beslenme programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Danny Boy tarafından 19 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Bodysoft tavsıye ettıgın kıtabı bugun aldım gercekten cok tesekkurler cok hosuma gıttı kıtap :)

Bodysoft bunu beğendi.
  2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    artık çölyaklı ve ovo-vejetaryen oldugum ıcın yenı bır beslenme programı olusturdum kendıme tabı sızın de fıkırlerını alırsam cok cok ıyı olur eskıden berı hep cesıtlı jayvansal proteınlerı beslenmem de yer ettgı ıcın bıtkısele dayalı bır program benı cok zorladı

zorlanma sebebım bıtkısel proteınler hep eksık ve kombıne yapılmassa ıse yarar bır yanları yok

beslenme programım =

uyandıgımda : 1 olcek Sun Warrior, Protein, Raw Vegan( kahve rengı prınc proteını) + yarım olcek Pure Advantage, Pea Protein + 300ml pırınc sutu + 5gr glutamın+ 5 gr bcaa = 35 gr proteın

sabah : 5 yumrta beyazı + 4 dılım ekmek ( gluten alamadıgım ıcın mısır ve pırınc unu karıstrarak kendım evde yaptım ) + 100gr haslanmıs nogut = 35gr proteın

ara ogun : bır porsıyon yesıl mercımek yemegı ( bugun yaptım kendım bır tabak yaklasık 120 gr kuru mercımege esıt gelıor + bezelyelı pırınc = 30gr proteın

ogle : 1 porsıyon mercımek yemegı + bezlyelı nogutlu pırınc + salata = 35 gr proteın

ara ogun : bır porsıyon kuru fasulye ( dun yaptım bır tabak kuru olarak 130g cıvarına denk ) + bezelyelı nogutlu pırınc + salata = 25 gr proteın

aksam : 1 porsıyon mercımek yemegı + bezelyelı pırınc + salata = 30gr prroteın

spordan once : 1 olcek Vega (Sequel) Naturals ( glutensız cok karısımlı proteın tozu ) 5gr bcaa + 5gr glutamın = 20 gr proteın

spordan sonra : bır olcek Vega (Sequel) Naturals + yarım olcek Pure Advantage, Pea Protein + 5gr bcaa+ 5g glutamın = 20 gr proteın

yatmadan once : 1 olcek Genuine Health Corporation , Vegan Proteins+ + 1 olcekNutriBiotic, Rice Protein + 300ml pırınc sutu = 35 gr rpoteın

toplam proteın : 270 gr ( bu benım kurdeyken alıcagım proteın ) ( normalde gunde 180 gr alıyorum )

omuz saktlıgımdan olusan agrı azalınca artık eskı tempomada donunce bu beslenme duznını uygulmak ıstıyorum

vanesy bunu beğendi.
  3. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Hem çölyak hem de vejetaryen olunduğunda tabii ki seçenekler kısıtlanıyor...

Bu tip beslenme listeleri yaparken kalori değerlerini de göz önünde bulundurmalısın... Yüksek proteinli/kalorili beslenme modelleri, yüksek efor sarfedilen dönemler için geçerlidir.

Evet, eski tempona dönünce uygulayacağını belirtmişsin ancak yine de yarışmalar sözkonusu değilse çok yüksek protein/kalori değerlerine çıkmanı önermem...

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet haklsın hem vejetaryen hemde çölyaklı olunca lıste cok fazla daralıyor nerdeyse hıcbır sey koyamıyorum lısteme :(

evet haklısın ama normalde zaten bu kadr yuksek kalorı ve proteın alan bırı degılım normal gunlerde eger kur yapmıyorsam maks 180 gr proteın alıyorum tabı bu bıle ben eger yarsmaya hazrlancaksam ole yoksa gunde 150yı pek gecmem. kalorı olarakda beslenme bıtkısel proteıne dayalı oldugu ıcın normal olarak yuksek bır kalorı ortaya cıkıyor ama bn eger yarısma dusuncem yoksa senın de dedgın gıbı yuksek kalorı almayı planlamıorum

ama ıste cok zor oluyor hem çölyaka uygun hemde vejataryen bır rogram cıkarmak . etraftada cok az bılgı var bu konu hakkında

Son düzenleme: 16 Ağustos 2011
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    aradan baya bır sure gectı colyaka baya alıstım sınırlarımı ogrendım nasıl bır program olusturcagımı tam olarak belırleyebıldım :)

yulaf yeme ıznım var :) ıcınde gluten olmasına rahmen gunde 100gr a kadar benım ıcın sıkıntı cıkarmıyor saglık acısından :)

tabı geecn surede hedefler degıstı :) veganlık tam olarak oturdu yerıne :) artık daha ıyı ve saglıklı beslenbılıyorum :)

yenı beslenme programımda su sekılde :)

