Benc preste ağırlık sorunu (2 yıldır body yapıyorum)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Mehmet1042 tarafından 1 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Mehmet1042

Mehmet1042 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Benc press yaparken hep hafif omuzlarımı ısıtırım. Daha sonra 10kg veya 5 kglikler ile 1 set ısınma yaparım. Sonra ilk asıl set olarak 20kg plakaları takıp 10 12 tekrar yaparım. 2. Sete geldiğimde bu tekrar direk 6-4 arasına düşüyor. Ağırlıkları 15e düşürdüğümde sonuc gene aynı 6 - 4 arası tekrar. Kollarım gitmiyor. Ben öğreciyim. Bursada oturuyorum normalde. Ordaki salonda benc harekerini smith machine ile yapıyordum. Orda böyle bir sorunum yoktu. Şuan trabzondayım ve 1 aydır bu sorun var. Benc olarakta makine olmadığından serbest giriyorum. Nedeni nedir acaba bunun?
    Yaşım 23
    Kilom 70

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Smith te dengeleme derdi olmadığından daha rahat basabiliyorsun, serbestte işler biraz değişiyor onun etkisi olabilir. Hangi aşamada tıkanmaya başladığın da önemli, dipten kalkış, yukarda kilitleme gibi.

3. Mehmet1042

Mehmet1042 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Tam ortalarda bitiyorum. Kollar yok sanki. O noktada 10kgde olsa gene 6 tekrar yaparım. Denge yönünden pek sorun yaşamıyorum bencd. Makinelere çok alışmamak için(denge olayı) omuz, sırt günlerimde serbest ağırlık girmeye özen gösteriyorum.

4. Pladimir Vutin

Pladimir Vutin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Ben birazda kendi tecrubelerimden ornek veriyim serbestte ağırlığı ustune düşürme korkusu var diye bı üst kademeye çıkmak istemiyor olabilirsin psikolojikmen. Cunku bende boyleydim arkamda tutacak biri olunca cok daha iyi basabiliyordum yardim etmese bile. sonra benchi smith machinede yapmaya başladım ve ağırlıklar düzenli artmaya basladi. Cunku ustume düşer korkusu yok. Yani bende oldu sende de olmustur demiyorum sadece bi düşün psikolojikmen kendimize engel koyabilcegimizi

5. Mehmet1042

Mehmet1042 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Kardeşim cevabın için teşekkür ediyorum ilk olarak. Smit makinesinde girmemin nedenide o zaten. Partnerim olmadığı için gücümün bitmesine yakın olsamda devam edebiliyorum. Üstüme düşme korkusu yok. Serbestte ise bu 8 yaptıysam, 9 öyle böyle yaparım desem bile direk bırakıyorum. Yani o psikolojik etki var ama bu kadat etkiliceni sanmıyorum

6. Pladimir Vutin

Pladimir Vutin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Bence etkisi büyük. Ben sadece smithde değil dumbell presste de daha cok basıyorum. Çünkü onda da düşme korkun yok fırlatıyosun yere. Yani sıkıntı baska bişey olabilir ama ben bu psikolojik korkudan olduğunu düşünüyorum. Başka arkadaşların fikirleri de önemli

7. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Distum 2 yil bidy yyapida bara 20ser kg takip altında kalmak ilginc.acaba beslenmen vy hayatin mi yorucu yd teknik mi uyguyorsun.

8. Taylan3

Taylan3 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    diğer göğüs harektlerinde kaç basabiliyorsun ? dm göğüs pressde veya chest press deki rakamlarda önemli.

9. Mehmet1042

Mehmet1042 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ya mesela bugün öğün olarak
    8:40 da 3 yumurta ve 1 dilim ekmek üzerine fıstık ezmesi
    12:00 da bulgur pilavı ve tavuk sote
    17:20 de tavuk döner
    19:00 da balık ve corba
    Bunları göz önüne alınca beslenmem iyi bence. Yorulcam desem gidip derse giriyorum, ne kadar yorucu olabilir ki? Sorun şu ki gögüste bugün 6 hareket, ön kolda ise 5 hareket yaptım. Vaktim olsa ön kolda biraz daha duracaktım. Yorulduğumu çok sağlam antreman yaptığımda hissederim. Bencte yaşadığım sorunu ön kolda hiç yaşamadım. Göğüs hareketlerinde 3 - 3 oran veriyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Kasım 2018 ---
    dumbel fly 15kg ile yapıyorum. dumbbell pullover normalde 27,5 ile yapıyordum. 25 ve 30 var salonda. bende 25 yapıyorum. Birisini destekci bulur isem 30 yaptığımda oluyor. Dumbell pressde gene 25kg, üst gögüs pressde 22,5kg.

Son düzenleme: 1 Kasım 2018
  10. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    O halde sende güçte devamlilik az.yani gogus idmanin bir kismini 15 tekrar tut.

11. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    benim de sorunum bench yapamamak. bench presste sol kolumda tricepsin alt kısmı dirseğime yakın yerde sıkıntı oluşuyor. ve bu ağrı sadece bench yaptığımda oluyor. şöyleki incline dumbbellde 30 ar kg alıyorum hiç sıkıntı yok ama barbell bench yaparsam mahvediyor beni ve artık sadece maalesef dumbbeller ile götüreceğim işi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş