Beslenme programım hakkında ciddi görüşlerinizi bekliyorum.!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MuhammettC tarafından 20 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. MuhammettC

MuhammettC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar öncelikle,
    Forumda ilk konum sessizce takip ediyordum konularınızı bi' kaç görüşe ihtiyacım var beslenme şeklim hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
    Kilo= 65 Kg
    Boy= 1,75
    Yaş= 20
    Spora başlangıc= 43 Gün ( Geçem sene üniversite sınavı sebebiyle bırakmıştım geçen seneden bi 4 aya yakın yapmışlığım var ama ciddi bi program uygulamamıştım)
    Takviye besin= Şuanlık hiç bir takviye kullanmıyorum.
    Antrenman süresi= 45 dakika - 1 saat ağırlık antrenmanı (haftada 6 gün) / P.tesi Çarşamba Cuma cardio (step) + mide yaklaşık 1,30 saat (antrenman sonrası)
    Gelelim beslenmeye;
    Sabah kahvaltı: 2 veya 3 haşlanmış yumurta sarılarıyla birlikte 50-60gr beyaz peynir veya lor peyniri yanında 10-12 adet siyah zeytin birde her zaman olmamak üzere yanında 1 dilimi geçmez ama kesinliklike tam buğday/çavdar ekmeği. Kahvaltıyı yaklaşık olarak sabah 7-7,30 arası yapıyorum.
    Öğle yemeği: yağsız makarna (bazen yoğurtlu) , pirinç pilavı yanında (ayran veya yoğurt) bazende ev yemeği yiyorum artık ne varsa karbonhidrat olarak yanında küçük proteinler oluyo veya haşlanmış brüksel havuz karnıbahar tarzı ama dolu dolu yemiyorum bunlarıda her seferinde masadan aç kalkıyorum buda yaklaşık 12,30-1.30 arası oluyor.
    Spor öncesi: bitki çayı veya normal çay yanına bu burçak bisküvilerden 5-6 adet(paket değil bar olarak tane) buda yaklaşık 4-4,30 arası oluyor 5,30-6 arası spora gidiyorum.
    Spor sonrası: 250gr. Dan az olmaz hiç bir zaman tavuk göğüsü yağsız çok çok az tuzlu (yediklermde sadece bına tuz koyuyorum normalde tuzu seven biriyimdir) tavada tost makinesinde kızartıyorum veya suda haşlıyorum pul biber kekik çörek otu birde karabiber ile sosluyorum /( veya ton balığı ) yanına haşlanmış sebze brüksel karnıbahar havuz vs çok fazla olmaz yine 3er dilim 2çeşit olur sebze olmazsa pirinç lapası yağsız buda cardio günleri 8,30 diğer günler 7,30 de yiyorum.
    Not:salon evime çok yakın 5 dakika yani gelip hazırlamam 20dk dan fazla sürmez genelde.
    Akşam yemeği: 9 gibi bi tabak çorba veya salata. Normalde bunu spor sonrası protein yemeğinden 1-1,30 saat sonra yiyorum.
    Akşam yemeğinden sonra hep ni bardak şekersiz türk kahvesi içiyorum.
    Gün içinde sadece atıştırmalık olarak form bisküvileren 4-5 taneyi geçmez veya meyve yiyorum birde her gün bi bardak süt içerim ama kesinlikle tatlı yemiyorum öğle öğününden başka öğünde ev yemeği yemiyorum kendi yemeğim zaten ya haşlama olur yada yağsız tuzsuz yapılır. Kahvaltıda bal tereyağ reçel çikolata tüketmem.
    Bazen yarım kase (çok aşırı tatlı krizin tuttuğunda) çikolatalı puding yarım yağlı süt ile yapılmış.
    Dışarıda yemek yemem fast food cola fanta hepsi uzak bana.
    Sizce eksiklerim veya aşırılılıklarım neler amacım yağ oranımı düşürmek yağlanmayı durdurmak çok yağlı sayılmam göbeğim yok ama yağsızda değilim.
    Zama ayırdığınız için teşekkürler

Sayfayı Paylaş