Beslenme programım iyi mi? Yardım lütfen (Acemiyim) (SS Lİ)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Yok yok tarafından 5 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Yok yok

Yok yok Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar 13 yaşındayım 2 ay sonra 14 olacağım boyum 164 kilom 58-59.
    Boy kilo olarak bir sorun gözükmüyor tartı normal diyor tamamen ama yağ oranım %20 - 25 falandır sola doğru esnediğim zaman sol tarafımda kat kat yağlar çıkıyor geriye esneyince kürek kemiğimin altında da kat kat yağlar çıkıyor. Normal dururken / dik kambur her türlü elimle dokunduğumda göbeğimden 4-5 cm yanlardan 2-3 cm yağ çekiyorum yani vücut yağ oranım yüksek kilom normal dolayısıyla yüzüm falanda şişko kısacası bütün okul hayatımda bana tombiş dediler. Mesela göğüslerim ve kalça bölgemde çok yağlı göğsüm bastırınca 4 cm falan aşağıya iniyor bildiğin yağ tulumu olmuşum.
    Bende dedim ki 5 kilo yağ kaybetsem büyük ihtimalle düzelirim.
    Vücut ölçülerimde:
    Boyun : 35-36
    Göbek: 82.5
    Kalça : 92
    Kısacası ben yağ kaybetmek %14-16 oranlara ulaşmak istiyorum, vücudum çok yağlı.
    İnternetten hesapladığıma göre hareketsiz bir yaşamda kalori ihtiyacım 1900 bende kendime bu programı hazırladım
    Sabah: 1 haşlanmış yumurta, 30-40g light peynir, bir dilim kepek ekmek
    A. öğün : Salata 300g haşlama tavuk göğüsü, yarım dilim kepek ekmek.
    Öğlen: Ispanak, 1 kepçe çorba yardım dilim kepek ekmek.
    A. öğün: Küçük salatalık, yarım şeftali, yarım elma, yarım yağlı bir bardak süt
    Akşam: 300g Tavuk göğüs , 1 kepçe çorba açsam yarım dilim ekmek.

Bununla bir günde yaklaşık 1100-1200 kalori alıyorum.
    2 gündür uyguluyorum. Bazen yerlerini değiştiriyorum. Akşam 7 den sonra yemek yemiyorum. bugün 3. günüm.
    Bunu yapınca biraz kendimi halsiz hissediyorum çünkü öncelerden çok fazla çikolata falan tüketiyordum günde 3.000 kalori yaklaşık. Ayrıca bunu yaparken halsiz olduğumdan çok spor yapmıyorum günde 2.5km yürüyorumdur 500m koşuyorumdur bir 10 dk da HIIT cardio yapıyorumdur. Yani dışarıdan 250-300 kalori yakıyorum.
    Benim sorum ben bu diyeti yaptığımda bir günümde 700-900 kalori açığım oluyor ve kendimi halsiz hissediyorum, ayrıca karbonhidrat yağ protein oranlarını ölçmedim.
    Bana bu yazdıklarımı okuyup diyetimi inceliyip uygun olup olmadığını söylerseniz, eğer bunu yaparsam kas kaybedip kaybetmeyeceğimi söylerseniz sevinirim.
    Not: bugün 3. gündü tartıya çıktığımda 2 gün öncekinden aynı kıyafetler ile 0.6 kg azaldığımı gördüm ama vücudumun görüntüsü aynı çok yağlı tahminimce %25 yağım var.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ağustos 2016 ---
    Yağ oranımın fazlalığını anlatmak için şu fotoğrafı koyayım :
    IMG_20160805_100451-1.jpg
    Dik dururken bile vücudumun herhangi bir yerinden bu kadar yağ gelebiliyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ağustos 2016 ---
    Çevremden bazıları büyümen etkilenir boyun uzamaz yapma dediler ama diğer türlü nasıl kilo vereceğim 100 kalori kısarak ? Bilen biri yardımcı olursa sevinirim :(

Son düzenleme: 5 Ağustos 2016
  2. Yok yok

Yok yok Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ve 2 gündür tuvalete çıkamıyorum.

Sayfayı Paylaş