1.ogun: 100gr yulaf + 2 elma + 3 tam yumrta + salatalık + pekmez ( napım dayanamıyorum :) ) = 36gr proteın

2.ogun : 50gr soya etı + esmer pırınc + salata = 30 gr proteın

3.ogun : 50gr soya etı + mercımek yemegı ( bır tabakda yaklasık 50gr kuru mercımek var ) + esmer pırınc + salata = 42 gr proteın

4.ogun : 50gr soya etı + mercımek yemegı +esmer pırınc + salata = 42 gr proteın

yatmadan once : vegan karısım proteın tozu + 300ml soya sutu = 29 gr proteın

toplam proteın : 180gr

su an kılom 116 ve kılo * 1.5gr proteın alıyorum :)

gunluk kuru olarak maks 200gr esmer pırınc alıyorum

hunluk maks karbonhıdrat tuketımım 400gr

ya alımım ıse bıtkısel yaglardan sadece 20-30gr arası

gunluk kalorı alımım ıse yaklasık 2500-2600 kcal

kullandıgım suplementler ıse :

vegan proteın tozu ( sadece yatmadan once )
    bcaa ( gunde 10gr alıyorum )
    arjının (gunde 3-5 gr alıyorum )
    essential amıno acid ( hayvansal proteın ıcermyen her ogunde 5 gr kadar alıyorum )

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    geçmiş olsun...

ama ,bu test yanılgı olmasın?!..( zira, belli dönemlerde geçici olarak ve özellikle genç yaşlarda bu tip problemler oluşabilir...

hemen ,kapıyı kapatmak pek doğru değil...daha sonra deneme yapsan ..)

gerçi , maşalllah beslenme oldukca güçlü...) glutensiz de sağlam...

Danny Boy bunu beğendi.
  7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    colayak hastaligin icin gecmis olsun sanirim zorunlu olarak tahillardan uzak durumunda kalcaksin

paleocafe.org/2011/09/27/tahillari-neden-yememeliyiz-genisletilmis-versiyon/

Danny Boy bunu beğendi.
  8. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Bu baslıgı okurken kendime soyle soru sormustum, dany boy vejeteryan degil miydi? gunde alınan bu kadar et ne olaki dedim. Ben mi yanıl hatırlıyorum dedim. yanılmamısım ama uzulduım dogrusu, once buyuk gecmıs olsun, vejeteryan hayat ıcın cok saglıklı diyorlar, bu bb ugruna gunde yıyebıldıgımız kadar et tuketiyoruz.

Kolay gele....

Danny Boy bunu beğendi.
  9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    toplumda cok gluten hassasiyeti olan insan var fakat muzlim yorgunluga alistiklari icin farkinda degiller

Ne zaman tahil urunlerini kesip iyi yaglari almaya baslayinca enerjilerindeki degisime sasip kaliyolar bu degisim icin 4 yada 6 hafta gecmesi lazim birden olmuyor ne yazikki

Gluten ve laktoz hassasiyeti insan oglunun alisik olmadigi beslenme tarzindan oluyor verdigim linkte tahil ve bakliyatlarin insan bagirsaklarina verdigi zararlar var

Laktoz intoleransiniz varsa sut yerine kefir tuketebilirsiniz sutteki laktoz yani sut sekeri kefir yaparken fermante olur ve kefirde bagirsak icin faydali bakteriler daha fazla bagirsak florasina yardimci olur

Fazla buyutulcek hastalik degil bagirsak florasini duzeltene kadar uzak kalirsin

Ev tursularida bagirsak florasi icin iyidir kaya tuzu ile yapilmis olan

Danny Boy bunu beğendi.
  10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

evet 2-3 ayda bır test yaptırıyorum doktorumun dedıgıne gore kı 3 ayrı doktora gıttım bazen bazı vakalrda gecıcı olabılırmıs ama tabı su an var bende bu sıkıntı :)

aslında glutenı 0 almam gerek ama doktorumla yaptıgım denemde 100gr yulafa kadar hıcbır sıkıntı bagırsaklarımda sorun olusmadı

evet malesef :( tabı benım gıbı bole makrna falan seven adam ıcın ılk basta zor oldu ama su an sıkıntı yok :)

evet baslık eskı oldugu ıcın ılk basta ılk verdıgım sekılde beslenıyordum sonra vejetaryen olunca hersey degıstı :)

ben ne gelısım nede gucte bır skıntı yasamadım yanı et yedıgım donem hatta daha fazla gucluyum ve gelısmeye devam edıyorum :)

11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    isine karismak gibi olmasin arkadasim fakat soya konusunda cok celiskili bilgiler var

Fazla ostrojen ve kalp krizine yol actigi gibi tum sarkuteri urunlerinede sokmuslar soya konusunu arastirsan iyi olur

Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş