Beslenme Programı Yardımı Hk.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yusufrido tarafından 7 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yusufrido

yusufrido Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar,

Tekrardan spora başlamaya karar verdim ve hacim kazanıp vücudumu toparlamayı planlamaktayım. Apart tarzı bir yerde kaldığımdan ve ofis ortamında çalıştığımdan dolayı sizlerden beslenme programı hakkında yardım talebi rica etmekteyim.

Her gün saat 7:30'da kalkmaktayım. 2 yumurta 3 dilim beyaz peynir domates, salatalık, zeytin olaraktan kahvaltımı yapmaktayım.
    Öğlen ise normalde çubuk kraker ile atıştırıyordum fakat şimdi spora başlayacağımdan dolayı düzgün bir şekilde beslenmem gerektiğinin farkındayım. Ofiste buzdolabı var fakat ocak yok maalesef ki dışarıdan bir şey alıp pişirme imkanım da yok. Onun için lor peyniri, süt, yulaf, kuruyemiş, bazen ton balığı gibi şeyler alıp bir program yapmak istiyorum ama bu konuda ne yapsam daha iyi olur diyerek çıkmaza girdiğimden dolayı kafam karışık.
    Akşam ise kaldığım yerdeki yemekhanede ne çıkar ise (genellikle çorba, o günün etli sebze yemeği, fix bulgur pilavı, makarna ve pirinç pilavı) yemekteyim.

Beslenme programı hakkında bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Whey Protein Tozu ve Creatin temin ettim ve bu supplementlerle de tavsiyenize uygun bir şekilde nasıl iyi olacaksa o şekilde takviye yapmayı düşünüyorum.
    Boyum:177 Kilo:70

2. frontpage

frontpage Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    bi önceki akşam 400 gr tavuğu sote yap ertesi gün içinde bölerek ye. Protein alımın tamamdır. detay istiyorsan verebilirim

3. yusufrido

yusufrido Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam, maalesef ki yemek yapma gibi bir imkanım yok. Yemekhanede tavuk, et çıkıyor fakat işte haftalık yemek programına göre oluyor. Akşamları işten gelince makarna, pilav veya bulgur pilav seçeneklerinden birinin yanında ana yemeği o şekil seçiyorum.

4. Vendetta902

Vendetta902 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle merhabalar hocam; :)
    Günlük ortalama 140 gram proteine ihtiyacın var. Hacimli bir vücut için şahsi görüşüm %40 spor %60 aldığın besinlerdir ( dinlenme düzenini vs.. saymıyorum ). Sabah kahvaltısında haşlanmış yumurta ve beyaz peynir yemeye devam et. Yulafı kesinlikle eksik etme gerek mineral vitamin açısından gerek ise protein lif açısından önemli bir yer kaplar. Fakat maalesef bitkisel proteinler hayvansal proteinler kadar etki etmez; bu yüzden hayvansal gıdaları elinden geldiği kadar çok eklemeye çalış diyetine. Yemekhaneniz de pilav ,makarna ve tavuk yemeklerinin eksik olacağını düşünmüyorum ( en azından KYK Yurtların da öyleydi :) )
    Yemek konusunda eksikliklerini supplementler ile giderebilirsin antreman sonrası 30 dakika içinde 1 ölçek whey içmeni tavsiye ederim lakin günlük 2 ölçeği geçme yararı değil zararı dokunur. Creatin konusun da ilk 3-4 ay bence içilmesine gerek yok boşa para kaybı ...

5. yusufrido

yusufrido Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam, ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim. Whey'i alırken Creatin ile uygun fiyata, kampanyalı bir fiyat dahilinde satın aldım. Benim de düşüncem 2.aydan itibaren kullanmaktı, ben de şimdi gerekli olmadığını düşünüyorum. Benim için önemli olan detay öğlen yemeklerim. 5 gün çalışıyorum ve 5 günlük öğlen yemeği programı hazırlamak istiyorum.
    1.gün noodle makarna ve ton balığı, 2.gün lor peyniri vb. gibi programlar yapıp ona göre haftalık alışverişi yapmayı düşünüyorum. Benim buradaki endişem yanlış bir yol izlememdir. Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Sayfayı Paylaş