Bench press artmıyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Mukavota tarafından 3 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Mukavota

Mukavota Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkafaşlar normalde çiftbölge splitle göğüsü 2 kere çalışıyordum salon değiştirdim son 2.5 aydır zorla tek bölge çalıştırıyor hocalar. Ve ağırlıklarım artmadı 25 30 arası gidiyor. Artmamasının sebebi haftada 1 göğüs çalışmak mı? Beslenmem orta sayılır her ay 1 2 kilo alıyorum.

Boy 1.76 kilo 70 yaş 19

2. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    spora başladığından itibaren aylık gelişimini not etseydin. mesela 1. ay bench 12 tekrar 80 kilo. 3. ay 12 tekrar 87.5 kilo, 6. ay 12 tekrar 95 kilo gibi. bir noktada mesela 8 tekrarlık ağırlıklara devam ettiğinde eklem ve sinirlere tendonlara artık hasar vermeye başlarsın. yaşın genç olduğundan çabuk iyileşiyor olabilir ama limitlerini sadece kas gücü belirlemez. şişmiş bir dirsek tendonu 100 kiloya girebilecekken 80 kiloda zorlanmana sebep olur. çoklu yönden değerlendir. sana tavsiyem duşta özellikle dirsek ve arka kol bölümlerine soğuk su tut. soğuk su üşümeye sebep oluyorsa dirsekte tendinit vardır ve kasa yüklenmeni engeller.

bir şey daha eklemeliyim. artık kaslarını hissetmeye başladığında eskiden mesela 80 kilo 15 tekrarlık bi harekette yorulmazken bir zaman sonra yorulmaya başlarsın ama her bu hareketi tam manasıyla ve etkili yaptığın için olur.

3. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Bu benchte kilo artimi cok fazla etkene bağlı birsey artıyordur ama sen farkına varamayabilirsin.sadece bir ikk ornek vericem programın degismitir tekrar set sayıların degismitri önceden 4 set pramit seklinde yaptığın benchte son sette en ağır kilonla 5 tekrarı 70 kilo zar zor kaldirisin ama programin değişmiştir programinda pramit olayi kalkip 4 set 10 tekrar olayina dönmüştür sen 4 set 10 tekrarda 50 kilo basabilirsen onceki halinden kuvvetlenmissindjr demektir.veya programinda squat vs den sonra benche geciyorsundur.ama baska programda direk benchle basliyorsundur kafadan ağırlik etksii.bilmiyorum ne kadar anlatabildim

4. Hasretim38

Hasretim38 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum zorla tek bölge çalıştırıyorlar diye bir şey yok. Eğer özel bir durum yoksa.sen oraya parasıyla gidiyorsun tek bölge girmiyorum dersin olay biter kimse zorla calistiramaz Bench press işine gelince itiş hareketinde sadece göğüs çalışmaz kolun güçsüz olabilir omuzun güçsüz olabilir bütün bölgeleri ağır çalışmak gerekir zamanla artacaktır.2kere çalışmak 1kereye göre gelişimini hizladiracaktir yarışmacı değilsen amacın sadece büyümek olmalı senin göğsünün parçalı olması senin için bir şeyi ifade etmez

Sayfayı Paylaş