Beslenme ile ilgili kafama takılanlar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve beko15 tarafından 28 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. beko15

beko15 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar ben BB yapmaya başlıcam . her şey iyi güzel ama benim takıldığım bazı sorular var.
    Ben öğrenciyi sabah 8 de ders baslıyo sabah 6-7.30 arasında kahvaltımı yapmayı planlıyorum 2 saat sonra ara öğün ve 2 saat sonra öğle yemeği buraya kadar bir sıkıntı yok :D

Simdi ben okuldan 15.50 de çıkıyorum spor önce ara öğünümü spordan ne kadar süre önce yapmalıyım ?

Spordan ne kadar süre sonra spor sonrası ara öğünümü yiyebilirim? Bazı sitelerde 1 saat sonra süt içmenin daha iyi olacağı yazıyor sütü bu ara öğüne katmalımıyım ?

Akşam yemeğimi spordan sonra yaptığım ara öğünden ne kadar sonra yemeliyim ?

Akşam yemeğinden sonra ufak bir ara öğün yapmalımıyım (ceviz badem süt vs.) yapıcaksam ne kadar süre sonra yapmalıyım.

Son olarak günlük 300 gr tavuk alabilirim sizce yeterlimi ?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    300 gr tavuk yeterli. Spordan önce ne zaman yemen gerektiğinin kesin bir cevabı yok. 1.5-2 saat önce bir şeyler yersen sporda güçsüz düşmemiş olursun, buunla birlikte tamamen aç karnına spor yapan ve hiçbir sorun yaşamayan insanlar var. Spordan sonra da istediğin zaman yiyebilirsin. Daha erken yemen protein sentezini az miktar arttıracaktır, uzun vadede çok farkeden bir şey olmaz. İstersen hiç ara öğün yemeyebilirsin. Günlük toplam kalori, protein ve yağ alımını hesapla, en önemli şeyler bunlar. Zamanlamaya çok takılma.

3. beko15

beko15 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bunları yaparken proteini fazla alıp yağ alımımı azaltmam ve karbonhidratlardan gerektiği kadar hemen gerekiyor değil mi ? Spor hocam bir beslenme listesi vermedi bu yüzden bu konuda endişelerim vardı cevabın için teşekkürler :D öğrencide olunca herşeyi hesabına göre yapmak lazım tabi haftalık 3 paket lor 2 kg tavuk eti ve 20 yumurta alımlık bütçem var yeterli olurmu bunlar (makarna pilav sponsoru badem ceviz vs sponsoru annem ) :))

4. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Konu başlığınız yeniden düzenlenmiştir lütfen daha dikkatli olunuz!

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123

Sayfayı Paylaş