beslenme programıma önerileriniz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ultrAslan-BH tarafından 17 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ultrAslan-BH

ultrAslan-BH Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    SABAH kalkar kalkmaz

6:40 -- 1-2 bardak su +1 ölçek whey protein meyve suyuyla+bir-iki tatlı kaşığı bal

7:15 -- 4 yumurta beyazı 1 yumurta sarısı + 50gr lor
    bazı zamanlarda az miktarda prinç lapası

8:15-- yoğurt+ mısır gevreği + yulaf

11:00-- 4 adet amino 9000
    ÖĞLEN YEMEĞİ
    12:00-- iş yerinde o gün menude ne varsa tabiki hepsi değil tatlı ve ekmek kesinlikle yemiyorum zaten sevmiyorumda. Ana yemek olarak etli proteinli bir şeyler varsa suyunu süzerek alıyorum. karb olarakta ne varsa fazla abartmadan 1 tabağa yakın zaten genelde prinç makarna yada bulgur oluyor. Salata olarakta haşlanmış patates brokoli falan varsa alıyorum.

16:00-- 4 adet amino 9000
    AKŞAM YEMEĞİ-antreman öncesi
    19:30-- Bir tabağa yakın prinç lapası + 4 adet yumurta beyazı + 200gr yakın haşlanmış tavuk eti(o gün tavuk eti yoksa yumurtayı 6-7 ye çekiyorum)

20:40-- 4 adet amino 2222

21:10-- antreman başlangıcı
    22:45-- antreman bitişi 300-400ml meyve suyu 4 adet amino 2222

23:00-- çeyrek tabak prinç lapası 5 adet yumurta beyazı 1 adet yumurta sarısı

00:00-- yatmadan yarım saat önce 100gr yakın lor

günde 4-5 litre su

arkadaşlar ben bu sporu 6 aydır yapıyorum buna yakın bir programı 1 aydır falan uyguluyorum tabiki bu kadar ayrıntılı değil şimdi düzgün bir şekilde ayarlayıp bu programın dışına çıkmadan devam etmek istiyorum.

Yakın bir zamanda inşallah fotoğrafta atıcam ölçülerimi tam bilmiyorum boy-1.83 kilo-85

besin desteği olarak şu ana kadar sadece amino asit aldım onuda antreman öncesi 4 sonrası 4 meyve suyuyla aldım.

yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Son düzenleme: 17 Nisan 2010
  2. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    amacın hacim almak mı yağ yakmak mı?

bu arada aralardaki amino asitler dikkatimi çekti. ilk kez görüyorum ara öğünlerde amino alındığını.aminolar antrenmandan önce ve daha çok anrenmandan sonra alınır.

3. ultrAslan-BH

ultrAslan-BH Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    amino asitleri takviye amaçlı 2-3 haftadır kullanıyorum bilmiyorum iyimi yapıyorum

amacım 2-3 hafta daha hacim çalışması yapmak ardından yağ yakımına geçmek definasyon döneminde aynı beslenme programına bağlı kalıcam ancak karb oranını yarı yarıya düşürüp protein oranınıda elimden geldiğince yukarılara çekmeye çalışıcam
    antremanlardan sonrada 25-30 dk invertal cardiyo yapmayı düşünüyorum

4. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    ben yağ yakmadan pek anlamıyorum,böyle bir sorunum olmadığı için bu güne kadar ama tavsiyem kardiyoyu antrenman sonrası değil de antrenman yapmadığın günlerde yap kas yıkımını engellemek için
    aminoyu da antrenmandan sonra al.ara öğünlerde onun yerine whey kullanabilirsin

5. ultrAslan-BH

ultrAslan-BH Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    tabletleri atması kolay oluyor diye tercih ediyordum
    o zaman ara öğünlerdede wheyi shakera doldurup dediğin gibi alabilirim

aslında benimde yağla ilgili pek bir sorunum yok ancak bel ölçümü biraz inceltmek istiyorum sonuca bu şekilde ulaşabilirmiyim bilmiyorum

yağ ölçümü yaptırmadım fakat bu bir ölçü olurmu bilmiyorum ama karın kaslarım sıkınca rahatça gözle görülebiliyor heralde yağ oranım yükseklerde olsa görünmezdi diye tahmin ediyorum

Sayfayı Paylaş