Benim ne suçum vardıda böyle yaratıldım :(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve mr.perfect tarafından 25 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mr.perfect

mr.perfect Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    43
    beyler 17 yaşındayım bodyforum tr yi uzun zamandır beri takip ediyorum eskiden böyle değildim hatta bundan uzun zaman önce koyduğum isimdende anlayacağınız üzere kendime mr.perfect derdim hem yakışıklıydım hemde derslerimde iyiydi ergenliğe girince hem psikolojik hem fiziksel sorunlar yaşadım.bu son 1 yılda ağırlaştı 1 yıldır ağır dozda paranoya tedavisi oluyorum sırf bu yüzden okula 1 yıl ara verdim onun dışında hiç kız arkadaşım olmadı fiziksel olarak da ergenliğe girince çok çirkinleştim ayrıca asosyalim kızlarla konuşamıyorum ne zaman sevsem gidip açılacak özgüvenimde olmuyor benim doğmadan ne suçum vardı ben niye yakışıklı yaratılmadım diye kendime sorup duruyorum ve işin içindende çıkamıyorum...

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Sırayla gidelim. Kızlarla konuşma veya özgüven konusunda kafanı bu kadar çok yorma. Özgüven birşeyleri başardıkça ortaya çıkar. Bu ders olur, kariyer olur, spor olur vs vs. Kendini bir konuda iyi bir şekilde geliştir ve özgüvenin kendine gelsin. Ne tarz şeylerden hoşlanırsın bilmem ama buraya yazdığına göre biraz sabredip kendini spor konusunda iyi bir noktaya getirebilirsin. Yakışıklılık aslında günümüz şartlarında pek geçerli olmayan durum. Saçını yaparsın, iyi giyinirsin bunlar herşeyin önüne geçer. Kimse istediği gibi yaratılmamıştır. İnsanlar doyumsuzdur. Dünyalara sahip olsun ayna karşısına geçince kendinde elbet bir eksik bulur. O nedenle neden böyle diye düşünme kendine birşeyler katmaya çalış. Gerisi gelir.

Bozo-Baku, octeniskrup ve ArdaFit bunu beğendi.
  3. mr.perfect

mr.perfect Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    43
    cevabın için teşekkür ederim abi ayrıca belirtmemişim gerçek hastalığımın tam adı obsesif kompulsif bozukluk ama hastalığım paranoya nında aşırı şüphecilik özelliğine uyuyor aranızda bu hastalıklara sahip arkadaşlar varmı ve atlattılarmı nasıl atlattılar öğrenmek isterim ayrıca tip ve kızlar konusundada başka tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

4. johanson

johanson Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kardeşim bende de var obsesif kompulsif bozukluk aşırı ve gereksiz endiselenme diye geçiyor ben genelde sevdiğim insanların başına bir şey gelecek diye endişeleniyorum şu anda cok azaldı bazen hala oluyor tabi ama öncelikle psikolog desteğiyle hareket etmen en önemlisi çünkü okuduğum kadarıyla dış gorunusunlede ilgili endişelerin var o yüzden uzman desteği şart çünkü intihara kadar gidebiliyor .Ben bu olayı telkin yöntemiyle atlattım ve spora başladım zamanla vücudum geliştikçe güvenim gelmeye başladı tekrardan tabi sabır da önemli burada şu an hala sivilcelerim var ama sıkıntı etmiyorum o yüzden spor önemli bu konuda.endişe konusuna gelince de her sabah uyanir uyanmaz derin bir nefes alıp günün geri kalanının güzel geçeceğini düşünüyorum başta kolay gibi geliyor fakat mesele devam ettirebilmekte ne zaman aklima kötü bir düşünce gelse hemen başka güzel bir şey düşünüyorum bu konuda nefes alma teknikleri de var burnundan nefes alıp karnını sisiriyosn (diyardan nefesi ) ve aldığın süreden daha uzun bir vakitte birakiyosun bu konu ile ilgili kitaplar okuyabilirsin

HTC Desire 620G dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

octeniskrup bunu beğendi.
  5. mr.perfect

mr.perfect Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    43
    yorumun için teşekkür ederim kardeşim

johanson bunu beğendi.
  6. Jaddet00

Jaddet00 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Ben daha kötüydüm kardeşim bende 1 sene ara verdim , işe girdim ailem zoruyla hayatı öğrendim ortamı öğrendim anlayacaksınki bu dertler boş .
    Face giriş ıdımda paranoyadır :D , tip olayı karışıktır . yakışıklı vardır vücudu yoktur . tipi yoktur vücudu vardır sana doğal verilmediyse tip sende vücudunu şekillendirmen lazm.
    Düzgün vücudun olunca giydiklerin yakışır. Sonuçta Allah yarattı seni sıkıntı yapma onlar senden üstün değil , illaki önüne seni seven birisi çıkarır acele etme hayatını yaşa .
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ekim 2015 ---
    İş hayatı derken doğalgazda çalışıyodum , tesisat yapma vb hergün başka yerdeydik yani dükkanı sabit biryerde işe girme daha çok kapanırsın .
    İnsanları tanıdıkça senden üstün olmadıkları senin gibi olduklarını anlarsın .Küfür edenimi , cimrisimi , iyisinimi , karısına sövenimi , Makaracı adamı herşeyi gördüm
    Sonra Okula gene başladım , Lise 1de konuşamayan çocuk çenesi açılmş okula ailesi çağırılıyo teşekkürler bitirdim 2 dönemi , şuan lise3deyim ve adamı gene hayattan soğuttular eğitim sistemi :(

Son düzenleme: 30 Ekim 2015
  7. civelekler

civelekler Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Cevap belli;
    Neden böyle yaratıldım diye isyan ettin;
    İsyan ettikçe çirkinleştin.
    Afrikada ki çocuklar açlıktan ölmek üzereyken, süreyede bombalar patlarken, sen sivilcem çıktı , psikolojim bozuldu diye isyan ettin;
    İsyan ettikçe çirkinleştin.
    Kardeşim biraz irkilinde kendinize gelin kaç kişi senin gibi olmak isterdi. Niye bi insan çirkin olsun diyelim ki çirkinsin; Eli ayağı olmayan ,yada tutmayan genç çocuklar, genç kızlar senin gibi olmak için nelerini vermezdi.
    İsyan etme şükür et, isyan edersen beterin beteri hep seni bulur.
    Allah ıslah etsin ne diyim.

enginakb ve Muscleous bunu beğendi.
  8. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    hiç üzülme dostum benim gibi morbid obez değilsin hiç olmassa obez olunca şekil bozuluyor şu anda kendimi iğrenç görüyorum

Sayfayı Paylaş