Beslenme programı oluşturamıyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve isikmert96 tarafından 26 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. isikmert96

isikmert96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar,
    Genel olarak bir özet vermek gerekirse boyum 1.78, kilom 71 ve yağ oranım şu an %17.8. 2 sene içerisinde 82 kilodan inip anca buralara kadar gelebildim, fakat en son yaptığım ölçümde yağ oranım %0.8 artmış, bu artışı düzensiz uyku ve beslenme stilime bağlıyorum. Uykuyu bir şekilde hallettim fakat beslenme programımı oluşturmakta sıkıntı çekiyorum. Öncelikle belirtmeliyim tavuk ve balık 0 bende. Hatta et ve yumurtayı bile zar zor yiyorum. Sebze meyve ve süt ürünleri ile aram çok iyi fakat bunun vücut geliştirme için pek bir önemi yok sanırım. Şimdi genel olarak bir araştırma yaptığımda çok çelişkili yorumlar görüyorum. Tavuk, balık, yumurta gibi besinlerden alabileceğim besin değerlerini karşılayabilecek alternatif kaynaklar var mı? Evde whey protein de bulunmakta. Benim hedefim yağ oranımı 12-13 civarına çekmek, buradaki değerli abilerimin,kardeşlerimin günde 5-10 yumurta yediğini gördüm ve şoka girdim açıkcası, ama sanırım beslenme olayı hedeflerle de alakalı az, genel olarak ne ağırlıklı beslenmem gerektiğini özellikle tüketmem gereken besinleri ve neler yapmam gerektiğini, tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle Merhaba;
    Et ürünlerinle pek aran yok ise proteinini süt ve süt ürünlerinden karşılayabilirisin. Özellikle bu yolda lor peyniri ve süzme peynir en büyük destekçin olabilir. Onun dışında whey protein kullanıyormuşsun zaten o yüzden bu da sana bir avantaj sağlayacak. Diğer yandan kuru baklagillerden protein eksiğini tamamlayabilirisn. Tabiki et ve yumurtadaki gibi devasa aminoasit profilleri yok ama bir nebzede olsa faydasını göreceksindir.Nitekim bu sporu yapıp vegan beslenen çok fazla sayıda insan var.

3. isikmert96

isikmert96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam cevabınız için çok teşekkür ederim, dediğim gibi et ve et ürünlerini çok tüketemiyorum elimden geldiğince denedim fakat olmuyor. forumda bir arama yaptım aslında vegan beslenme programı için fakat herhangi bir sonuca ulaşamadım. et ürünlerindeki protein tabiki hiçbir şeyde yok fakat şöyle bir düşüncem var belirttiğim gibi hedefim yağ yakmak, yağ oranımı 12-13 civarına çekmek ilk adımda ben bu yağ oranının normal değerler olacağını düşünüyorum kendim için.

Sayfayı Paylaş