Beslenme programı için yardıma ihtiyaç var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve badkidd tarafından 18 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. badkidd

badkidd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese merhaba şimdiden sabırla okuyan herkese teşekkür ederim . Geçen sene 73 kg yağlı göbek ile başlayıp 3 ayda 68 kg'ye düşüp gözle görülür bir değişim yaşamıştım forumdan tavsiyelerle beslenme progamı yapmıştım amatör olarak bayada faydasını görmüştüm :):). Malesef sağlık problemleri yüzünden bırakmak zorunda kaldım ve şu anda 77 kiloyum çok fazla yağlandım bütün yağlar nerdeyse göbeğim ve yan taraflarda oluştu iğrenç bi görüntüye sahibim bundan en kısa sürede kurtulmak istiyorum clean bulk yapabilcek yağ oranına hazırlanmak istiyorum . VG'ye başlıyalı 2hafta oldu 4 gün ağrılık antremanı + 20 dk cardio + 2 off günümde 30 dk koşu yapıyorum. beslenme programında yazıdığım besinleri değiştirerek yiyorum. hassas tartım olmadığı için tam değerleri belirtemiyorum en kısa zamanda tartı alıcam ve makrolarınıda eklicem.

Sabah (07:00) : 6 yumurta 1 tam + 1 kase yulaf ezmesi ile light yoğurt (bazen light süt) + domates + sivri biber + lor peyniri (kibrit kutusu kadar)
    veya 150 gram kadar hindi füme ile 5 yumurta beyazı 1 tam ile yapılmış omlet +1 kase yulaf ezmesi ile light yoğurt (bazen light süt) + lor +domates + sivri biber

öğlen (12:00) : ağırlık antremanı olduğu günler az miktar kepekli makarna veya esmer bulgur + 200 gram civarı tavuk göğsü + dana jambon veya hindi füme + salata (salatalık,domates,kıvırcık,maydonoz)

ara öğün (16:00) : bir avuç badem veya ceviz , yer fıstığı + muz veya çilek

antreman sonrası son öğün (20:00) 160 gram light ton balığı + kıvırcık , maydonoz , domates + 2 kibrit kutusu büyüklüğünde lor peyniri veya 150 gram civarı az yağlı dana eti (günden güne değiştiriyorum) + 2 veya 3 dilim tam buğday ekmeği

antreman olmayan gün ise gene aynı son öğünü yapıyorum ekmek yemiyorum sadece tahmini olarak 1500 kalori üstü bi beslenme programı emin değilim. anladığım kadarıyla yağ yakmam ve kilo vermem için ihtiyacımdan az kalori alıp temiz beslenmem lazım ve fazlasıyla kardio , ağırlık antremanı yapmam lazım. şimdiden yardımlar için teşekkür ederim herkese iyi forumlar dilerim..

2. badkidd

badkidd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    yokmu bi fikri olan ?

3. Barbaros Ural

Barbaros Ural Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Selam oncelikle sen prof bir power ci degilsin o sabah yumurtasi fazla 3 e dusur en fazla ayrica cardio 30 dk olmaz zaten bilimsel olarak vucudun 30 dk dan sonra yag yakmaya baslar sen cardio yu 1 saate al hafif agirlik cok tekrar yap istedigin kiloya geldiginde zaten agirliklari arttirabilirsin birde supplement olarak neler kullaniyosun saygilar kardesim

badkidd bunu beğendi.
  4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Zayıflama da öncelik sırası, beslenme (+su) dur. Spor yapmak, aman aman kilo verdirmez. 1 saat kan ter içinde kalıp terleyeceksin, sonra dayanamayıp yiyeceğin 2-3 kekle bu emeğin boşa gider. Aslolan beslenmedir. Yoksa gün içinde otur kalkla zaten hareket halinde olacaksın. Yanlış noktaya konsantre olma:)
    Bir de krom gibi, tarçın gibi, yulaf gibi tok tutan besinlere-besin takviyelerine yönel.

badkidd bunu beğendi.
  5. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Jambonlar falan işlenmiş gıda olmuyor mu ? Dikkat etmek gerek bence.

badkidd bunu beğendi.
  6. badkidd

badkidd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    öneriler için teşekkür ederim cardio süresini yükseltmeye çalışıyorum ama sigara içiyodum bıraktım malum ciğerlere zararı çok büyük tıkanma problemi yaşıyorum nefesim bi süre sonra yetmiyo fişi çekiyorum bırakmak zorunda kalıyorum :mad: supplement şu an için kullanmıyorum öğrenciyim bu beslenme programı bile bütçeyi zorluyo
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Nisan 2016 ---
    önerilerr için sağolun su tüketimini fazlasıyla yapıyorum susamadann su içiyorum çoğuu zamann
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Nisan 2016 ---
    hiç aklımınn ucuna gelmemişti öneri için sağolun daha doğal bi alternatif bulucam

7. badkidd

badkidd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    eksiği fazlası eklenebilcek çıkarılabilecek bişeyler varmı daha acaba ?

Sayfayı Paylaş