Besin Havuzunuz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve frontpage tarafından 17 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. frontpage

frontpage Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Totalde 1-1.5 yıllık body geçmişim var çok iddaalı değilim ancak her işin teorisi benim için bi zevktir ve hala yeni faydalı besinler ve markalar öğreniyorum. Size kendi genel olarak gün içinde neleri seçip yediğimi markalarıyla yazayım belki bilmeyen ve aa iyiymiş diyen arkadaşlar olur sizler de ekleme yaparsanız sevinirim sizlerden de alıp kendi genel besin listeme ekleyebilirim.

Tavsiye fırsat marka ürün önerilerimi BÜYÜK HARFLERLE yazdım konu içinde alt kısımlarda bakmak isteyenler için.

-Boy 1.78 kilo 72 yağ oranı %12 Endomorf-Mezomorf vücut tipi sahibiyim. Yani Fazla kalori de kilo alıp- spor yaptığımda gözle görülür seviyede kas hacmi yakalayan vücut tipi diyebiliriz kısacası.-

TAVSİYE: Eve kesinlikle DÖKÜM TAVA alın. Çok pahalı şeylerde değil açıkcası karşılığında bütün akşam yemeklerini yapabileceğiniz çok çok faydalı bi mutfak gereci. Sonuçta yağsız yapıyoruz çoğu şeyi tava yapışmaması ve düzgün pişirebilmesi lazım

KAHVALTI: 1000 kalori olacak şekilde şu listedekilerden seçiyorum:
    -----------
    Lifalif yulaf ezmesi 100 gram - 14gr protein
    namet hindi füme(tadı çok güzel kahvaltıya çeşit katar ve ucuz) - 6 adet çıkıyor 1 tanesi 1.7 gr protein
    teksüt lor peyniri: 100 gramında - 16gr protein
    yumurta: adet - 6 gr ort. protein
    Gold marka ve son 2 sefer migrosun kendi yer fıstığı ezmesi ( kahvaltıya tad katıyor 1 tatlı kaşığını geçmeden alabilirsiniz)- 5 gr civarı protein
    2 dilim kepek ekmek
    zeytin beyaz peynir domates vs. eklemiyorum 1er adet ufak boy
    yaban merisini,kuru üzüm (yulafa tad katmak için)

Pişirme tavsiyeleri:

Tabiri caizse pis boğazımdır tadına bakmadan yerim (evet sabah kalkar kalkmaz olsa bile)

1) Lor peynirini tavaya hiç yağ eklemeden atın kendi yağı yeterli ( önceden tavayı 1 dk falan ısıtmak iyi olur) üzerine yumurtaları kırın yapışmaması için kenarlardan ortaya doğru iteleye iteleye az süre pişirin gerçekten lezzetli oluyo.
    1) hafta içi gece yatmadan 5 tane yumurtayı haşlayıp 2 tanesinin sarısıyla olmak üzere yanına tabağa lor peyniri ve azıcık ıslatmalı sütle yulaf
    3) Yulafı çaybardağı sıcak suyla karıştırın ıslatacak kadar üzerine bi avuç yukarıda yazdığım yaban mersini veya ne seviyosanız kuru üzüm vs. atarsanız tad geliyo

Kahvaltı işte total 40-50 gr protein yakalıyorum sanırım en sevdiğim öğündür

Öğle yemeği yemek havuzum:
    -------------------------------

İş yerinde ne çıkarsa fakat genel olarak bakliyat ağırlıklı mesela nohut yemeği 2 tabak alıyorum genelde porsiyon küçük olduğu için. Yanına mutlaka salata yoğurt veya hazırlaması zahmetli sporcu için faydalı şeylerden alıyorum çünkü asıl hazırlama eforumu akşam yemeğine saklayayım. 1000 kalori yakalama maksatlı yanına bulgur canım isterse pirinç pilavı.( Makarna almam çünkü çok yağlı yapıyolar)

Gelelim akşam yemeğine:
    ---------------------------

Akşam yemeği için 400 gr tavuk hindi veya kıyma tüketiyorum bilmiyorum 100 gr için 25 gr protein sayıyorum total 100 gr Protein alıyorum diye düşünüyorum ne kadar verimli tabi malzemeler bilinmez.

iş çıkışı 6 civarı spor yaptığım için arkasına varsa protein tozu veya acil ihtiyacı karşılasın diye İÇİM FİT SÜT. Çok bel bağlamayın üzerinde yazan rakamlara ama hiç bişey içmemekten iyidir

Tavuk göğsü.- Klasik alın 400 gr Bim marketten falan incelterek hiç bi işlem yapmadan direk ısıtılan döküm tavaya atın 3 er dakika arkalı önlü pişirip tuzlayarak ve bol baharat basarak yiyin mükemmel
    Hindi. - Tavuk göğsü tarzı pişirip (biraz daha ince kesmek lazım zor pişer genel olarak) gömün severim hindi.
    Pilav vs girmiyorum o sizin kalori ihtiyacınıza kalmış ancak tad katmak açısından baharat tavsiyem ZERDEÇAL. aktar veya marketten bulabilirsiniz

Kıyma veya tavuk veya hindi SOTE- kırmızı KAPYA BİBER tavsiyemdir çok lezzetli kendileri. Azıcık yağda soğan yeşil biber kırmızı biber arka arkaya atıp kavurun sonra kıymayı salın içine en son baharatlayın muazzam lezzet. Genelde 400 gram yakalamaya çalışıyorum etleri.

Ara öğün:
    -------------
    Sabah 10-11 arası Çiğ badem veya-Çiğ yer fıstığı ikisininde tadı çok güzel. 1 avuç yiyorumdur.
    Akşam 4-5. saat 6 da spora gideceğimi var sayarak ve birazda acil glikojen ihtiyacı için küçük paket PROBİS gömerim lezzetli ve aslında birazcık zararlı içerikler bulunuyor. Veya Superfresh TON BALIĞI. ufak salata falan bulabilirseniz deyme keyfinize

Genel olarak avokado yiyebilirsiniz oldukça fazla sağlıklı yağdan var. ihtiyacı karşılıyor tabi her gün yenmez hafta 2 kere falan yesek iyi olur

ÖNERİ MUTFAK GERECİ:

Mutfak terazisi:
    https://urun.n11.com/mutfak-tartila...-mutfak-terazisi-hassas-olcum-10kg-P271895897

Yeni aldım 2 hafta falan oldu. UCUZ VE DÜZGÜN ÇALIŞIYOR açık unutursanız kendini kapatıyor güzel bişi

Aslında kısa bişeyler yazayım diyordum ama baya uzun oldu. Kendi seçeneklerim bunlar sizinkiler neler veya bana ne gibi şeyler önerebilirsiniz? Bu kadar yazmama rağmen pek bakan olmayacak muhtemelen ama yazmak geldi içimden bakanlara teşekkürler.

Son düzenleme: 17 Mayıs 2019
  2. ebruebru1996

ebruebru1996 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Bence hedefin kilo vermek ise zeytinyağı ekle beslenmene ve pişirmeden tüketmeye dikkat et. Hedefin kas oranını artırmaksa kompleks karbonhidrat ekle.

frontpage bunu beğendi.
  3. frontpage

frontpage Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    kilo ve kas eklemek yani klasik bulkingteyim. Günlük 350gr pirinç alıyorum 280 gr karbonhidrat ediyo. sadece alternatif olması açısından pirinç yerine yenilebilir?

4. ebruebru1996

ebruebru1996 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Bulk için günlük alman gereken kaloriyi 300-400 calori arttırman yeterli bence

frontpage bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş