Beslenme programıma karbonhidrat tavsiyeleriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jimraynor tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Kim_Kaphwan

Kim_Kaphwan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    34
    Bence bu program gayet iyi. Karb miktarını abartırsan evet daha hızlı kilo alırsın ama bunun çoğunluğu yağ olur.

Kısa sürede çok kilo alcağına istikrarlı bi şekilde uzun vadeye yayarak al.

Önemli olan kilo değil, estetik bana göre.

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    sağol peki sence body yapan birinde aylık kilo alımı ne olmalı?

3. mcirpan81

mcirpan81 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    karbonhidrat olarak kolay yapılıp tuketılebılecek patates haslaması var
    ben gunde 3 defa ıkı ortaboy patates tuketıyorum...

kahvaltına fıstık ezmesı ekleyebılırsın..karbonhıdratın yanında proteın oranıda yuksektır.

Bıde ben boza tuketıyorum antrenman oncesı..yuksek karbonhıdratlı..deneyebılırsın..

Son olarak ozenerek lıste felan yapmıssın takdır edıyorum senı..buda dısıplınlı olduunu gosterır..

jimraynor bunu beğendi.
  4. Kim_Kaphwan

Kim_Kaphwan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    34
    Bence 2 kilo gayet uygun. Yapana da yapmayana da. AYda 7-8 kilo alıp da övünenler var. Sadece gülerim.

jimraynor bunu beğendi.
  5. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bence çok disiplinli gidiyorsunuz sizi tebrik ederim. başka bir konuda ağırlıklardan şikayet etmiştiniz inanın bu kadar düzenli beslenme + dinlenmeniz de güzel kesinlikle sonuç alırsınız.
    yalnız kimse değinmemiş, protein biraz fazla değil mi? çok protein çok gelişme mi? neredeyse kilo x 3 gözüküyor. bir de arada kırımız et veya ton balığı ile çeşitlendirin. listede göremedim ama sebze meyve vardır herhalde. bunlarda sınır yok. maydonoz çok faydalıdır hem toksinlerin atılması hem yağ yakımı açısından. genelde insanlar sevmez ama faydası çoktur.
    bir de yatış saatini ve kalkış saatini birer saat geri çekebilseniz aslında çok daha iyi olur ben yapamıyorum mesela ben de 12-1 gibi yatıyorum ama 11-12 gibi yatılsa inanın faydası çok. uykuda toplam saatten ziyade ne zamanları uykuda geçirdiğiniz önemli. gh un maks salgılandığı saat 2 civarı. bu saatte derin uykuda olmak lazım. bunun için de 11-12 gibi yatmış olmanız gerek. inanın çok fark edecek.

jimraynor bunu beğendi.
  6. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    günde 68 gram yağ, yağlanma yapmazmı arkadaşlar? normalmidir?

7. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Cevaplar için teşekkürler.

Günlük yediğim doymamış yağı fındıktan alıyorum sabah fıstık ezmesi yersem günlük yağ alımım fazla olacaktır diye düşünüyorum.

Teşekkürler. Forumda konu açtım fakat kimse cevap vermedi.Yurtdışı bodybuilding.com'da ki konuya haftalık 1lbs iyidir dediler. Yani haftalık 0.45 kg aylık 1.8kg uygundur demişler. 2 ayda 3.5 kilo aldım resmen rakam tam oturmuş.

Fakat görüntüm zayıfladığım kadar define değil o da beni psikolojik olarak mutsuz etti. Nisan sonuna kadar sabredip mayısla birlikte definasyona gireceğim artık. Önümüzdeki 3 ayı definasyonla ilgili herşeyi okumak için harcayacağım :)

Evet death bench konusuydu bana çok moral vermiştin tekrar teşekkürler. Protein konusunu ben de düşüntüm. Acaba yanlış mı yapıyorum diye supplement yok diye proteini abartıyor muyum acaba diye. Bu beslenme biçimimle aylık 1.5 kilo almam normalse bunu bir de karbonhidratı 50 gram arttırıp proteini 50 gram azaltsam mı diyorum. Fakat bu zamanda yağlanır mıyım acaba diye korkum var. Bir de protein fazlalığından korkuyorum iç organları yormaktan.

Menü bir taslak aslında. Orada tavuk yerine dana eti bonfile vs. yediğim oluyor. İşyerine ancak köfte söyleyebildiğim için köftede de malumunuz yağ çok. Hele ki etin kilosu 25 lirayı geçmişken kim dana etini köfteye fazla koyar değil mi? Aynı şekilde gündüzleri ton balığı pilav veya akşam somon yediğim de oluyor. Ama tavuğu daha sık yiyorum.

Uykuyu maalesef değiştiremem. Ancak bazı günler (genellikle 4 gün antreman ard arda yaptığım zamanlar) çok yorgun olduğum için 11.30 gibi sızdığım oluyor. Ama kalkış değişmiyor yine 9da kalkıyorum.

Meyve olarak sadece günde 1 muz yiyorum onu yemediğim günlerde oluyor. Sebze ise sadece pilicin yanında gelen az miktar salatayı pilavla karıştırıp yiyorum o. Başka hiç sebze ve meyve yok. Maalesef boş gıda gibi geliyor. :)

Kaslanma sürecinde yağlanma maalesef kaçınılmaz. Fakat bunu minimumda tutmak için günlük kilo*1gr yağ almanız gerekiyor diyorlar tabii ki bu yağ doymamış yağ olmalı. (zeytinyağı, fındık ,ceviz ,balık yağı gibi)

8. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    teşekkürler cevabın için...Ozaman bende senin beslenme programına uymaya çalışayım gayet uyguna benziyor =)

9. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Boy cinsiyet kilo yaş spor geçmişini belirtebilir misin.

10. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Boy 176 cinsiyet Eerkek kilo 61 yaş 18 spor geçmişide daha önceden 3ay spor yapmıştım 66 kiloya kadar çıktım fakat 61e düştüm malesef...şimdi tekrar başladım

11. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Benim programımdaki proteini kısıp karbonhidratı arttırman senin için iyi olacaktır. Ayrıca bu taslak program üzerinde hala çalışıyorum bayağı bir değişiklik oldu. son halini de ekleyeceğim.

12. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    bekliyorum merakla

13. mehmetoğlu

mehmetoğlu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    lkolko
    Yer:
    ankara
    Arkadaşlar bana günlük 300 gramlık bi karbonhidrat mönüsü yaparmısınız

14. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    4 senelik konuyu hortlattığın için tebrik ediyorum seni

Bekci bunu beğendi.
  15. Xuqa

Xuqa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Peynir altı suyundan peynir elde etmek? Peki..

Casein veya whey içeren peynir ayrımını sizden duyuyorum. Nasıl ayırıyorsunuz acaba? Keçi peyniri whey, koyun peyniri casein içerir gibi bir ayrım mı yapiyorsunuz?..

Peynir altı suyundan whey proteini elde edilir ve toz yapımında kullanılır. Kalan çökelek peynire ise lor denir ve bunda da ağırlıklı olarak casein proteini bulunur. Casein protein tozu almayan veya alma imkanı olmayanlara yatmadan önce yağsız lor tavsiye edilir çünkü gece boyu vücuda protein sağlar.

Sayfayı Paylaş