Beslenme programı nasıl ??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve OGUUS tarafından 26 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. OGUUS

OGUUS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Beyler selamun aleyküm kendi beslenme programımı buraya atıcam değerlendirirseniz sevinirim.

Sabah 100gr yulaf ezmesi + üstünü kapatıcak kadar yağsız süt + 5 yumurta 2 tam 3 beyaz tahmini protein 30gr

Öğle bazen hiç bir şey yemiyorum artık bi zararı oluyomu emin değilim :D bazende evden 100 gram halama mercimek salatası götürüyorum. tahmini protein 20 gr

Saat 3-6 arası 200 gram tavuk göğüsü yiyorum yada 2 tane yumurta kırıp üstüne lor peyniri koyuyorum. (2 tam yumurta bu arada sabahda 2 tam yiyorum dokunmaz inşallah :( ) tahmini protein 40 gr

Antremandan hemen sonra 2 ölçek hardline whey alıyorum oda 44 gr protein

akşam evde ne yyemek varsa onu yiyorum çok yağlı yemeyiz baklagil olur genelde evde onu saymıyorum.

yatmadan öncede 200 gram kahvaltılık lor peynirini 1 adet muzla karıştırıp içiyorum oda tahmini 40 gr protein

6 aydır spor yapıyorum ağırlığı baya kaldırıyorum bunlar sayesinde ilk başladığımdan beri yapıyorum artış gördüm büyük ölçüde
    günlük aldığım toplam protein tahminen 140 - 160 arası bir şey
    başladığımda 90 kiloydum 80 e düştüm kol ölçüm 37 iken 80 e düştüğümde 40 oldu sizce nasıl ??

2. mertyilmazdeu

mertyilmazdeu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Günde 4 yumurta sarısı fazla bence.Bir,en fazla iki.

3. Flynn

Flynn Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Proteinin çoğu sarısında. Ayrıca güzel yağ da var. Kolesterolden korkuyosanız biz sporcular için pek sorun teşkil etmiyor o. Sarısını çöpe atmayın yiyin.

burakua17 bunu beğendi.
  4. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    ben her sabah 5tam yerım keşke yağlansak:D

abseto ve burakua17 bunu beğendi.
  5. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Aga güzel beslenmede karbonhidrat tarzıda azda olsa ye esmer makarna bulgur gibi enerji verir ;) sırf protein ağırlıklı beslendiğin için kilon düştü

burakua17 bunu beğendi.
  6. OGUUS

OGUUS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ya şu bulguru lapa pilavı bi tek yapabilsem tavuk göğüsünü tek yapıyorumda şu pilav sıkıntı 1 bardağa ne kadar su kaç dk pişcek tencere nasıl olcak filan :D

7. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    İyi ve sağlıklı beslenmek yarım kilo et ve yanında biraz marul yemek değildir. Maalesef vücudumuz bu kadar basit bir mekanizma değil ve bu mekanizmanin sağlanmasında miktar çok önemli. Günde 100-150 gram protein alıyorsanız sağlıklı bir yaşam için aynı doğrultuda antioksidan alımını da arttırmak gerekiyor. Bu da ancak farklı meyve ve sebzeleri beslenme düzenine serpiştirerek olacaktır. Protein miktarı artıyorsa vitamin ve mineral miktarı da artmalidir. Hepimiz işin makrosuna çok takılıyoruz ama bana kalırsa olay işin mikrolarinda. Karar size kalmış...

OGUUS bunu beğendi.
  8. OGUUS

OGUUS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Profesyonel olmadığımız için birazda baştan sağma yiyoruz ama kaslar onarılsın yeter ya :D

9. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Benim anlatmak istediğim şey bu değil. Özellikle bu besinleri profesyonel olunca almak gibi bir düşünce çok yanlış olur. Dengeli ve sağlıklı beslenmek özellikle bu sporun olmazsa olmazı. Benim dediğim gibi yaparsan hem sağlıklı beslenir hem gelişimine katkıda bulunursun. Vitamin ve mineraller onarıcı rol oynarlar ve senin kasların onarımı yalnızca protein ile olmuyor. Bunun dışında sebzeler protein emilimini artırır, aldığın 150 gram proteinin kaç gramını vücudun emiyor ? Bu konuda bir fikrin eminim ki yoktur. Bunu maksimuma çıkarmak için sebze yemelisin, kas onarımı için vitamin ve mineral tuketmelisin. Karaciğeri ve böbrekleri bu kadar yoruyorsan araya onların dostu olan besinleri de katmalisin :)

10. OGUUS

OGUUS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Sebze olarak ıspanak veya taze fasülye yiyebiliyorum ordada belirttim zaten akşam ne yemek varsa onu yiyorum diye :D genelde 2 sinden birisi olur sebze ye derken başka hangi besinleri öneriyorsun ?

11. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Her öğünde sebze yenmelidir bana kalırsa, maydanoz, turp, salatalık, brokoli, marul gibi besinler en kolay ulaşılabilen yemek yanında yenebilen sebzelerden. Gün içinde en az iki uc cesidini tüketmek herkese fayda sağlar dostum, tüketmek zorunda değilsin, ama vitamin ve mineraller sağlık açısından çok önemli kaynaklar diyorum ben :)

12. Mericc_91

Mericc_91 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    hocam o yulaf ezmesini 100 gram ne şekilde yiyorsun acaba :S

13. OGUUS

OGUUS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Üstünü kapatıcak kadar süt koyuyorum yarım yazğlı yada yağsız en sevdiğim şey şunu yemek ama yiyemiyosan mutlaka bal koy bide tarçın at sütlaçdan farkı olmuyo

14. Mericc_91

Mericc_91 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    hmm anladım hocam teşekkür ederim

15. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Bir orta boy muzu kaseye koy, çatalla ez, üstüne yulafi dök, bunun ustune yulaflari ıslatacak kadar sıcak su dök, sonra karıştır yulaflar iyice suyu emsin, afiyet olsun(suyu çok dökme, çok az da dökme)

16. OGUUS

OGUUS Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bir şey sorucam sürekli definisyon sürekli low carb beslenip proteini yüksekte tutarsam ne olur ? 1-2 sene boyunca böyle ?

17. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Kilo kaybı olacaktır, ölçülerde azalma da olur ama hakkını verirsen parcali bir görüntü elde edersin

18. Mericc_91

Mericc_91 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    tamam hocam çok sağol o şekilde yiyebilecem inş :D

Nanza bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş