Beslenme, Kalori Hesabı, Soru İşaretlerim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mertoz9 tarafından 29 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Herkese Selam, iyi sporlar. Ben 1 ay aralık vererek 7 aydır fitness yapıyorum(Sömestr da memlekete gittim o arada devam etmedim). 20 yaşındayım 178 cm ve 78 kg. Bilgilerim bunlar.
    Kahvaltı: 6 haşlanmış yumurta beyazı 10 tane çiğ badem 10 tane çiğ fındık
    Öğle: 100 gram yulaf ezmesi ve süt

spordan önce atıştırma olarak 5-6 kaşık light yoğurt

enerji vermesi için spordan önce sert kahve ve %80 kakaolu bitter çikolata
    Önce spor öncesi ve sonrası toz kullanıyordum şimdi bitmek üzere o yüzden sadece spor çıkışı içiyorum :D
    Akşam: ya 200 gram ızgara tavuk ya da 100 gram ızgara tavuk 200 gram nohut
    akşam yemeğinden 1.5 saat sonra 100 gram lor peyniri 2 dilim tam buğday ekmek 1 tane domates yanında kahve ya da yeşil çay.
    Lordan 1.5 saat sonra yağı süzülmüş ton balığı(160 gr.)

Bunların toplamı 2000 kalori yapmıyor. Normalde 5 gün spora gidiyorum son günlerde müsait olduğum için 6ya çıkardım. Diyetisyene gitmedim ama play storeda "fitness calculator" diye bi program var ona göre vücudum stabil 1800 kalori yakıyor buna spor ve cardio da eklersem ciddi bir kalori açığım çıkıyor. Biraz yap yakmam lazım hatlarımın belli olması için ama sürekli aynı kilodayım. 78-80 arası gidip geliyorum. 2 hafta önce akşamları yatmadan 500ml yarım yağlı süt içiyordum anında kilo aldım 80lere çıktım ve kestim şimdi yine aynı düzeydeyim. Cardio olarak uyanabildiğim günler sabah koşusu yapıyorum uyanamadığımda akşam çıkıyorum. Koşuları interval yapıyorum toplamda 30 dk falan sürüyor. Koşu bandı sarmıyor açık havayı daha çok seviyorum. Gerekirse ama salonda bisiklet sürebilirim. Bunlara ek olarak günlük 4-5 litre de su içiyorum. Yani yanlış yaptığım bir şeyler olduğunu düşünmüyorum gerçekten çok araştırdım ama sonuç alamaynca da kafama taktım iyice. Yağlarım göbek üst bacak ve kalçada birikiyor. Bölgesel eritme yok biliyorum ama tam yardım almak için bütün bilgileri vermek daha mantıklı geldi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ yakamıyorsan gereğinden çok yiyorsun demektir. 200 kalori daha az ye, yağ yakımı başlayacaktır. Eğer 2 hafta sonra değişiklik olmazsa 200 kalori daha düşür. Kalori miktarını nasıl hesaplıyorsun? Yediklerini tartıyor musun?

3. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bu şekilde devam etmemelisin. Çikolatalı şekerli ne varsa ağzına sürme, bu hormonlar için kötü.
    Sabah kahvaltısını boşver, sen bulking yapmıyorsun. Öğlene doğru ye. Bol su tüket ve idmanları sert yap. Hafif agirliklarla 15-20 tekrarin mantigi yok. Diyelim ki Gunluk kalori ihtiyacın, 2100 kalori. İdman olmaya gunler 1800 kalori al, idman gunleri 2300 kalori al. Yoksa kas kaybedersin. Yağ dokusunun altında kaslar duruyor büyümesi lazım, Body building'in amacı bu zaten.

Calisthenics Athletics

KaraFırtına bunu beğendi.
  4. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Tartım olarak sadece yulaf ve lor var ikisi de 500er gramlık paketlerde zaten onları da 5 eşit şekilde bölüyorum. Kalori hesabını da yiyeceklerin arkasındaki besin değer tablosunu kullanarak çıkardım. Yazmayanları da internetten buldum. Bir iki şeyden daha kısayım o zaman yoğurdu falan iptal etmem gerekecek.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Mayıs 2015 ---

Aslında sadece %80 bitter var o da enerji verdiği için yiyorum. Sadece spor günleri 4 tane dikdörtgen parçası yiyorum. İdmanlarda 10-8-7-6 tekrar uyguluyorum. Hafif girmiyorum dediğin gibi sıkı.

5. Ignorius

Ignorius Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Benim merak ettiğim ise internette 100gr tavuk ızgaranın kalorisi ve protein miktarı yazıyor.
    Şimdi bu göğüs etinin pişeden önceki hali mi piştikten sonraki hali mi?
    Ben dün 500gr gögüs ızgara yaptım ve tarttım ağırlığı 500gr dan 300gr a düştü. Şimdi nasıl hesaplayacam. 300gr a göre mi 500gr a göre mi ?

6. zeus66

zeus66 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Tavuk izgaranin kalorisi yaziyosa pismis halidir,pismeden izgara olamayacagina gore :) pistikten sonraki gramaj onemlidir

mali67 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş