Beslenme Programım Sizce Nasıl

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hasancur tarafından 23 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. hasancur

hasancur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Beslenme Programım kas kaybı yaşamadan hatta kas kütlesini çoğaltarak yağ yakımı yapmak. Sizce uygunmudur. Bu arada aşırı yağlı olduğumu söyleyebilirim. Boy 1.78 Kilo 86
    Günlük 94 gr yağ , 112 gr karbonhidrat , 173 gr protein , toplam 2000 kalori alıyorum günlük
    Kalori dağılımım : %22 karbonhidrat , %43 yağ , % 35 protein

--1. Öğün

* Yumurta 5 tam
    *Yulaf 65 gr

--2. Öğün

*Bulgur pilavı pişmiş olarak 150 gr
    *Haşlanmış tavuk göğsü 150 gr
    *10 gr badem
    *Marul soğan salata

--3. Öğün

*Bulgur pilavı pişmiş olarak 100 gr
    *Haşlanmış tavuk göğsü 150 gr
    *Brokoli

--4. Öğün
    *100 gr ton balığı,
    *100 gr lor peyniri
    *maydonoz , soğan

2. enessari35

enessari35 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İzmir
    173 gram protein bunun neresinde anlamadım ben whey dahil değil mi

3. hasancur

hasancur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam yulafta , bulgurda , brokolide , marulda , badem de bile protein var onlarıda sayıyorum ha birde yazdığım tavuk ve bulgur pişmiş olarak çiğ olarak değil.

4. enessari35

enessari35 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İzmir
    şimdi önce sen bitkisel proteinleri bir kenara at sadece hayvansal proteinlerden aldığın proteini hesapla

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    beslenme programını çok beğendim ama yağın proteinden fazla olması biraz dengeyi bozmuş sanki. genelde önerilen yüzde 30 karb yüzde 30 yağ yüzde 40 protein

6. Muhammet Karameşe

Muhammet Karameşe Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Managament Trainee MT
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Sabah yeşillik ile çeşitlendir , oraya 1 dilim ekmek koyabilirsin . 10 gr baden + 1 elma ara öğün al . ara öğünlerin yok mu

7. hasancur

hasancur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    var var hocam , 1 tane elma yiyorum gün içinde yazmayı unutmuşum
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mart 2017 ---
    Hocam beğenmene çok sevindim, proteini yeterli miktarda olduğu için çoğaltamıyorum, karb ı az tutup yağı çoğalttım

Son düzenleme: 25 Mart 2017
  8. hasancur

hasancur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
  9. hasancur

hasancur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
  10. hasancur

hasancur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
  11. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    @hasancur Bende kendimce fikrimi belirtmek isterim. Bence yeni yapilan ve denenen diyet programlarini 2 hafta deneyin baktiniz 2 kilo vermissiniz veya 4 kilo duruma gore, hedefinize gore ekleme, cikarma yapabilirsiniz. Fakat bence protein miktari biraz fazla 4. ogunu hic yapmasanizda olurmus. Cunku asiri yagliyim diyorsunuz, sporda acemi veya baslangic seviyesindeyseniz kilo basina 1,2 hatta 1 gram bile yeterli olacaktir, ben gerisine ziyan gozuyle bakiyorum.
    Saygilar.

12. hasancur

hasancur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumunuz için teşekkür ederim dedikleriniz gerçekten mantıklı deniyeceğim hocam, 20 martta fotoğraf çektim 20 nisanda tekrar çekeceğim beslenme programı işe yaramış mı o zaman sanırım belli olur.

Clean bunu beğendi.
  13. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Simdi dusunmemiz gereken 2 nokta var biri bu spordaki seviyeniz 2. si yag oraniniz. Tahminlerime gore sporda baslangic seviyesindesiniz size su arastirmalari sunuyorum;
    "• 1988 – Walberg et al.(1): Kilo başına 1.6 gram protein hipokalorik diyetteki (düşük kalorili) haltercilerde, pozitif nitrojen dengesini korumak için yeterlidir (kas gelişimi gerçekleşiyor).

• 1992 – Lemon et al.(2): Tecrübesiz vücut geliştirmecilerde kilo başına 1.3 gram ile, 2.6 gram arasında fark yoktur, 1.65 gr/kg pozitif nitrojen dengesi için idealdir.

• 1992 – Tarnopolsky et al.(3): Kilo başına 1.4 gram ile 2.45 gram alımı arasında protein sentezi, yağsız kütle artışı ya da güç artışı açısından hiçbir fark bulunmadı, fazla alan grupta protein oksidasyonu yüksekti (gereğinden fazla alındığına işaret, yakılıyor).

• 2006 – Hoffman et al.(4): Kilo başına 1.7 gram ile 2 gram arasında 3 ay boyunca vücut kompozisyonu, güç ve hormon konsantrasyonu açısından hiçbir fark bulunamadı."
    Agirsaglam sitesinden alinmistir.
    Simdi bu noktalara bakarak soyle bir sonuc cikarabiliriz sizin beslenme programiniza gore
    ton baligi ve lor peyniri yag ve protein iceriyor. Arasirmalara gore 86x1,3 = 111,8 sizinki 173 sizin amaciniz yag vermek ve bu proteinin fazlasi yarardan cok zarar saglar. Yag olarak baktigimiz zaman ise ton baligi ve lordakini cikarirsak 94-20,25 civarlarinda olacak = 70 gibi bir sonuc. Saglikli diyetlerde yagsiz vucut kutlesinin grami basina 1 gram yag tekabul ediyor. Benim nacizane yorumum, ton baligi ve lor peynirli ogununuzu cikarmaniz ve 1 hafta boyle gitmeniz. Baktiniz fazla kilo kaybediyorsunuz, demekki kalori acigi cok fazla hemen onun yerine haslanmis sebzeler ( brokoli, mantar ...)sut, yogurt veya meyveleri beslenme programiniza ekleyebilirsiniz.

14. Anakin skywalker

Anakin skywalker Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Kardesim 86 kiloya 2000 kalori oldukca az bence kas kaybetmeden demissin ama cevrendeki adamlar gibi kup kuru olamiycaksin bunu unutma cunku genetigin onune gecilmiyor en azindan benim icin oyleydi ben 178 boy 81 kilo ile basladim 2300 kalori ile suan 76 75 arasiyim ve en son 2100 kalori ile devam ettim bu sekilde bitirmeyi dusunuyorum ama sen hemen 2000 kalori alarak sanki baya dusuk kalori aliyoyormussun gibi geldi.

15. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    kalori miktarı iyi ama yağ fazla. büyük ihtimal bulgur'u yağlı yapıyorsun (pilav şeklinde.) bir kere bunu bırak bence onun yerine o öğündeki protein miktarını artır.

16. hasancur

hasancur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bulguru yağlı yapmıyorum bildiğiniz su ve bulgur :) , hocam kilom başı 2 gram protein alıyorum zaten daha ne kadar arttiriyim :) yarışmaya hazırlanıpta bu kadar protein almayanlar var :)

17. Anakin skywalker

Anakin skywalker Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Gunde 2 kasik ogle ve aksam ogunlerimde ekstradan zeytin yagi icerek 5 6 kilo verdim is kaloride bitiyor ve karbonhidrati dusurmekte 94 gr yagin neresi fazla

Sayfayı Paylaş