bench pressde dinlenme süresi ne kadar olmalı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ısıda tarafından 22 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ısıda

ısıda Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    8-12 tekrarlık bench pressde dinlenme süresi nekadar olmalı

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kimisi kısa dinlen diyor ama işin bilimsel yönü 2-3 dakikalık dinlenmelerin daha etkili olduğunu gösteriyor. Bence vücudu hazır hissettiğin zaman girmek en güzeli. Yeri gelir 4-5 dakika dinlenirsin, formunda ve enerjik olduğun başka bir gün 1-2 dakika da bomba gibi devam edersin.

vincent.h ve bayraktar bunu beğendi.
  3. ısıda

ısıda Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    eyvallah

4. frontpage

frontpage Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Güç antremanı yaptığım zamanlar 4-5 dakikayı bulduğu oluyor son tekrarda. Ama 10 12 tekrarsa mümkün olduğunca iyi hissedeceğim zamanı yakaladığım zaman giriyorum 1 dakikayı çok aşmamaya çalışarak.

5. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    kısa süreli dinlenmeler ve uzun süreli dinlenmeler bunların ikiside birer farklı antreman metodlarıdır,bir antremanda 1 dk ara ile girdiğin kilolar ile daha uzun süre dinlenerek girdiğin kilolar aynı olmaz,kısa dinlenerek girdiğin zaman kilo düşer ama kilonun düşmesi daha faydasız bir metod olduğu anlamına gelmez çünkü set arası kısalıyor bu seferde
    ben olsam iki tekniğide uygularım hatta uyguluyorum zaten direk set arası süresi tutmuyorum ama total antreman süreme kısıtlama getirerek program hazırlıyorum
    yapman gereken 1 dk dinlenerek girdiğin kiloları not etmek ve bunu 3 4 5 dk dinlenerek girdiğin kilolar ile asla bir tutmamak

Güç aşkı bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş