Beslenme saatleriyle ilgili yardımcı olurmusunuz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dembaba28 tarafından 21 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Kilo almak isteyen birisiyim, fakat günlük almam gereken kalori miktarının çoğunu (%65) falan saat 4 den sonra alabiliyorum çünkü okulda yeterince beslenemiyorum, evden makarna sandviç muz kuruyemiş vb. şeyler götürsemde evde daha sağlam yiyorum , tabi böyle oluncada son öğünüm 8 gibi ve gece öğünümde 10 gibi falan oluyor. Sizce bu kadar çok önemli mi beslenme saatleri, ne önerirsiniz ?

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Saat 11'de uyumak gerektiği söyleniyor buna göre son öğününü 9 gibi yaparsan daha mantıklı olur. Ne yediğine de bağlı gerçi ama uyku zamanı vücudun sindirim ile uğraşmaması tavsiye ediliyor.

dembaba28 bunu beğendi.
  3. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    okulda yeterince beslenemiyorum diye bişey yok.
    seneler önce lisede bi karıştan fazla derinliği ve genişliği olan bir kaba bolca yemek koyar tenefüste okulun en ücra yerine gider onu tıka basa yerdim bi kaşık yemek bi yudum su. okulun şartlarıda aşırı sıkıydı. yani herşey bahane kısacası yapamam değil rahatımı bozamıyorum demek daha doğru olur.

dembaba28 bunu beğendi.
  4. Rivn

Rivn Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Okulda yeterli beslenemiyorum derken? Kocaman bir kabı alacaksın ve içine gerekli malzemeleri koyacaksın, sonra da her teneffüs arası yiyeceksin bitene kadar!

dembaba28 bunu beğendi.
  5. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    okulda gayet iyi yiyorum sadece saate vurduğunda evde daha fazla vakit geçiriyorum dolayısıyla daha iyi yiyorum , Ayrıca okula gitmeden saat 7.30 gibi kesinlikle kahvaltımı yaparım ama onu bilerek katmadım evde yiyorum diye. Neyse tavsiyeler için teşekkürler,

Sayfayı Paylaş