Beslenme Günlüğü Program Yardımı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve brkylcn tarafından 2 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. brkylcn

brkylcn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar,
    Foruma yeni üye oldum. Ektomorf bir vücuda sahip olduğumu düşünüyorum. Kilo alma sorunu yazıyorum. Günümün 12 - 13 saatini ofiste çalışarak geçiriyorum. Yaşım :28 Kilo:58 Boy: 174 cm Beslenme programına ihtiyacım var. Öğlen ofiste yemek çıkıyor. Onun dışında sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerini evde yapabilirim. Salona gitme şansım da yok denecek kadar az evde şınav , mekik , barfiks ve ek olarak dumbell çalışmasına başlayacağım. Yardımlarınızı bekliyorum. Önerileriniz benim için altın değerinde şimdiden teşekkür ederim.

2. brkylcn

brkylcn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

3. ayyıldız1071

ayyıldız1071 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Selamun aleyküm benim yaş 20 , bende ektomorf vücut yapısına sahibim . Senden isteğim günlük kalori ihtiyacını hesapla . Ben internette senin için şöyle bi baktım ve günlük vücudunun yaktığı kalori 2100kalorş civarında şimdi sen bu 2100 kalorinin üstüne hergün 1100kalori fazladan koyman lazımki 1hafta sonunda 1kilo alabilesin . Yani günde benim hesaplarımca ki tamamen bana güvenme bunu açıkça söylüyorum bu konuda bi eğitimim yok sadece forumlardan öğrendiğim kendimde denediğim kadarıyla sana bilgi aktarıyorum sonradan herhangi bir Allah korusun sorun , hastalık yaşarsan sorumluluk almış olmayayım . Günde 3000kalori civarında besin alırsan kilo almaya başlarsın ama bunu birgün yapıp diğer gün yapmazsan bişeye yaramaz düzenli yaşamaya çalış. Vücudunda farklılık istiyosan herkesin yediklerini değil o farklılığı sende oluşturacak şekilde beslenmelisin. Şimdi bu 3000günlük alman gereken kaloriyi ben kendi açımdan günlük kalori ihtiyacımın %50sini karbonhidratlardan , %30unu proteinlerden ve %20sini yağlardan almam lazım tabi bende tam manasıyla bunu yapamıyorum ama elimden geldiğince evvel ALLAH yapabildiğim kadar gidiyo . Benim bu yüzdelik hesaplara göre 1500kalori karbonhidratlardan alman lazım günlük olarak , 900kalori proteinlerden alman lazım. Bu bana göre yapılmış hesap ama sen evde çalışacağını söylüyosun barfiks mekik şınav ve bir çift dumbell ile yapabileceğin antrenman vücudunu doruk noktalarda zorlamaz ama tabiki doğru yaparsan vücudunu kesinlikle geliştirir. Daha ilkel dönemlerde spor aletlerinin gelişmemiş olduğunu düşünürsek o kadar güçlü insan nası vardı , yeniçeriler tokatla nası adam öldürüyodu ? Yani anlatmak istediğim bişeyi gerçekten yapmak istiyosan elindeki imkanlarla ona ulaşırsın he imkanların çok yeterli değilse daha uzun sürede ve daha zorlanarak uğraşırsın ancak imkanların daha gelişmişse daha kısa sürede ve daha kolayca o hedefe ulaşırsın . Her neysekilon 58 ve kilo başına yine günlük 1,5gr protein alman lazım yani senin günlük 80-85gr protein alman lazım. Bu dediklerimi sende araştır çünkü bende internetten öğrendim bunları . Her söylenene hemen inanmamanı tavsiye ederim çünkü bu sporda herkes farklı şey söyler çünkü herkesin vücut tipi farklıdır ve kendine uygulayacağı bir şey ona yarar sağlarken başka birine bunu uygulatırsan yarar değil zarar bile verebilir onun için kendini en iyi kendin bilirsin ve araştırarak bu işi halledersin Allah'ın izniyle . Besinlerin içeriğinde bulunan kalori , protein , karbonhidrat ve yağ değerlerini Google amcadan besin değerleri başlığı altında rahatça öğrenirsin . Kolay gelsin ALLAH yardımcın olsun . Bildiğim kadarıyla yardım ettim unutma !!!

4. brkylcn

brkylcn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım. Teşekkür Ederim. Bende ortalama 2500 kalori alıyorum. Biraz daha artırmam gerekli farkındayım. İnşallah en kısa sürede tam rayına oturtacağım. Bilgilerin için teşekkürler.

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş