Beslenme programıma göre protein tozu kullanmalı mıyım ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tosunpaşa123 tarafından 6 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tosunpaşa123

tosunpaşa123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sizce beslenme programıma göre antrenman sonrası da olsa 1.5 ölçek protein kullanmalı mıyım ? Görüşlerinizi yorum yazarak gösterirseniz sevinirim.

Kilo: 70 Boy: 1.75 Yaş: 18

Sabah: 4 yumurta ( 1 tam ) , 2 dolu dolu yemek kaşığı lor peyniri, yoğurt ve yulaf karışık 1 kase, 1 tane kuru kayısı, 1 büyük bardak süt, domates, salatalık, zeytin.

Ara öğün: Meyve, yoğurt, Türk kahvesi, yeşil çay, kuru yemiş vs.

Öğlen: Yarım tabak haşlanmış bulgur, 100 gram civarı tavuk, bitkisel protein ( mercimek bezelye 1 tabak) yoğurt, 1 dilim tam tahıl ekmeği

Ara öğün: Önceki ile aynı elime bunlardan hangisi geçerse.

Akşam: Öğlen ile aynı. Tavuk porsiyonu arttırılabilir.

Uyumadan önce : 2 yemek kaşığı lor peynir ve 1 büyük bardak süt.

Günlük tavuk tüketimim 300-400 gramı bulabilir. 300-400 gram tavuğu günlük yesem protein tozuna ihtiyaç duyar mıyım ?

Yardım ederseniz sevinirim. Protein tozu kullanmak istemiyorum yararları ve zararları konusunda kafam karışık.

İyi sporlar, iyi forumlar :) dumbelllls

2. ftrci05

ftrci05 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    kardeşim programın iyi biraz daha karbo ekleyebilirsin öğlen tonbalıklı makarna da yiyebilirsin mesela .. protein tozu genelde antreman sonrası kaslara gerekli kaliteli proteini bir an önce göndermek için kullanılır günlük protein ihtiyacını büyük ölçüde karşılamaz yani .. ama antremandan sonra alınması gereken besinlerin 1. sırasında bana göre

3. Nitr0

Nitr0 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Münih
    merhabalar, kafanin karisik olmasina gerek yok protein tozu olmazsa olmaz degildir, adi üstünde destekleyici ürünl. sayet aldigin protein ve diger degerler az ise kullanim uygundur. bu sporlar ugrasan normal birinin minimum günlük almasi gereken protein mikatari, off günlerinde kiloX1,5 antrenman günlerinde kiloX2 dir. yani kendimen örenek vereyim ben 74 kiloyum:
    off gün icin hesaplama: 74*1.5 : 111 gr
    antrenman günü : 74*2 : 148 gr minimum almaya calistigim protein miktari.
    buna göre hesabini yapip destekleyici ürün kullanip kullanmayacagina karar verebilirsin.
    iyi forumlar

Sayfayı Paylaş