Berkay Türkkan-Hammer Curl

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Berkay Türkkan tarafından 8 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Ağır kilolarla çalışmak

Bu yazıyı okuyan neredeyse herkesin salonda en ağır kilolarla çalışmak istediğini biliyorum. Egomuz spor salonundan içeri girip, yanımızda bizden ağır çalışan birilerini gördüğümüz an mantığımızın önüne geçiyor.

Çoğu kişide ağır çalışmanın sadece hareketin formunu katlederek mümkün olabileceği gibi yanlış bir düşünce var. Bugün size bunun doğru olmadığını biceps antrenmanımda çektiğim bir video ile göstereceğim.

Videoda Hammer Curl için 26'şar kg kullandım. Eminim benden daha ağır çalışabilecekler de vardır fakat dikkat çekmek istediğim nokta hareketin formu. 26 kg ile değil de 16 kg ile çalıştığımda hareketin formu şüphesiz çok daha nizami oluyor fakat ağır çalışıyorum diye de hareketi dumbbell sallamaya çevirmiyorum.

"Videoda izledim Arnold Schwarzenegger sallanarak curl yapıyor", " Phillip Heath 'i gördüm yarım tekrarla çalışıyor"

Siz yapmayın!

Onlar gelişir, siz gelişemezsiniz!

cagri0633 ve Mert0505 bunu beğendi.
  2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bu şekilde bir çalışma,başlangıç ya da orta seviye birine fayda sağlar mı, yoksa dimdik durup, dirsekler sabit, sadece dirsekten ön tarafın hareket halinde olabileceği bir kilo mu seçmek gerek? çünkü arada gerçekten çok fark var. ben bu videodaki gibi bir çalışmayı 4*8 şeklinde, tahminimce 18-20 kilo ile çalışabilirim. ama hammer curl da 13 kilo tercih ediyorum. ağır ağır kaldırıp indiriyorum. indirirken daha ağır indiriyorum.

Alatriste bunu beğendi.
  3. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    kesinlikle hareketinin nizamiliğinden şaşmamak lazım , güzel paylaşım

4. tarantino16

tarantino16 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Bence nizami olmadigi surece istersen 1 ton kaldir. İstedigin yer gelismez.

Sayfayı Paylaş