Beslenme Konusundaki Kararsızlıgım.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Diamonte tarafından 21 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Diamonte

Diamonte Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Selam arkadaşlar. Ben yaklasık 3 senedir Body Building sporu ile ilgilenmekteyim fakat sürekli tek tük yaptıgım icin hicbir zaman istedigim vücuda erişemedim. Artık yeni bir sayfa acıp baştan ve düzenli birşekilde tekrar başlamak istiyorum. 2 haftadır düzenli spor ve beslenme programı uygulamaktayım fakat her kafadan farklı ses cıktıgı için hicbir zaman beslenme programım konusunda emin olamadım. Oncelikle günlük ne yedigime gelelim. Beslenmeyi oldukca yagsız tutuyorum.
    Sabah: Bir kase yulaf, Muz, 3 tane yumurta
    Öğlen: Bir tane tavuk göğsü,1 tabak pilav,Bir ölçek protein tozu,Bir ölçek karbonhidrat tozu(Mass gainer)
    Antreman: Hemen sonrasında bir ölçek protein tozu, 1 adet Muz.
    Akşam:1 tane tavuk göğsü,1 tabak pilav
    Yatmadan Önce:1 kase yulaf,Muz,Karbonhidrat tozu.
    Şimdi şöyle bir durum var benim yagları eritmem lazım bunun icin spora başlamadan önce ısınmak için 10 dakika koşu yapıyorum. Hoca spordan sonrada yapmamı söyledi fakat biraz araştırdım ve spor sonrası yapılan cardio çalışıp yaptıgın kaslarıda yakar ve eritir gibi bir kac duyum aldım bunun icin kestim.
    Boyum 1.87. Kilom 87 civarı son zamanlarda ölcemedim tartı bulamadıgım için. Sizlerle bir fotogramı paylaşayım ki daha acık olsun. Fotografıma bakıp yorumlarınızı yapabilirsiniz. Başladıgımdan bu yana gelişimleri görüyorum fakat dedigim gibi beslenme programımdan hala emin degilim. Bunun için bana yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 21 Mart 2016
  2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kasların yakılması erimesi konusunu unutun arkadaşlar yemek yemeyip maraton koşmadıktan sonra kaslara bir zarar gelmez ki sen 10 dakika ısınmak için koşuyormuşsun fakat yağ yakmak için idman sonunda yapman konusunda haklı hocan. İnternette bir sürü kaynak var hele ingilizcen varsa sınırsız kaynak. Beslenme programına gelecek olursak biraz 1 tabak pilav yerine x gram pilav y gram tavuk yiyorum demen lazım. Yani kalorilerini hesaplaman lazım ilk başlarda zor gelsede 5-6 gün sonra ezberlemiş oluyorsun. MyFitnessPal uygulamasıyla telefonundan takip edebilirsin. Günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp hedefine göre +-300 kalori ile başlayıp yavaşça arttırabilirsin.

Franquez bunu beğendi.
  3. Diamonte

Diamonte Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tesekkürler bilgiler için.

Sayfayı Paylaş