Beslenme Programım Yeterli Mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve WhiteCanary tarafından 1 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. WhiteCanary

WhiteCanary Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Kendime bir beslenme programı hazırladım fakat yeterli mi bilmiyorum fikrinizi alayım dedim

Kahvaltı 07:10: 1 kase müsli, 1 yumurta beyazı, 1 bardak süt
    Öğlen 12.00: Ekmek arası köfte
    Spordan sonra 15:30: 1 ölçek yağsız şekersiz protein tozu
    Akşam 20.00: Yağsız tuzsuz hindi (içinde domates biber salça)
    Gece yatmadan 12:00 - 01:00: süt

Evde olmadığım için öğle yemeği konusunda pek bir alternatifim yok ekmek arası bir şeyler yemek zorunda kalıyorum. Ekmek arası tavuk sote, nugget falan yiyerek de geçiştirebilirim. Şimdiden teşekkürler.

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Kusura bakma ama bu beslenme ile olmaz kardeşim ilerleyemezsin ekmek arası,nugget,mugget,müsli bunları geç adam akıllı bir program yapman gerek.Kendi yemeğini yapıp okuluna felan götürebilirsin utanılacak bir durum yok.Hem ne yediğini bilirsin hem daha ucuz.

atraksiyonlu bunu beğendi.
  3. WhiteCanary

WhiteCanary Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    yorum için teşekkürler utanmakla alakası yok kardeşim okula dolmuşla gidiyorum ankara dolmuşları da ne zaman geçer belli olmuyo bazı şöförler dolmuş dolmadan duraktan çıkmıyor o yuzden erkenden evden çıkmam gerek okula yemek bile götürsem ekmek arası yapmam gerekiyo pratik bi öneriniz varsa onu yapayım benim için daha yararlı olur zaten okul yemekleri de berbat yemekler ayrıca müsliyi neden beğenmediniz onu anlayamadım çoğu kaynakta müslinin yararları oku oku bitmiyor proteini de fena değil ve light yiyorum bir soru daha diğer kısımlarda yanlışlıklarım var mı akşam yemeği olsun ara öğüne yer veremiyorum falan teşekkürler şimdiden :D

4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Hocam bu spor öyle bir sporki beslenmeniz biraz sekteye uğrasın gelişim yavaşlıyor gerçekten.Öğle yemeği için okulunuzda yemekhane varsa oraya kaydolun en azından midenize ev yemekleri felan girer.Aslında bi kaba makarna,pilav yanındada tavuk göğüsü götürebilirsin zaten ekmek arası kadar yer kaplar yada biraz daha fazla.Bunlar aslında pek bir sorun deil benim açımdan.Yapılabilir kendimde böyle yapıyorum.Bende okula 1 saat yol çekiyorum.Okul şehrin diğer ucunda.Müsliyi neden beğenmediğime gelicek olursak içinde şeker olduğundan bu k-flakesler nesfitler falan filan yani çöp gıdalar.Bunun yerine yulafın içine kuru üzüm,ceviz tarçın atın afiyetle :).Ara öğün olarak yanınıza kuruyemiş götürebilirsiniz.Beslenmenizde karb çok eksik.Kalori çok eksik,öğün eksik,protein eksik,yağ eksik..vs.Sabahları 1 yumurta beyazı çok az 2 tam 3-4 beyaz yemeniz lazım.Beslenme ne kadar iyi olursa o kadar iyi gelişim görürsünüz.

5. WhiteCanary

WhiteCanary Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    hocam o zaman sabah kahvaltısında yumurtayı arttırıp müsli yerine yulaf koysam öğle yemeği dediğiniz gibi makarna ve hindi eti götürebilirim ara öğünlerde muz kuruyemiş vs. olarak akşam da bulgur pilavı eklerim bide eklemeyi unuttuğum bir şey 2 günde bir bir tablet balık yağı alıyorum sağlıklı yağlar açısından sizce beslenme programında kaloriyi tamamlamış olur muyum

6. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    yulaf koyabilirsiniz. müsli yaramaz. 6-7 yumurta 1 veya 2 si tam olmak üzere tüketilebilir.
    kalori hesabı yapan siteler var nette. aşağı yukarı doğruyu gösteriyorlar. kilo almak için ideal oranı almanız lazım. kilo korumak için 2500 kalori gerekiyorsa, 3000 civarı almak gerekir. yediğiniz yemekleri sizin hesap etmeniz gerek.

7. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Makroları kendi kilona metabolizma hızına göre belirlemen gerekiyor.Yani şöyle diyelim yavaş metabolizman var ilk olarak kilo başı 3 gr karb ile başla kilo alamıyosan x4 yap oda olmadı x5 yaparsın bünyeden bünyeye farklılık gösterir.

Sayfayı Paylaş