Beslenme konusunda sıkıntı çekiyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve U mirin ? tarafından 16 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. U mirin ?

U mirin ? Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Evet başlıkta da yazdığım gibi beslenme konusunda sıkıntı çekiyorum. Spora yeni başladım fakat daha önce de yaklaşık 6 ay spor yapmıştım, kolu 39 santime kadar genişletebilmiştim yani belirli bir kas hafızası var. An itibariyle boy 180, kilo 84, kol genişliği de 34.5 santim, diğerlerini ölçmedim henüz. Yuvarlak değilim ama yağlı bir vücudum var şu an.
    Üniversite öğrencisiyim, yurtta kalıyorum. Dersim öğlen 1'de başlıyor, ben de sabah 9'da kalkıp yurtta kahvaltı yapıp spora gidiyorum. Hafta içi 4 gün bu şekilde. Yurdun kahvaltılıkları çok tırt kutu kahvaltılıklar ve bir kibrit kutusu peynir var, bunlar ne doyurur ne de bir faydası sağlar. Bunun yanında süt ile nesquikin gevreğinden yiyorum. Hem ağzımın tadı yerine geliyor hem de protein almış alıyorum. Ayrıca yumurta da hiç yiyemiyorum.
    Derslerden sonra akşamüstü 4-5 arası okulda ne yemek çıkarsa onu yiyorum, bu yemekleri hazırlayanın ellerine sağlık bunlar sayesinde insan olduğumu hatırlıyorum :D
    Bundan sonra bir öğünüm daha oluyor o da çorba+fast food tarzında.

Görüldüğü gibi gerekli proteini bu şekilde almam mümkün değil. İlk 6 ay dolana kadar kimsenin supplement tavsiye etmeğini de biliyorum fakat bir şekilde kapatmam gerekiyor bu açığı. Hem önceden de spor yapmış olmamdan ötürü bu konuda avantajlı görüyorum kendimi.
    Benim 2.aydan itibaren supplemente başlamam sıkıntı olur mu ?
    Ve yuvarlak da olmasa yağlı bir vücudum olduğundan hangi supplementleri kullanmam gerekir ? :)

Şimdiden cevaplayacak olanlara teşekkür ederim. Forum kurallarını okuyamadım tam olarak, hatam olduysa affola.

2. bybasel

bybasel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    bende yurtta kalırken dolaba 5 10 tane ton balıgı 2 3 tane süt lor peynirim protein tozum eksik olmazdı kahvaltıdada yumurta yogurt peynir fln yerdim öğlen i tavuk dönerle idare ederdim bazen okulda yemek cıkınca ordanda yiyordum aksam ztn yurttta kesin tavuk cıkıyordu sehir bitlis olmasına ragmen

açıgını protein tozuyla tamamlayabilirsin ayrıca

U mirin ? bunu beğendi.
  3. U mirin ?

U mirin ? Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kullanabileceğimiz bir mutfak ve odalarda dolap yok. Süt ürünleri saklamam pek sağlıklı değil, sütü de 24 saat içinde tüketiyorum. Akşam yemeği filan da vermiyor zaten yurt ama son yemeği tavuğa yönelik yapabilirim.

4. Flynn

Flynn Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Aynı dertten ben de muzdaribim. Özel yurttayım, yemekleri rezalet. Yumurta falan hak getire. Yiyecekleri saklayabileceğimiz bir dolap vs de aldırmıyor adam yurda. Beslenme konusunu nasıl halledeceğim bilmiyorum. Hep dışarda hep dışarda da para kalmadı ızgara tavuğa verecek.

5. U mirin ?

U mirin ? Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Lanet olsun bu hayat. Ton balığı al, arada öyle yapıyorum ama kesin bir çözüm değil tabii ki bu.

Edit: Bir önce ki yorumda da arkadaş söylemişti zaten.

Kontrol35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş