Beslenme Sorunsalı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Benassipro tarafından 6 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Benassipro

Benassipro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam arkadaşlar herkese merhaba forumu yeni keşfettim biraz beslenme konusunda cahilim :)
    6 aydır spor yapıyorum daha önce hiç yapmamıştım.
    Ölçümlerimi ileteyim 1,80 boy var 76 kiloyum vücudumda 9KG yağ var 5,2si karın bölgesinde geri kalanı vücuduma düzenli şekilde dağılmış.64KG de kas var.
    Hedefim 88 90 kilo civarlarında olup düzgün bi vücuda sahip olmak.

6 aydır ekmek,şeker,börek vs. şeyler yemiyorum.
    Hafta sonu kahvaltıda 7 yumurta yiyorum. Çalıştığım için gün içinde yumurta yiyemiyorum.
    Hafta içi Sabahları kahvaltı olarak 1 ölçek protein tozuna 4 kaşık yulaf ezmesi katıp yiyordum. Ama şimdi yumurtaya geçmeyi düşünüyorum. İlk sorum yumurta mı protein tozlu yulaf ezmesi mi?
    Çalıştığım için öğlen yemekleri catering firmasından geliyor artık ne gelirse :)
    3 öğün yemek yiyorum sabah öğle akşam olarak. Ara öğün eklemek istiyorum.
    Ara öğün olarak fıstık ezmesi kullanabilir miyim? Kullanabilirsem nasıl kullanmalıyım?
    Spora başladığım günden beri whey protein tozu kullanıyorum spor öncesi var sonrası olmak üzere. Bunu hergün olarak değiştirmeli miyim?
    Bu arada her akşam 250gr tavuk göğüs yanında pilav yiyorum.

Şimdiden çok teşekkürler.

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    7 yumurtanın 5'inin sarısını ayır.

Calisthenics Athletics

3. sekretin

sekretin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    2pacist in dedigi gibi 2 tam 5 beyaz yemen daha mantıklı. 7 sini tam olarak yemen kolestrol acısından zararı buyuk olur yarardan cok. Whey spor oncesi kullanmak bana cok mantıklı gelmiyor acıkcası ama spordan hemen sonra su ile karıstırıp alınması taraftarıyım. 2 olcek whey almak istiyorsan 1 olcegi sabah uyanır uyanmaz alırsan gece boyu protein eksikligi yasayan kaslarına protein yollamıs olursun. (Kasein kullanmıyorsan tabi kullanıyorsan sabah icmen cokda anlamlı olmayabilir)

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş