Beslenme ile ilgili sorun

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Güney ÖZCAN tarafından 8 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Güney ÖZCAN

Güney ÖZCAN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar.
    3-4 aydır spor yapıyorum.
    kilo almak üzere yüksek kalorili beslenmeye çalışıyorum.
    bunun için de gün içerisinde bir kez;
    100gr yulaf, 30gr lor, 30gr fıstık, 250ml laktozsuz süt içeren bir tane,
    100gr lor, 30gr yulaf, 30gr fıstık, 250ml laktozsuz süt içeren bir tane olmak üzere iki karışım içiyorum.(biri kahvaltının ardından, diğeri akşam yemeğinin ardından)

fakat bu karışımları içmeye başladıktan sonra ishal olmaya başladım. bunun sebebini anlayamadım. içerikte garip bir şey yok. hassasiyet oluşturacak bir şey de yok. aksine yüksek lif içeren yulafın ishali önlemesi gerekiyor.
    acaba sindirimde mi sorun yaşıyorum?

2. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Sütten dolayı fazla süt ishal yapar diye biliyorum.

3. Güney ÖZCAN

Güney ÖZCAN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sütü suyla değiştirdiğinde de benzer sonuç alıyorum.

4. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Yüksek kalori için böylesine karışık beslenmeyin. Sadelikten yana olmanı tavsiye ediyorum. Besinleri birbirine karıştırarak çok farklı besinleri bir arada tüketmeyin. Bağırsak florasının dengesini bozmayın. Abartıya kaçmadan dengeli öğünler ile kilo alamıyorsanız zaten kilo almanızın da hedefleriniz için bir anlamı olmayacaktır. Ayrıca insan vücudu öyle basit mantıklar kurularak çözülemiyor. Bir başkasına yarayan şey sana yaramak zorunda olmadığı gibi lifi bol gıda tükettin diye de böyle olmayacaksın diye bir kaide yok. Kendimden örnek vererek bitiriyorum. Ben muz ile sütü bir arada tüketemem. Tat olarak ve tüketirken sıkıntı yok. Fakat midem de bağırsaklarım da bunu asla kaldıramıyor. Ama aynı şeyi birçok arkadaşım yapabiliyor ve hiçbir sıkıntı doğurmuyor. Ben salataya bol zeytinyağı döküp yiyebilirken kardeşimin bağırsakları aynı tepkiyi vermiyor. Kardeş olmamıza rağmen bile. Bu yüzden genel geçer ve genel olarak kabul görmüş bilgilere bu denli bağlanmayın. Size ne veriyor ve sizden ne alıyor buna bakın.

Sayfayı Paylaş