Belirli hareketlerde düşük kiloda zorlanma ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve M_JaiWhite tarafından 14 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Spora yeni başladım 1. ayım bile olmadı daha.Belirli hareketlerde çok zorlanıyorum çalışırken düzgün nizami yapamıyorum üstelik çok hafif kilolarla. Barbell Curl , Triceps çalıştırdığımız halat , bench press(makinede) bu hareketlerde inanılmaz zorlanıyorum ve artık enerjim bitiyor kaldıramıyorum ama hiç kaslarda yanma hissetmiyorum.Yani okadar zorlanmama rağmen yanma yok.Çok hafif kilolarda bile nizami yapamıyorum hareketleri.Ne yapmam lazım bırakmak istemiyorum sporu.

2. Cyborg

Cyborg Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Çok hafif değilde imkanlar dahilinde daha da düşüremiyor musun ? Birde ağırlık miktarlarını genel olarak artırabiliyor musun gerçi bir ay bile olmamış.

Bench press'i nasıl bir makinede yapıyorsun bilmiyorum ama bazı makinaların çalışma prensibi serbest'e göre daha fazla zorluyor. Salonda sabit ağırlıklı barlar yok mu ? Düşük ağırlık alıp onlarla yapabilirsin.

Herkesin ağırlığı kendine göre ağır diğer insanlarla kıyaslama yapmamanı öneririm.Antrenman Programını ve beslenmeni kaba taslak anlatırsan belki üyeler eksik bir nokta bulup yardımcı olur.Yanma konusunda senin konuna bir arkadaş beslenme ile ilgili bir yorum yazmış onu oku.

Hiç olmadı bir doktora görün tahlil yapsın.

3. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Dediğini yapıcam doktora gidip tahlil yaptırıcam. Antrenman konusunda salondaki hoca full body yazdı program. Toplam 6 hareket var , her bölgeye 1 hareket.Klasik full body antrenman yani yeni başlayanlar için.Beslenme konusunda Günde mutlaka 2-3 yumurta , yulaf-süt karışımı , 250-300 gram tavuk , bulgur-pirinç pilavı yada makarna. Yediklerim hergün yani en az olarak bu şekilde.Kuruyemiş vb. yiyorum ara öğün olarak yada geceleri çayla beraber. Tatlı ve ekmek kesinlikle yok.
    He birde ağırlık düşürme konusunda dahada düşürürsem boş bar olacak diyim sana :D

4. Cyborg

Cyborg Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Hareket formunu düzgün çıkaramadığın ağırlığı düşür,o plakalar zamanla artacak yada büyüyecek merak etme :)

Her insanın günlük yaşantısı ve fiziksel aktivitesi farklı,beslenmesi,stresi her şey farklı bu yüzden kıyaslama başkasıyla kendini ama mutlaka her ay kendinle konuş acaba ağırlıklar arttı mı ? Kilo alıp-verdim mi(Bunu haftalık yap) , Spordan zevk alıyormuyum almıyorsam neden diye sor kendine.

Bench Press'i makina yerine serbest yap,dambıl veya Barla yapmanı öneririm.

Ha birde çok dolu mide ile spora gitme, iyi bir öğünden sonra en az 1,5-2 saat sonra git bence.

5. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Ozaman birkaç hareketi sadece boş bar ile çalışmam gerekicek maalesef.Bench press konusunda da dediğini yapacağım.İnşallah dediğin gibi zamanla arttırırım hatta boş bardan kurtulurum :) . 21 yaşındayım salonda gençler bile benden fazla basıyor,biraz moralimi bozuyor boş bar ile çalışmak ama inşallah zamanla kurtulurum...

6. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle boş barla çalışmak salona ilk giden herkesin yapması gereken bir şey. Formları oturmadan ağır girmek kısa süreli ego tatmini dışında bir işe yaramaz. Herşeyi uzun vadeli düşünmelisin ki şimdi kaldırdığın ağırlıklar sonra seni tırmalamasın.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Buhara91

Buhara91 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum bende yeni başladım ve dediklerin gayet normal ilk başlarda diyorsun ya boş bar nedir en azından 10-10 ar veya 5-5 er kilo takayım benc press e amma lakin ki öyle olmuyor. İlk setten sonra iflahın kesiliyor ve kollarında ne güç kalıyor ne başka bir şey o yüzden ilk aylarda çok zorlamayacaksın gerekirse boş bar da çalışacaksın veya yapman gereken hareket gerçekten seni çok zorluyorsa daha az zorlayan alternatif hareketler bulman gerekiyor. Örnek veriyorum; ben ilk başlarda bent over row da acayip zorlanıyordum o yüzden yerine "Seated Cable Rows" yaptım. Birbirleri yerine tam olarak geçer mi hangisi ne kadar efektif net bir bilgim yok fakat bu şekilde daha rahat yapabildiğin gücünü tamamen kesmeyen alternatiflere yönelebilirsin. Ama sabırlı olursan, gerçekten ilerleyen zamanlarda o ağırlık illaki artacak ve seni motive edecek.:)

8. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    İnşallah öyle olur , sporu bırakmak yok tabiki.

Sayfayı Paylaş