başlayan bir birey olarak bir beslenme programı yapmak istiyorum ama nasıl , hangi besinlerin gerekli olduğunu bilmediğim için konuyu açtım. Ben 20 yaşında 1.90 boy 85 kilo yağ oranıda yaklaşık %13 olan birisiyim. Üniversite sebebiyle her gün 9'da kalkıyorum. 11:40'tan 16:40'a kadar her gün fix bi programımız var. Yani süre sıkıntım var beslenme konusunda. Whey protein almayı planlıyorum.. Sporada 6 gibi gidiyorum. Herkesin önerisi ve görüşlerine açığım şimdiden çok teşekkür ederim iyi forumlar ..

2. abdullah demir

abdullah demir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    zaman sıkıntın olduğu için kendini sabit bir listeyle sınırlandıramazsın bu çok zor olur zaten vücut yağ oranın çok yüksek değil amacın temiz bir şekilde kilo almak olmalı bence bunun içinde öğünlerinde protein ve karbonhidrat alımını attırman yeterli olacaktır

3. MrStern

MrStern Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Az çok şunları yersen daha iyi diyebileceğiniz bir şeyler var mı ? Her sabah 3-4 yumurta yulaf fıstık ezmesi yiyorum mesela..

4. abdullah demir

abdullah demir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    tabi zaten belli başlı kaliteli protein kaynakları vardır yumurta, beyaz et, kırmızı et , süt aklıma gelen hayvansal proteinler bunlar birde bitkisel proteinler var mesela aklımda kalan nohut protein değeri oldukça yüksektir ancak kas gelişimi açısından hayvansal kaynaklı proteinleri tercih etmek daha olumlu sonuç aldıracaktır , kilo almak için vücuduna yeterli düzeyde karbonhidratta sokman gerekir buradan vereceğim bilgiler kısıtlı olacaktır forumda biraz vakit geçirerek çok sağlıklı bilgiler elde edebilirsin özellikle Türkçe'ye çevrilen makaleler bölümüne göz atmanı öneririm

Sayfayı Paylaş