Beslenme Programı Yardım...(DEFİNİSYON)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cordelia tarafından 29 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. cordelia

cordelia Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba ben size öğün içinde aldığım ve almalımıyım diye sormam gereken sorular var.

Sabah : 1 tam 4 beyaz yumurta (toplam 5 )
    8-9 tane zeytin
    1-2 dilim peynir

Ara Öğün : 7-8 badem,7-8 fındık (işlenmemiş)

İdman

Öğlen : 300 Gram tavuk / ya da ton balığı ve mercimek
    Salat ve yoğurt.

Akşam (saat 7): 300 gram tavuk ,salata.

Arkadaşlar 24 yaşında 1.85 boyunda 85 kiloyum. Yağ oranımı azaltmak istiyorum. Acaba gün içinde toplam 300 gram mu tavuk almalıyım yoksa her öğün mü ? Savaş cebeci videosunda öyle gördüğüm için 300-300 alıyorum.
    Haftada 3 gün ağırlık 1 gün ağırlık sonrası kardiyo. Cumartesileri de 45 dakikalık kardiyo.

2. Devodo

Devodo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Birde nacizane önerim ağırlık çalışmasını imkan varsa 4-5 güne çıkar eğer 3-4 ay spor geçmişin varsa
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Temmuz 2016 ---
    300 300 biraz fazla bence 200-200 alıyorum ben şahsen. 182 boy 85 kiloyum. Bide karbonhidrat hiç göremedim. Almıyormusun ?

3. cordelia

cordelia Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    hocam yazmayı unutmuşum. 2 günde bir 50-60 gram öğle yemeğinde alıyorum. Az mı bilmiyorum ?
    Hocam ağırlıkta 3 gün çift bölge yapıyorum. 4. gün ne yapayım ? Bir de şahsi fikrimce olay beslenmede bitiyo bana göre. 3 gün ile 5 gün yapmanın farkı prof olmadığım için bana pek te mantıklı gelmiyor. Ama öneriler varsa yaparım.

4. Devodo

Devodo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Antrenman konusu herkesin kendi vücudunu dinleyerek yapması gereken bir şey sen böyle daha iyi hissedip daha iyi sonuç alıyorsan devam et. Karbonhidrat konusu içinde bence en az 250-300 gr al bende şu an öyle besleniyorum haftada 0,5-1 kg verebiliyorum. Veremezsen 200 gr a çekersin sana kalmış

5. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    karbonhidrat nerde ? definasyonda bile karbonhidrat koyman lazım sabah kalkınca antrmean oncesı ve sonrası

İsmail Hakkı Dede ve Devodo bunu beğendi.
  6. Devodo

Devodo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Katılıyorum franquez'e. 0 karbonhidratlı beslenme çok çok yanlış

7. cordelia

cordelia Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Abi ne kadar almalıyım bir de günlük mü yoksa 2 günde 1 mi ?

8. Devodo

Devodo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Günlük 250-350 arası bence ama franquez daha tecrübeli onunda fikrini al :)

9. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Aldığın kalori düşük. Ayrıca nerdeyse 0 karbonhidrat. Beslenme planının tutulacak hiç bir yanı yok. 600 g fileto tüketimin var burdan 120-130 g protein alıyorsun ama aldığın protein kasların onarımında değil vücutta enerji üretimi için kullanılıyor. Bu da gelişemenin en önemli sebeplerindendir. Almak istediğin kaloriyi ya da biliyorsan bazal metabolizma hızını söylersen yardımcı olabiliriz.

10. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    aynen zıvaynen cok guzel agzımdan almıs lafı tebrikler ^

respect2us.23 bunu beğendi.
  11. cordelia

cordelia Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Reis metabolizma hızımı bilmiyorum . Sen bi tavsiye ver değiştireyim. Bir de günlük 200-250 gram bulgur diyosunuz bu çiğ halimi pişince bu 1 tencere yapmaz mı ? Bilmediğimden soruyorum. Ye de yiyim sıkıntı yok. Tavuğu napayım 300 gram tüm güne mi yayayım . Savaş reis 300-300 diyo videoda ondan öyle besleniyodum. Ben 85 kilo 1.85 boy 24 yaş. Günlük ne kadar alayım ben 2000 alsam yeter mi ?

12. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bence 1 gun antremana gitme iptal. Otur evde beslenme ile ilgili basliklari oku notunu al beslenme programini yap.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    200-250 gram bulgur dediğin gibi bir tencere olur ki böyle yaparsan kısa sürede sıkılır uygulayamazsın.
    Mesleği bilmiyorum ama memur/öğrenci ya da masa başı işi olan biri olarak düşünürsek alman gereken kalori günlük 2600-2700 civarında çıkıyor. Bu formülasyon elbette. Metabolizma yaşın, yağ ve kas yüzden, hormonların bunu değiştirebilir. Her şeyin normal olduğunu düşünürsek 2600 kaloriye ihtiyacın diyebiliriz. Kilo kaybetmen için 500 kalori düşersek spor yapmadığın günler 2100 kalori alabilirsin. Spor yaptığın günler aktiviten olan enerjiyi eklemek lazım. 1 saat antrenman 400-500 kalori civarındadır senin vücut ağırlığında biri için. Yani spor yapmadığın günler 2100, spor yaptığın günler 2500-2600 kalorilik bir plan oluşturmalısın. İstersen haftalık toplamı hesaplayıp 7 ye bölüp her gün eşit de alabilirsin.
    Diyet olarak doğrudan şunları tüket diye diyet oluşturamayız ama sen besinleri kendine uygun şekilde ekleyip bir plan oluşturabilirsin.
    1 tam-4 beyaz yumurta,
    30 g beyaz peynir,
    Günlük 300 g tavuk eti(öncelik), balık eti, kırmızı et
    20 g ceviz
    60-80 g pirinç(antrenman öncesi)
    60-80 g bulgur
    3-4 değişim meyve
    400 ml yarım yağlı süt
    400 g yoğurt
    4-6 dilim tam buğday ekmeği/tam tahıllı ekmek
    Salata, sebze yemeği
    15-20 g zeytinyağı
    Liste uzayabilir ama bunları ve benzer besinleri kendine uygun şekilde kalorisini hesaplayıp, beslenme programı oluşturabilirsin :)

14. cordelia

cordelia Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Reis bu verdiklerini her gün yicem ben şimdi. Bana söylemesen ben bunu buşk programı gibi kullanırım . Günlük bu kadar şey yemek maşallah mutlu ettin beni. hocam baya bilgi kattın bana çok sağol bir de yarın kardiyo günüm kardiyodan önce yemek yiyim mi ? Aç karnına yapın diyen var yapmayın diyen var anlamadım .

15. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Evet her gün :) sağlıklı ve çeşitli besinlere yönelirsen definisyonda bile fazlasıyla doyarsın zaten :) faydam olmuştur inşallah sağolasın :) kalorilerini hesaplamadım ama orası tahminim 2000 kalori vardır yönünde. Protein ve karbonhidratı göz ucuyla hesapladım. 130-140 g protein, 300 g civarında karbonhidrat var. İyi olduğunu düşünüyorum. İstersen besinleri değiştirebilir ekleme çıkarmalar yapabilirsin.
    Kardiyoyu sabah yapmayacaksan kardiyodan 3-4 saat önce ana yemeğini yiyip yapabilirsin. Normalde spordan 1-1.5 saat önce küçük bir ara öğün yapılması öneriliyor(meyve veya süt gibi) ama kardiyo günlerinde eğer için rahat edecekse ara öğünü yapmayabilirsin. Kardiyodan 1-1.5 saat önce performansı ve termojenezi artırmak için kahve içebilirsin ;)

16. cordelia

cordelia Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Çok sağolasın hocam cidden büyük faydan oldu. Mail vs var mı fiziğimin fotosunu atıp bi yorum yapmanı rica etsem yarın falan olur .

17. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Faydam oluysa ne mutlu bana :) mailim var ama antrenman veya eksik bölgeye yönelik yorum istiyorsan bu konuda çok daha tecrübeli ve bilgili arkadaşlar var forumda. Hem birden fazla kişinin yorumu daha iyi olur bence. O yüzden foruma yüklersen hepimiz yorum yapabiliriz :)

18. cordelia

cordelia Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    hocam fizik çok leş ya millet zaten moral bozuyor o yüzden utanıyorum :) Yarıdmların için çok teşekkürler :)

19. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Söylenenlere kulak asma. Maalesef çevremizdeki insanlar kusur bulma ve dalga geçme konusunda pek düşünceli değiller. Spora başlamakla bir adım atmışsın. Sağlıklı beslenip kardiyo ve antrenmanla vücudunu düzene sokman bir kaç ay alacaktır sadece. 1.85 boy 85 kg sın. Yağ oranın yüksek olsa bile (o boya çok yüksek olabileceğini düşünmüyorum) sadece toparlamaya ihtiyacın vardır. Bunu da sabır, azim ve kararlılık ile 2-3 ayda yapabilirsin :) Sadece buna odaklan ;)

20. cordelia

cordelia Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    çok sağol hocam çok güzel bir motivasyon sağladın bana şuan her besinin kalorisini protein miktarını vs yazıp duvara asıyorum evde :)

Sayfayı Paylaş