Bench Press

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AliGurgan tarafından 13 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. AliGurgan

AliGurgan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler bench preste partnerim yok yalnız çalışmak hoşuma gidiyor o nedenle smith makinada yapiyorum serbestte tam potansiyelimi kullanamiyorum gibi geliyor çok zorlaniyorum squat içinde aynısı geçerli böyle devam etmem sıkıntı yaratır mı? Alisamiyorum 1.2 haftadır beceremiyorum squat ve bench presi smith makinada daha guvenli geliyor ama devam etsem mi bu şekilde?

2. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Bende şuan smithtte yapmak zorundayım ama serbest herzaman daha iyi sabit yere vurmuyor en azından benim orantısızlık yaşadığım için smithe geçtim yakında tekrar serbeste geçicem sende kendini serbeste alıştırmaya çalış.

3. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Smith machinede çalışmak pek mantıklı değil.
    Partneriniz olmayabilir ancak salonda birinden yardım isteyin yardım edeceklerdir.

AliGurgan bunu beğendi.
  4. AliGurgan

AliGurgan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Ben sadece omuzlarda sıkıntı yaratır diye biliyorum sık sık sınav ceken biriyim omuz antrenmaninida sağlam yaparsam sorun olur mu ?

5. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Şimdi bench, squat gibi hareketleri smith machine de yapmak sağlıklı değil çünkü düz bir doğru üstünde yapmış oluyorsunuz ve aslında hareketin formu bozulmuş oluyor.
    Bunun yanında dengeleyici kaslarınız çalışmıyor çünkü dengeyi makine sağlıyor.
    Size tavsiyem hafif ağırlıklar ile başlayarak normal bench press yapın ağırlıklarınız arttıkça kendinize güvenmezseniz salondan birisinden rica edin size seve seve yardım ederler.
    Çünkü bende ilk zamanlar squat, bench press gibi hareketleri yapmaya korkardım sakatlık çıkar diye smith machine de yapardım ancak dikkatli olduktan sonra ve ağır kaldırcam diye ego yapmadıktan sonra sakatlanma ihtimaliniz düşüyor.
    Serbest ağırlıkla çalışmak her zaman benim gözümde daha sağlıklı ve daha verimli.

AliGurgan bunu beğendi.
  6. AliGurgan

AliGurgan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Sagol

Sayfayı Paylaş