Beslenme Çeşitlendirme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mustafayucel075 tarafından 18 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mustafayucel075

mustafayucel075 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yaklaşık 6 aydır vücut geliştirme ile ugrasıyorum. Ekto vücut olarak bu süreçte tipik sporcu besinlerini tüketmeye, şekersiz beslenmeye gayret etsemde ev yemeklerini de tüketerek kalori hesabı yapmadım ama artık kalori hesabı ile büyümek istiyorum. Ortalama 450 g carbo + 90 g yağ +140 g protein yaklaşık 3200 kal ile temiz bulk yapabilirim hesabıma göre.

Sormak istedigim sey su: Örnegin protein ihtiyacımızı yumurta + lor + tavuk gögsünden vs. karsılıyoruz. Hergün hergün tavuk + yumurta tüketmek ne kadar sağlıklı? Baklagilerden, kuruyemişlerden vs. bir miktar makro almak hayvansal gıdalardan alınan besinin yerini tutar mı? Türkiye de fiyatlar malum. Et ürünü almaya kalksak ay sonunda cepte para kalmaz. Bir beslenme programını en uygun maliyetle nasıl çeşitlendirerek hazırlayabiliriz?

Son düzenleme: 18 Şubat 2020
  2. tayfunakça

tayfunakça Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenc,
    Yer:
    antalya
    öncelikle hergün bunları tüketmende sakınca yoktur(arada değişiklik yapabilirsin)Malesef ülkemiz şartlarında et pahalı olup diğer ürünler içinde geçerlidir.hayvnsal proteinlerde en uygun tavuk göğsü ve hindi etidir(mecburi) hayvansal proteinleride işin içine katıp günlük alman gereken proteini alabilirsin(fazlasını almana gerek yoktur)

3. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Açıkcası örneğin protein ihtiyacınızı 140 gram olarak belirlemişsiniz. Bunun 70 gramını tavuk vr yumurtadan 70 gramını da bitkisel proteinlerden almanızda brn sakınca görmüyorum ki kendimde bu şekilde olmasa da bitkisel proteinleri hesaba katıp gelişim gören birisiyim. Bu işi sadece bitkisel proteinlerlr götürüp yüksek gelişim sağlayan insanlarda var. Bunun tek sıkıntısı bitkisel proteine sahip yiyecrklerde mercimek, nohut gibi yüksek karbonhidrat miktarlarına sahip. Yanlış hatırlamıyorsam 100 gram nohutta 10 gram protein bulunmaktaydı. Bu hesapta 70 gram protein için 700 gram nohut tüketmek gerek ki bence biraz zor. Yediğiniz besnin karbonhidrat dengesini ayarlamanızı da öneririrm. Ucu kaçmasın

4. alperen146

alperen146 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Her gün yemende sıkıntı yok hayvansal gıdalar baklagillerden aminoasiti daha düşük diye tercih ediliyor iki türlü kaynaktanda gönül rahatlığıyla beslenebilirsin

Sayfayı Paylaş