beslenme programım hedef; karın kaslarını görebilme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve opeh tarafından 21 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    Selam arkadaşlar , ben yaklaşık 1, yıldır body ile uğraşıyorum .120 kg den 83 kg ye inerek ciddi bişeyler başardım. Fakat karın kasları ve adonis kasları çıkarmak istediğim en önemli ikii kas grubu, bunlar hala gözükmüyor .Yoğun mide hareketleri ve adonisi çalıştıran hareketler yapıyorum fakat yağ oranının hala yüksek olması veya sarkmalar yüzünden gözükmüyor.

Beslenme düzenim ketojenik 1 ay önce başladım şöyle ;

7:30 kahvaltı = 4 yumurta beyazı, yumruk büyüklüğüne beyaz beynir,1 bardak süt,1kase yoğurt,zeytin ,domates, salatalık

öğlen 12:30 yemek; sebze yemeği,yoğurt, veya tavuk göğsü (haşlama)

akşam 7:30 yemek= 4 kadar köfte,veya tavuk veya sebze yemeği
    öğünlerde karbon hidrat yok denecek kadar az ,ekmek ,tuz ,şeker yok, tamamen ketojenik
    pazar tesi; göğüs, reverse göğüs,üst göğüs sıkıştırma +sırt +pazu ,dambell pazu
    salı;omuz ,omuz, açma +latpull down, enseyeçekiş+arkakol,dips,fransız
    ÇARŞAMBA ,KARDİO ;35 dk rampa 15 hız 75, tempolu yürüyüş ,abdominal 4x50, bacak kaldırma 4x25 ,hafif kilo ile çok tekrar göğüs 4x50, hafif kilo ile 4x15 göğüs kesme, 15 dk yan eğilme ve 100 ağır dambell ile yan eğilme , 10 dk twist ,1000 cranch ,500 ip atlama,5 dk bsiklet ,hafif kilo ile üstbacak ,ve leg press 4x50
    perşembe;göğüs, reverse göğüs,üst göğüs sıkıştırma +sırt +pazu ,dambell pazu
    cuma;omuz ,omuz, açma +latpull down, enseyeçekiş+arkakol,dips,fransız
    Cumar tesi ;KARDİO;35 dk rampa 15 hız 75, tempolu yürüyüş ,abdominal 4x50, bacak kaldırma 4x25 ,hafif kilo ile çok tekrar göğüs 4x50, hafif kilo ile 4x15 göğüs kesme, 15 dk yan eğilme ve 100 15kglik dambell ile yan eğilme , 10 dk twist ,1000 cranch ,500 ip atlama,5 dk bsiklet ,hafif kilo ile üstbacak ,ve leg press 4x50
    pazar;off
    Sabah 8 den akşam 7 kadar çalışıyorum, antremanlara saat 20.00 da gidebiliyorum gitmeden 5 yumurtabeyazı bol yeşillik yiyorum gelince de 1 kase yoğurt .
    kullandığım takviyeler ; yeşil çay (yemeklerden 30 dk önce) doğal diet lifi (yemeklerden 30 dk önce)
    haftada 4 gün ağırlık çalışması 2 gün kardio antremanımda bu şekilde hedef yağ oranımı olabildiğince düşürüp, karın kaslarımı ve adonisleri görebilme , hadi hayırlısı... tavsiyelerinizi bekliyorum

2. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    sadece protein tükettiğimiz zaman,bal ,pekmez vs. tarzı şeker içere şeyleri yemediğimiz zaman, vicut şekeri ve insülini ayarlamak için kendi yağını kullanıyormuş ,diye duydum. Böyle olursa , meyvedemi yemiyecez?çünkü birçok meyve özellikle karpuz kayısı vs. mevsim meyvaları oldukça şeker içeriyor , bilgilendirirseniz sevinirim.

3. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

4. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    tam gaz dewam edıyosun

5. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    Vucut ,dışarıdan şekerve karbonhidrat almadığı zaman ,insülini ,şekeri yağlardan sağlıyormuş ,bunun detayını açıklayabilirmisiniz?

6. zzz

zzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu programın sana pek bir faydası olmayacaktır çünkü bir kas grubunun yenilenmesi için ez az 48 saat gibi bir süre geçmesi gerekiyor .Yani kaslarda maksimum seviye istiyorsan kaslarını iyi dinlendireceksin

7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    opeh...bende aynı yolda ilerliyorum hedefimizi hemen hemen aynı..hemen hemen diyorum..çünkü ben 80-90 arasında kilomu tutmak istiyorum bundan sonra..aslında 72-75 arası olsun diyordum..ancak bu kezde kol ve göğüs ölçülerinde ufalma olacağından kloyu yukarda tutmak istiyorum...ve özellikle karın ı düz ve adoniz kasları...( baklavalar çıkartmak gibi bir derdim yok düz olsun yeter karın bölgem)

sonuca ggelecek olursak...sana ilk tavsiyem yağ oranını düşürmen olacaktır...ben 1 ayda %18 den % 12 ye düşürdüm ve kilo larak ise 85 ten 81 e indim...o deidğin bölgeleri istiyor isen..öncelikle yap oranını düşürmen gerekecektir..

şunu yap bunu yap diyemem haddim değil burdaki deneyimli kişiler varken..ancak yağ konusunda birşey sorarsan bildiklerimi yaptıklarımı sana anlatırım büyük zevkle...

kolay gelsin ..azimle durmak yok bize :)

opeh bunu beğendi.
  8. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    teşekkürler anlatabilirsin
    ama asıl sormak istediğim vicudun kendi yağlarını kas kaybetmeden kullanması,posterlerdeki fittness'ci abilerimizi biraz araştırdımda tamamına yakın kardio ve ketojenik diet yapıp günlük 3 bin mekik çekiyolarmış , spor salonu hocamız anlattı.Vicut karbon hidrat kullanmadığı zaman sadece protein yediğimiz zaman vicut insülini ce şekeri aarlamak için kendi yağını kullanıyormuş, sadece duydularım bu kadar bu konuyu biraz daha detaylı anlatacak ve gerekirse diet şeklimi düzenliyecek tecrübeli arkadaşlar bilgilerndirirse hem ben hem benim gibi düşünen arkadaşlarıma büyük fayda olur, şimdiden teşekkürler.

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.Bu yüzden günlük bölümü dışında taşınmıştır.
    Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

opeh bunu beğendi.
  10. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Adonis çıkarması kolay da bu karın kasları nasıl çıkacak ben çözemedim illa zayıf mı olucaz

11. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    diyet + cla ve l-karnitin tarzı yağ yakmaya yardımcı supplementler. biraz kafein.

ama once diyer. beslenme az yağlı ve az karbonhidratlı olmalı. bol bol proıtein tuketilmeli vede su. kreatin tarzı urunleri kesmenizde yarar sağlar. ama diyet diyet diyet diyorum. once beslenme olayını çok iyi ayarlamalı.sureci hızlandırmak isteyenler. ekstarada kardiyo ve mide egzersizleride programa almalılar. iyi çalışmalar ..

Todd ve opeh bunu beğendi.
  12. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Böyle bir şey yok, vücut enerji kaynağı olarak karbonhidrat bulamazsa direk kaslara (proteine) yönelir, onları yakarak enerji elde eder.

Ben de 1.80 boyundayım, 116'dan 86'ya düştüm. Bir kere bizim karnımızdaki yağlar uzun bir zamandan beri oradaydı, öyle tek bir program ile, 2-3 ayda gidecek şeyler değiller. Sen şu anda sırf cardio yapıpı 70 kg olsan bile bir miktar yağ orada duracaktır, bundan kaçış yok.

Tek çözüm Bulk-Cutting ile rotasyonlar yaparak uzun bir döneme yayılmış diyet programına harfiyen uymak. Çok sabırlı ve tahammüllü olmak lazım ama bu kadar kilo verdiğine göre de yapabilirsin bunu diye düşünüyorum zira bende ufak ufak çıkmaya başladı. Başlarım böyle işe diye bıkıp usananlar çok var baklava çıkarma olayında, en büyük korkum da bu zaten.

Ama şu da var ki ben 15 ay boyunca bunu yapıyorum, 13 ay boyunca ağırlık çalışmasını hiç bırakmadım. Sadece son 2 ayda, Haziran'dan beri Cutting'deyim ve yarın 1 gün VG 1 gün cardio yaparak geri dönüyorum ağırlık çalışmasına. Kışın da 3 gün VG 1 gün cardio yapacağım. Bu iş böyle zamanla ve diyetle olur. Diyeti hiçbir zaman bırakmaman gerek baklava istiyorsan.

Kolay gelsin.

opeh bunu beğendi.
  13. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    evet dediğin doğru, beslenme stilim ketojenik. hemen hemen bunu dietten çıkarıp beslenme stilim haline getirdim(arada ölçüyü kaçırmadan tadına bakarcasına börek,tatlı dondurma yiyorum)
    şu aralar haftada 2 gün kardio 4 gün ağırlık çalışıyorum ki kas kaybım azalsın , şaun net 79 kg gleiyorum bel ölçüm 85 cm ye indi
    okadar ahım şahım olmasada üstten iki karın kasım gözüküyor, diğerlerini çıkarmam için karındaki aşırı sarkmaları halletmeli (1 yıl sondra derileri aldırmayı ve liposuction yaptırmayı düşünüyorum ,çünkü göğüslerdeki yağlar ve sarkmalar gitmiyor feci göğüs yaptım çok şekilsiz duruyor) ve dediğin gibi uzun vadeli diet lazım , eylülden sondra sabahları haftada 4 gün aç karnına koşu öğleye doğruda ağırlık hedefim yapabildiğim en iyi kas kütlesini elde etmek , eylülde gelicek tahmini supplementlerim 1 animalcuts ,stak,pak,pump ,abdominalrevolition ,weider giantmegamass7000 ,weider megaforte,weider amino nox ,optimum creatine
    supplementleri toplu alıyorum, ama supplementleri gözümde çok büyütmüyorum önemli olan iyi çalışma ve beslenme.

14. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış. Vücut karb bulamazsa yağlara yönelir daha sonra proteinlerden elde eder enerjisini.

Sayfayı Paylaş