Bench press denge sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Furkan_5460 tarafından 15 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Furkan_5460

Furkan_5460 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    İlk olarak herkese hayırlı cumalar...
    bir sorum var fitness da 3. ayıma 1 hafta önce girdim ve programımda bench press var.bench press e ilk gectiğimde hocam boş yapmamı söledi ağırlık takma ilk hafta dedi sadece barla calıs zaten o bar 20 kg dedi.tamam dedim ve benche yattım ve yapmaya basladım sunu fark ettimki barın bos olmasına rağmen cidli denge sorunlarım vardı bu normal bişeymi zamanla düzelirmi haftaya ağırlık takıcam altında kalırmıyım diye soruyorum cevaplarsanız sevinirim...

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    İlk kez yapıyorsan ki öyle sanırım, normal. Kolların eşit güçte olmayabilir yada farklı sebebi olabilir. Bunu da tamamen harekete odaklanarak çözebilirsin.
    Barla yaptığın hareketlerde genel olarak hareket dışında bir şey düşünme çünkü odağını kaybedersen ciddi riskler ortaya çıkabilir. Misal bir sonraki seti yada yan tarafta 500 kilo basan adamı değil barı dengeli indirip kaldırmayı düşün. İyi çalışmalar :)

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Bodybuilderone

Bodybuilderone Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Şimdi öncelikle bar ile calismamani tabaiye ediyorum. Bu ağırlık sana fazla olabilir. Dumbell bench yap. Hem olası sakatlanma riski bu harekette daha düşük ve daha düşük ağırlıkları kaldırabilirsin. Sana önerim bir ay kadar normal bir program yapip ardından 5x5 stronglift programına gecmen. Ciddi bir kuvvet ve denge artışın olacaktir. Kolay gelsin.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

abseto bunu beğendi.
  4. Furkan_5460

Furkan_5460 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler :)
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Eylül 2017 ---
    teşekkürler :)

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Tamamına katılıyorum :) özellikle 5x5 ilk zamanlar da gelişim için çok verimli.

Sayfayı Paylaş