Beslenme konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 6six.one1 tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 6six.one1

6six.one1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar ben 19 yaşındayım boy 1.70 kilo 61 yurtta kalıyorum ve beslenme konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var.Elimde 2 kavanoz kendi yetiştirdiğimiz arılardan elde ettiğimiz BAL var.Ev yapımı 1 kavanoz pekmez ve reçel ve 1 poşet fındık,ceviz.Her gün mutlaka 1 litre süt tüketiyorum(sabah kahvaltıda ve akşam yatarken). Body sporuyla yaklaşık 1 ay ilgilendim aşırıya kaçmadan atletik bir vücut istiyorum.Nasıl beslenmem gerekiyor.Yurtta kalıpta body sporuyla ilgilenen yada bu işi bilen birinden yardım bekliyorum.Yurtta yemekhanede çıkan yemekler genelde şöyle:

Mevsim Salata,Patates Salata,Cacık,Komposto,Mor Lahana Tarator,Havuç Tarator,Ispanak Tarator,Kızartma(Patates,Patlıcan,Biber üzerine yoğurt ve domates salçası),Kısır,Pirinç Pilavı,Kuru Fasulye yada Nohut,Türlü cinsi yemekler,Şinitsel tavuk,patates kızartması,Köfte(Yanında Patates Püresi),Haşlanmış yada kızartma tavuk,Yeşil-Kırmızı Mercimek,Tavuk Çorbası,Şehriye Çorbası,Domates Çorbası,Mantar Çorbası,Ezo Gelin Çorbası,Elma,Portakal ve tatlılar(baklava vb)

bu yemekler hepsi aynı gün çıkmıyor çorba,ana yemek ve salatalar ayrı ayrı günlerde çıkıyor.Bu yemeklerden yada sizin önerdiğiniz yemeklerden günlük program verebilirseniz çok mutlu olurum.

Ek olarak kilom normal mi kilo almam gerekiyor mu gerekiyorsa kaç kilo almam gerekiyor ?
    Ek olarak vücut tipim ekto-mezo aileden genetik olarak kanat kaslarımız belirgin ve ince belliyiz arkadan vücudum üçgen gözüküyor.

2. Batu Özkan

Batu Özkan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    belirli bir programın olmasına gerek yok bence yapay şeker yerine elma tüketip doğal ve uzun süreli enerji alabilrsin spor öncesi pilav makarna v.b. karbonhidrat öneririm çıkınca ise protein ağırlıklı beslen biraz daha kilo alman iyi olacaktır minimum 65 i gör yani. bal, pekmez ve kuruyemişi fazla tüketme özellikle kuru yemişlerde fazlasıyla kalori var bunlara dikkat edersen istediğin gibi bir vucut yapımının beslenme bölümünde sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorum

6six.one1 bunu beğendi.
  3. 6six.one1

6six.one1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Cevabını için teşekkür ederim aklıma bir şey takıldı Antrenmandan önce sadece makarna yada sadece pilav mı yemeliyim yoksa çorba + makarna yada pilav mı ? Antrenmandan ne kadar süre önce yemeliyim ? Antrenmandan ne kadar sonra yemeliyim ?

4. Batu Özkan

Batu Özkan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    çorba + makarna yiyebilirsin farketmez antremandan 1-1.5 saat önce yersen sindirir antremanda sıkıntı yaşamassın antremandan sonra ise yarım saat içinde protein alırsan iyi olur

6six.one1 bunu beğendi.
  5. 6six.one1

6six.one1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    cevabın için teşekkür ederim

6. Batu Özkan

Batu Özkan Üye

Beğenileri:
    13