Beslenme programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve duçe tarafından 26 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. duçe

duçe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar selam,
    Vücut çalışmaya bir sene aradan sonra tekrar başladım amacım sadece kilo almak ama tabii ki bu kiloyu mümkün olduğunca kas olarak almaya çalışıyorum.
    Boy 1,80
    Kilo:58,5 şu an
    Yaş ise 22

Şöyle bir 70 kilo olmak öncelikli amacım. Gainfast 3001 kulllanmaya başladım yeni. 2 günde 1,5 kilo aldım; 2 gün öncesine kadar 56 küloydum. Ben forumda yazılan beslenme programlarına malesef ayak uyduramıyorum okul-iş vs. derken 1 gün uydursam 2. gün programın ucu malesef kaçıyor. Hocamın dediği bana günde 1 paket makarna ve şimdilik 250 gr beyaz et (tavuk göğsü). Sizce bu program benim kilo almam için yeterli mi? Dediğim gibi fazla komplike programlara ayak uyduramıyorum. Günde 1 paket makarna ise malesef bitemiyor ancak yarısını bitirebiliyorum yani 250 gr makarna. Günlük ne kadar kalori almam gerek kilo almam için; çok zayıf olduğum için en azından 65 olana kadar biraz hızlı kilo almak istiyorum tabii yanında antreman da yapıyorum. 65ten sonrası için acele etmem ama takdir edersiniz ki en azından bu zayıf görünümümden de mümkün olduğunca çabuk kurtulmak istiyorum. Şu anki hedefim için 7 kiloluk bir eksiğim var bu 7 kiloyu en kısa süre içinde bu program ve bahsettiğim supplement desteğiyle alabilir miyim? Teşekkürler.

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ben birşeyi anlayamadım...sen 250 gr makarna ve 250 gr beyaz etle nasıl olurda bu kadar cok kolay kilo alabildin?...demek ki, senin yapın kolay kilo almaya elverişli...

gördüğüm kadarıyla, yemek yemeye pek vaktin yok...bu yüzden daha hızlı bir tüketim yapmaya ihtiyacın var...gain fast in yanına, bence günde, sabah 2-3 yarım ekmek arası ızgara tavuk yapıp işyerine götürebilirsin...ve geri kalan zamanlarda da yanında 1 lt tam yaglı pınar süt götürüp, onu 2 çorba kaşıgı balla karıştırıp 400 ml civarı bir bardaga atıp günde 2 kez içersen kilo alman cok daha hızlı olacaktır...daha cok sıvı tarzı besinleri tüketmeye çalış o zaman...ondan sonra yanında yer fıstıgı , fındık gibi kuruyeişlerden hergün 150 gr yemeye çalış..bunlar sana yardımcı olacaktır...zaten cokta kas endişen yok...bu programda da protein oranı hiçte azımsanacak gibi de değil zaten..gayet iyi kilona göre...

3. duçe

duçe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cevap için teşekkürler. Asında yapım kilo almaya pek elverişli değil kronik zayıflardanım senelerdir kilom 57-58 civarı... yarım paket makarna ve bilhassa gainfasi ölçeğinde kullanıyorum sanırım ondan olacak. Sıvı besinler ve hızlı tüketimden kastın nedir peki?

4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yazdım yukarıda... ballı süt, kakaoulu süt ,cornflakes(sütle karıştırıp)...cornflakes sııvı değil tabi, ama süt ile karıştırılınca zaten cok yumuşak oluyor ve sindirimi kolay oluyor...bunların yanına da kuruyemişleri ekle mutlaka, kilo almanda cok yardımcı olacaktır...ama kolay kilo almak için hergün 1 orta boy pizza veya 1.5 porsiyon karışık pide senin işini daha da klaylaştıracaktır bunlara ek olarak...yani cok hızlı ve kolay kilo alabilirsin, dediklerimin yanına bunu yaparsan...

5. duçe

duçe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cornflakesi çok severim sabah kahvalatılarında kullanabilirim onu çünkü kahvaltılarda sabahları genelde uykusuz olduğum ve okula yetişmem gerektiği için iştahım pek olmuyo ama cornflakes her türlü yerim teşekkürler.

6. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    weight gainer ı içine peçete sokarak kuruttuğun şişeye döküp, ihtiyacın olduğunda suyla karıştırıp içersen, mikrop üreme gibi bir problemin olmaz, maddi sorunun yoksa weight gainer kullanımınıu arttır. normal yemeye zamanın olmuyorsa bu şekilde kalori alımını dengeleyebilirsin.

7. duçe

duçe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İşte bu noktada sormak istediğim bu; weight gainer yeterli miktarda kullanılırsa bir öğünün yerini alabilir mi? Çünkü bazen insanın işi çıkıyo yemek yemeye vakti olmuyo sadece atıştırmayla yetinebiliyoruz karnımıza tok hissini vermek elbet kolay. Bunun üzerine 2 ölçek weight gainer öğünün yerini tutabilir mi acaba?

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Hiçbir ek besin, öğünlerin yerini tutmaz.
    Ek besin kelimesinin anlamını düşündüğünde de bir şeyi tamamlayan besin gibi bir anlam çıkarırız.
    Tamamlanacak olan şey ise öğünlerdir.

Bir benzetme yapmak gerekirse; yamayacak pantalon olmadığı sürece elinde istediğin kadar yaman olsun, giyecek bir şey çıkartman imkansıza yakındır.

matiasdelgado bunu beğendi.
  9. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    bonatschi aynen katılıyorum bende bu supplement olayını hep şuna benzetirim ;

mesela insan bir araba olsun ...

yakıtı yiyecekler olsun
    aracın yağı suyu hidroliği antifirizi vss... vitaminler ve mineraller olsun

olmazsa olmaz lar değil ama oluncada faydası olan : örn: duble up lar (ekstra performans arttırıcı yağlar yakıtlar ) vs olsun

arabanda yakıt yok ama sen arabana duble-up vs...atıyorsun ama boşuna önce benzini koyacan (beslenecen) sonra yağına suyuna bakacan (vitamin ve minerallerini alacan) daha sonra motorun performansını arttırmak için duble up (supplement)takviyesi yapıcan
    bunlarda kesmedimi aracın torku nu yükseltip orjınaliyle oynayarak (steroid kullanarak) aracı maksimum seviyeye getirecen

bonatschi bunu beğendi.
  10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bu da oldukça yaratıcı ve güzel bir benzetme olmuş :)
    Arabalarla ilgilenen arkadaşları oldukça etkilemiştir sanırım.

BOSNAK bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş