Beslenme hakkında yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sekretin tarafından 17 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sekretin

sekretin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    Arkadaslar 2 tane egitmen 1 tane diyetisyen ile gorustum detaylı olarak sohbet ettik ve 3 u de farklı seyler tavsiye ettiler kafamı cok fazla karıstırdılar. Fikirlerinizi almak istedim.

183 boyunda 70 kilodayım. Bi suredir spor yapıyorum. Destek olarak Antreman oncesi C4 pre work out antreman sonrası Optimum Whey protein tozu yatmadan optimum casein iciyorum.

Sorunum surda. Hacim kazanmak istiyorum. Boyum uzun oldugundan dolayı ince bir gorunumum var. Fakat ufakta olsa bir gobek var yani yagları da eritmem gerekiyor bir yandan.
    Diyetisyen arkadasım karbonhidratı yuksek tutmamı onerdi kilo almam acısından. Fakat body trainer arkadaslar tamamen protein odaklı beslenmemi karbonhidrat seviyesini biraz azaltmamı onerdiler. Duzgun yogun protein diyeti ile devam etmemi pilav makarna ekmek vs den uzak durmamı onerdiler.

Simdi arkadaslar sizce hangisine uymalıyım en etkili sonuc almak icin.

Not: Forumu arastırdım hatta beslenme konusunda guncel diyetimi paylastıgım konuda mevcut. Fakat profesyonellerden farklı gorusler alınca kafam karıstıgı icin ekstra konu acma ihtiyacı duydum. Yoksa forumdan ogrendigim kadarı ile kilo basına protein-karbonhidrat-yag alımı vs vs gibi seyleri biliyorum.

2. Sportik

Sportik Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Senin istedğin dönem clean bulktur , bu dönemde kilo başına 1 gr yağ , 3-3.5 gr karb , 2.5-3 gr protein idealdir

Sayfayı Paylaş